2,67 гола за матч
Третій тур – найрезультативніший у поточному чемпіонаті. Спільними зусиллями команди у шести матчах забили 16 м’ячів, тоді як у першому турі результативність рівнялася 11-ти голам, а в другому – восьми.
1-й хет-трик
Динамівець Віктор Циганков у своєму 23-му матчі в елітному дивізіоні зміг зробити перший у дорослій кар’єрі і прем’єрний у поточному чемпіонаті хет-трик. 29 липня, у цей щасливий для гравця день, Вікторові виповнилося 19 років, 9 місяців, 14 днів. У ще більш юному віці у чемпіонатах України хет-трики робили лише п’ятеро гравців. Взагалі ж нинішній хет-трик – 129-й за історію проведення національних першостей у найвищому дивізіоні.
Окрім того, Циганков побив клубний рекорд, який впродовж майже 51-го року належав Анатолієві Бишовцю. 3 серпня 1966 року молодий нападник у віці 20-ти років, трьох місяців і восьми днів тричі забив одеському Чорноморцеві. З того часу ніхто молодший серед динамівців хет-триків не робив.
1-й автогол
Оборонець Зірки Арман Оґанесян, зрізавши м’яч у власні ворота в матчі у Полтаві, забив перший м’яч у власні ворота чемпіонату-2017/2018. Всього ж за історію національних чемпіонатів цей автогол 227-й.
1-й нереалізований пенальті
Від початку чемпіонату арбітри призначали чотири одинадцятиметрових. Три з них кропивничанин Ігор Загальський, маріуполець Сергій Вакуленко і луганець Дмитро Гречишкін реалізували. Натомість нападник Вереса Руслан Степанюк у зустрічі з Олімпіком влучив з позначки у стійку.
Повний 0 Вереса
Голкіпер рівненців Олександр Бандура – єдиний, хто залишав свої ворота сухими в усіх трьох поєдинках поточного чемпіонату. Не пропускав голів також Олімпік, але ворота донеччан у перших двох матчах захищав Заурі Махарадзе, а вчора – дебютант команди Артем Кичак. Досягнення ж Вереса унікальне ще й тому, що команда у цих трьох поєдинках не лише не пропускала, а й не забивала. Наразі Верес залишається єдиним клубом, що не зумів відкрити у поточному чемпіонаті лік забитим м’ячам. Чорноморець натомість одного разу забив, але не набрав ще жодного очка.
500-й матч Маріуполя
Ювілейною для азовців стала виграна 3:0 зустріч у Чорноморця. Свій перший поєдинок у вищій лізі маріупольці, які тоді ще іменувалися Металургом, провели 9 липня 1997 року. Тоді очолювана Юрієм Погребняком команда поступилася на домашньому стадіоні Азовсталь 0:5 Шахтарю. З того часу Маріуполь 126 поєдинків виграв, 224 програв, а 120 завершив нічиїми.
Перших 2 м’ячі Вакуленка
У 14-му поєдинку в УПЛ стоппер Маріуполя Сергій Вакуленко забив свої перший і другий голи в елітному дивізіоні. Спершу Сергій реалізував у ворота одеського голкіпера Дмитра Безрука пенальті, а в другому таймі забив з навісу В’ячеслава Чурка з гри.
50-й київський гол Карпатам
Перший м’яч у ворота Романа Мисака у виконанні Віталія Буяльського став для команди київського Динамо 50-м у зустрічах з Карпатами у домашніх матчах чемпіонатів України. Найчастіше у Києві львів’янам забивав Ісмаель Банґура – п’ять м’ячів. Чотири голи на рахунку Сергія Реброва. Три рази, крім Циганкова, у воротах Карпат вдома відзначився Флорін Чернат. Двічі забивали Діоґо Рінкон, Максим Шацьких, Браун Ідейє і Ніко Краньчар.
9 дебютантів УПЛ
У третьому турі свої дебютні матчі в українській Прем’єр-лізі зіграло дев’ятеро футболістів – поляк Томаш Кедзьора з Динамо, молоді львів’яни Орест Лебеденко, Андрій Бусько і їх аргентинський одноклубник Франціско Ді Франко, півоборонець Сталі Дмитро Копитов, одесит Денис Балан, а також троє бразильців – Сілас і Юрі Фрейтас з Зорі і Ґутті з Олімпіка. Всього ж в УПЛ-2017/2018 вже зіграли 216 футболістів.
37 легіонерів
Окрім п’ятьох згадуваних абсолютних дебютантів, свої перші матчі у поточному сезоні провели двоє інших іноземців – донецький бразилець Фред і український азербайджанець Павло Пашаєв з Олександрії. Тим самим, кількість легіонерів у чемпіонаті-2017/2018 виросла до 37-ми. То ще помітно менше, ніж у минулому сезоні (59), але більше, ніж у сезонах 1995/1996 (34) і 1996/1997 (27).
Рекодні 0:5 львів’ян
Посприявши суперникам, дотепні «Лос Карпатос» не забули й про особисте досягнення. 0:5 – то найбільша поразка в історії галицького клубу. Правда, досі Карпати програвали з різницею в п’ять м’ячів ще п’ять разів: талліннському Динамо і ташкентському Пахтакору в 1964-му, кременчуцькому Кременю в 1996-му, а також донецькому Шахтарю в 2004-му і 2011-му.
316-й матч Гусєва
До минулої суботи в останнє 34-річний динамівський старожил виходив на поле 26 жовтня 2016 року, саме в матчі чемпіонату України проти Карпат (4:1). Тепер, після дев’ятимісячної паузи, Олег повернувся, замінивши в середині другого тайму Ярмоленка. Для Гусєва цей матч став 316-м у рамках елітного дивізіону. Тим самим він обійшов Андрія Воробея, наздогнав Едмара і вийшов на 23-тє місце в списку гвардійців нашого чемпіонату.
211-й поєдинок Пятова
Зустріч у Дніпрі проти Сталі стала для воротаря національної збірної 211-ю в рамках чемпіонатів України у складі «гірників». Цифра не кругла, але знакова тим, що Пятов наздогнав оборонця 90-2000-х Михайла Старостяка і вийшов на сьоме місце у списку гвардійців Шахтаря в УПЛ. Попереду лише Даріо Срна (334 матчі), Дмитро Шутков (266), Сергій Попов (238), Анатолій Тимощук (227), Геннадій Зубов (223) і Андрій Воробей (219).
98 Віди-Леоненка
Матч проти Карпат став для хорватського стоппера Динамо Домаґоя Віди 98-м у рамках української Прем’єр-ліги. За цим показником він наздогнав одіозну легенду киян Віктора Леоненка.
Нові 50-ники
Свої 50-ті поєдинки в УПЛ провели олександрієць Євген Банада, а також оборонець Володимир Адам’юк і нападник Михайло Сергійчук з Вереса.
3 картки Данієляна і Чеботаєва
Після трьох турів залишилося лише двоє футболістів, які не уникали суддівських покарань у жодному з матчів. 19-річний оборонець Сталі Артур Данієлян після двох попереджень у попередніх турах в цьому у зустрічі з Шахтарем отримав ще два «гірчичники». Зрозуміло, що перетворилися вони у вилучення. Відповідно серії Артур продовжити не зможе, тоді як Сергій Чеботаєв з трьома попередженнями у трьох зустрічах змогу зіграти в четвертому турі має.
7 «гірчичників» Шахтаря
Сталь з дев’ятьма попередженнями і вилученням стала найбруднішою командою поточного чемпіонату. 11 жовтих карток в Олімпіка, 10 – у Шахтаря («гірники» у третьому турі відзначилися тим, що отримали відразу сім попереджень). Найкоректнішими командами старту чемпіонату-2017/2018 є Зоря і Верес – по чотири жовтих картки.
100 очків Олімпіка
Зігравши внічию з Вересом, донеччани набрали своє 100-те очко в рамках Прем’єр-ліги. Цього показника команда Романа Санжара досягла, зігравши 87 поєдинків.
3899 вболівальників на матч
Середня відвідуваність третього туру – найнижча у поточному чемпіонаті. Найбільше глядачів було на матчі Маріуполя і Чорноморця (8750), найменше на грі Олімпік – Верес (753).