Олександрія
1. Оптимістичний початок
Трибуни, заповнені приблизно на 90 відсотків (квитки коштували 25-30 гривень – смішна ціна, як для такого матчу), одразу налаштували футболістів Олександрії на потрібну хвилю. Господарі поля заволоділи ініціативою – їм будь-що належало забивати. Пристрілку по воротах Астри провели Запорожан та Бондаренко. Ще одного разу захисник гостей ледь не зрізав м’яч у сітку власних воріт. Все за планом – треба гол.
2. Пенальті
На мить румунам вдалося заспокоїти, заколисати гру, і вона почала нагадувати не найкращі зразки середньостатистичного поєдинку УПЛ. Стадіон вибухнув на 41-й хвилині. Польчак зачепив ногу Старенького і головний арбітр, австрієць Олівер Драхта вказав на 11-метрову позначку.
Запорожан дуже ретельно встановлював м’яч, але пробив впевнено – без шансів для голкіпера. Це лише другий гол Олександрії у 5-му матчі нового сезону, зате який вистражданий і важливий!
3. Низька реалізація
Далі ж вилізла хронічна хвороба команди Шарана – дуже низька реалізація моментів, від якої Олександрія потерпає на старті нового сезону. Одразу через 3 хвилини після голу Запорожана подвоювати рахунок міг Грицук, але, вибігши на голкіпера Астри, пробив прямісінько в нього. На старті другого тайму Сітало виконав ідеальну подачу на Старенького, а той не влучив у ворота. Наприкінці матчу, коли напруга сягнула свого апогею, ставити крапку могли Цуріков і Куліш, але також марнували дуже круті шанси. Ковтати валідол довелося до самісінького фінального свистка.
4. Надійний Паньків
Голкіпер Олександрії – це справді половина команди. Юрій Паньків зіграв без жодного огріху. У першому таймі футболісти Астри його практично не турбували. Але, починаючи із 70-ї хвилини, коли господарі поля помітно підсіли і опустилися до власних воріт, Паньків у блискучих стрибках двічі рятував команду після ударів Йоніце та Данді. Пропусти бодай один із цих ударів – далеко не факт, що Олександрія встигла б відповісти другим м’ячем. На щастя, голкіпер сумлінно і зі смаком виконав свої обов'язки.
5. Історичний крок
Отож, Олександрія вперше в історії і з другої спроби таки проходить у наступний раунд єврокубків. У вирішальному раунді боротьби за право грати у груповому етапі Ліги Європи суперник куди серйозніший, ніж Астра. Але, як сказав Володимир Шаран на післяматчевій прес-конференції,
«сьогодні ми відпочиваємо – про суперників подумаємо потім».
Заслужили. Молодці.Олімпік
6. Перший тайм – провальний
Донеччани обережно розпочали матч. Не форсував подій і ПАОК. Гол у ворота Махарадзе був несподіваним, але статися йому допомогла пасивна гра оборонців української команди. Хлопці не чинили великого супротиву Роберту Маку, який зміщувався з лівого флангу і явно готував удар. Витримавши паузу, знайшов щілину між захисниками і потужно пробив у кут воріт – 1:0.
Другий гол – на совісті голкіпера Олімпіка. Махарадзе проспав дальній удар Сіморота і пропустив «у роздягальню», хоча за хвилину до «банки» зіграв дуже надійно, перешкодивши Маку оформити «дубль». Перша 45-хвилинка вирішила долю протистояння. Так, ПАОКу десь підфартило, але загалом вищий клас грецької команди не підлягав сумніву.
7. Другий тайм – обнадійливий
Після перерви команда Санжара зіграла більш розкуто. Належало забивати 2 м’ячі. Моменти для цього, нехай і не 100-відсоткові, але були. Найнебезпечнішим гравцем Олімпіка став Моха, який кілька разів пристрілювався до воріт господарів. Потужно, проте безхитрісно, пробивав Немчанінов. Звісно, українці могли пропустити і втретє – Бісесвар і Прійовіч відверто нас пробачили. Але загалом другий тайм у виконанні Олімпіка сподобався значно більше.
8. Зекономили гроші президента
Перед матчем у Салоніках було багато гучних заяв від представників Олімпіка. Зокрема, президент клубу Владислав Гельзін пообіцяв щедрі преміальні за вихід у наступний раунд. Проте бувають суперники, яких на одній лише мотивації не пройти. Перший єврокубковий досвід Олімпіка виявився дуже коротким, але від того не менш корисним. Можливо, у наступному сезоні команда піде шляхом Олександрії, яка з другої спроби пробилася далі.