Олександр Севідов – найкращий тренер 3-го туру УПЛ

Футбол України 1 Серпня, 12:09
Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги.

«Маріуполь», попри статус новачка Прем’єр-ліги, стартував досить переконливо і за підсумками трьох турів знаходиться у п’ятірці найкращих. У звітному турі підопічним Севідова вдалося розгромити «Чорноморець» – 3:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Маріуполя» Олександр Севідов. Його підопічні зуміли здобути перемогу над одеситами, зігравши в яскравий і результативний футбол.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Чорноморець» минулого сезону фінішував у когорті найкращих, до того ж, попри невдалий старт, колектив вимагав додаткової уваги, адже встиг доукомплектуватися кількома відомими гравцями, що мало збалансувати загалом молодий склад. Тому крупна перемога над таким суперником – мірило успішності для маріупольців. Вони змогли переграти суперника не просто за рахунком, але й за грою.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Перед матчем викликала занепокоєння форма Фоміна, який пережив пошкодження на початку сезону – але, як бачимо, Руслана вдалося поставити на ноги, й він був одним із найефективніших у матчі (гол та зароблений пенальті). В іншому ж перевага була на боці маріупольців – у одеситів одразу четверо гравців через різні причини не змогли вийти на поле, не згадуючи вже про тих, хто пішов влітку й кого ще треба навчитися компенсувати.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попередніми матчами, маріупольці провели кілька важливих замін. З поверненням Фоміна Рудика поступився йому місцем в основі, а півзахист азовців таким чином отримав підтримку у вигляді більш технічного та гнучкого Кисіля, що опустився з атаки на місце атакувального півзахисника. Там його підтримували Чурко та Болбат (при цьому Кожанов опинився у запасі), тож «Маріуполь» попереду грав у менш прямолінійний і більш комбінаційний футбол. Саме різниця у техніці та володінні м’ячем дозволила господарям розібрати оборону одеситів.

4. Тренерська майстерність – 4

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Маріуполь» цілком впевнено почувався при звичній схемі, яку можна описати як 4-2-3-1 при особливій ролі Мишньова – зв’язкового між лініями. А коли команда добилася необхідної переваги в рахунку, вона досить прагматично дограла матч, і заміни Севідова дозволили наситити оборону на кінцівку.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після трьох поспіль нічиїх в офіційних матчах з минулого сезону прийшла й перемога. А на своєму полі підопічні Севідова не програють взагалі з осені 2015 року. Тож перемога вписалася в загальний контекст виступів «Маріуполя» в новому сезоні та підтвердила, що цей колектив повернувся на найвищий рівень всерйоз, дорісши до такого статусу.

Лауреат 3-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:

Олександр Севідов («Маріуполь»)

Середній бал – 4,6