«Олімпік» пережив виліт з єврокубків, де у прем’єрному своєму сезоні затримався ненадовго, однак зміг зібрати сили фізичні та моральні, надолуживши втрачене особливо успішним стартом у чемпіонаті. Після важливої перемоги над «Чорноморцем» (1:0) донецький клуб за підсумками п’яти турів розмістився відразу за грандами – на третьому місці в таблиці.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Олімпіка» Роман Санжар. Його підопічні проявили похвальний колективізм та завдали поразки одеській команді, посиленій кількома досвідченими гравцями.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Одесити змусили пильніше й обережніше до себе ставитися ще минулого сезону, коли увійшли до першої шістки. Влітку вони ще й посилилися досвідченими гравцями, і хоча вони поки перебувають у різній готовності, але це все ж контраст з «Олімпіком», який влітку втрачав (і, схоже, продовжить втрачати) лідерів, а також знаходився у режимі очікування щодо продовження співпраці з кількома провідними гравцями. Тим не менш, донеччани змогли здобути цю перемогу, яка дозволила їм продовжити йти у групі лідерів. Саме такі трудові перемоги дають ті очки, які дуже пригодяться під кінець другого кола.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У лазареті «Олімпіка» залишалися захисник Федоров та гравець центру поля Доронін, лише щойно відновилися напівоборонці Брікнер та Поступаленко, тож могли допомогти команді не на повну силу, а лише після виходу на заміну. Однак кадрові втрати були й у суперників, тож у цьому плані, вважаємо, команди були в рівних умовах.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Уже традиційно тренерський штаб «Олімпіка» максимально ефективно використав наявний кадровий потенціал. Довелося відряджати вінгера Шестакова на позицію правого захисника, а також враховувати специфіку адаптації новачка Гутті (якого довелося замінювати в перерві). Однак і стартовий склад виправдав себе, і заміни вважаємо своєчасними й доречними.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Особливої потреби в перебудовах тактики по цій грі в «Олімпіка» не виникло, однак це не недолік, а ознака правильно обраної схеми та впевненого контролю перебігу подій. Санжар керував діями підопічних, чітко реагував, якщо хтось випадав із гри чи втрачав темп через втому. Тож колектив виглядав цілісно й уник провалів та несподіванок.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Безпрограшна серія «Олімпіка» триває з початку чемпіонату й досягає у Прем’єр-лізі п’яти матчів. Звичайно, зустрічі з грандами ще попереду, та й у єврокубках донеччани очікувано склали зброю перед більш досвідченими суперниками, але вважаємо, що сезон команда почала вдало, не втратила «зайвих» очок і створила той буфер, з яким можна впевнено дивитися у найближче майбутнє, що готує ще більш серйозні випробовування.
Лауреат 5-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Роман Санжар («Олімпік»)
Середній бал – 4,6