Найкращі перформанси фанатів «Селтіка»

Світовий футбол 4 Жовтня, 20:56
За таких уболівальників клубу ніколи не соромно.

Британські фанати завжди славилися особливою культурою вболівання.

І мова йде не про бійки і витівки окремих буйних персонажів.

Будь-який матч «Селтіка» - це справжнє шоу не тільки на полі, а ще й на трибунах.

На перерахування всіх помітних випадків за участю фанатів цього клубу піде вічність - тому згадаємо найцікавіші за останні роки.

Смерть «Old Firm»

Січень 2015-го

Історію падіння «Рейнджерс» знають все. Клуб був скинутий в самі низи шотландського футболу, довго піднімався і повернувся лише в 2016-му. Але раніше, в лютому 2015-го, доля звела старих ворогів в рамках півфіналу кубка країни.

Вболівальники відзначилися і тут, розгорнувши військові дії за межами поля. Ніяких бійок і насильства, якщо ви подумали про це. Фанати зібрали 3000 фунтів, щоб купити місце в свіжому випуску національної газети і розмістили статтю про «смерть Олд Фірм», так як «Рейнджерс» більше не існує, а команда, з якою доведеться битися «Селтіку» - це новий клуб, який не має відношення до знаменитого дербі.

Вболівальники хотіли підкреслити свою зневагу до суперника, що ревно зберігає свою історію, але вийшло трохи дивно. Уявіть, що ви живете в Києві, одного ранку сідайте в авто і до вечора доїжджаєте до Херсона, щоб сказати людині, що чекає вас там, що ви і не збиралися до нього їхати.

Ось тут якось схоже.

Скандал імені Лівінгстона

Жовтень 2015-го

Гнів фанатів був направлений на лорда Ієна Лівінгстона, члена ради директорів клубу, який підтримав ініціативу уряду про зниження податкових пільг, що найсильніше вдарило по найбіднішим верствам населення, а «Селтік» завжди вважався «клубом дітей і бідняків».

Вболівальники закликали виключити Лівінгстона зі складу керівництва клубу.

Ця війна тривала довгих два роки і тільки влітку 2017-го Лівінгстон залишив посаду.

Протест проти розпізнавання облич

Січень 2016-го

Чергове зіткнення фанатського руху і керівництва клубу відбулося взимку 2016-го року. Причиною послужила спроба введення на стадіонах пристроїв для розпізнавання облич, що мало піти на користь безпеки під час матчів.

Однак уболівальникам ця ініціатива припала зовсім не до смаку і доводів на користь такого нововведення вони слухати навіть не захотіли.

Перед грою з «Сент-Джонсоном» на «Селтік Парк» з'явився банер з написом: «Фанати не злочинці. Визнайте права фанатів. Ні розпізнаванню облич».

Ювілей тріумфу в Лісабоні

Май 2017-го

Сезон закінчувався для підопічних Брендана Роджерса тріумфально. Команда йшла без поразок і залишався всього один матч - з «Хартс». Радісні вболівальники вирішили відзначити відразу кілька свят: чемпіонство, сезон без поразок і 50-річчя з дня перемоги клубу в Кубку Чемпіонів над міланським «Інтером».

Тут немає сенсу навіть щось коментувати.

Варто згадати

Спроба залякати саму «Барселону» перед очною зустріччю плакатом з написом «Страх тут». На банері були зображені представники суперників по групі - Мессі («Барселона»), Балотеллі («Мілан») і Де Бур («Аякс»). Не допомогло - «Барса» все одно виграла.

Протистояння з «Апоелем» почалося для команди з ось такого вітання від уболівальників, які закликали Роджерса піти «олл ін». Для тих, хто не дуже добре розбирається в покері або ставках - це коли граєш на всі гроші. Роджерс так і вчинив, перемігши 5:2.

У номінації «подія, що дико дратувала своїм постійним згадуванням» в 2017-му лідирують два кандидати - версус Гнойного і Оксімірона, а також поєдинок Флойда Майевезера з Конором Макгрегором. І якщо про перших в Шотландії мало хто знає - то «скоттіши» не могли не згадати про ірландця хоча б парою рядків. Шанувальники «Селтікс» вивісили банер з відомою фразою МакГрегора «ми тут не щоб брати участь, ми тут щоб захоплювати». Сам автор оригіналу залишився вражений.