Олександр Головко: «Молодіжна збірна більше не може дозволити собі втрачати очки»

Збірна України 6 Листопада, 13:18
Головний тренер молодіжної збірної команди України Олександр Головко поспілкувався із мас-медіа напередодні двох кваліфікаційних матчів чемпіонату Європи 2019 року.

10 листопада українська «молодіжка» зіграє на «Оболонь-Арені» в Києві з Англією, а за чотири дні на наших хлопців чекає виїзд до Шотландії.

Мінус Бєсєдін, плюс Циганков

Олександр Головко поділився останніми новинами з табору команду: наставник «молодіжки» не зможе розраховувати на форварда Артема Бєсєдіна, який був терміново викликаний до розташування головної команди країни. Натомість, до команди U-21 приєднався Віктор Циганков, який проявив себе в останній грі «Динамо» у рамках чемпіонату України проти «Ворскли».

Коли більше не можна втрачати очки

Матчі з Англією та Шотландією визначать подальший хід подій у турнірній таблиці групи 4, упевнений керманич молодіжної збірної. «У нас досить складна група, відразу 3-4 команди претендують на вихід у фінальну частину Євро-2019. За перше місце з Англією буде складно боротися. А в поточний момент ми більше не можемо дозволити собі втрачати очки. Нестача навіть двох пунктів може стати загрозою для команди у цьому відборі.

Ми закінчуємо груповий турнір трьома домашніми матчами, до того ж в кінці на нас чекає виїзд у Нідерланди. У березні буде дуже складно протистояти англійцями, з огляду на відсутність достатньої ігрової практики у наших хлопців у зимові місяці. Але це ключові матчі, якщо ми хочемо на щось розраховувати.

Добре, що наразі ми граємо з Англією перед власними трибунами. На 90% нам вдалося зібрати тих хлопців, яким ми в змозі донести, чого очікуємо від них на полі у майбутніх матчах. Також приємним моментом є тактична грамотність практично всіх 11 футболістів, які вийдуть на поле в грі з Англією».

Вичекати та використати свої шанси

Олександр Головко поділився думками з приводу того, як українцям досягти успіху в домашньому матчі відбору ЧЄ-2019 із родоначальниками футболу.

«Намагатимемося не давати супернику виконувати навісні подачі, обмежимо кількість «стандартів» біля наших воріт. Якщо ми будемо фолити, грати із запізненням, давати подавати з флангів, тоді виникатимуть проблеми. Потрібно зіграти щільно і вийти на матч зарядженими. У матчі з Англією потрібно вміти терпіти та чекати на свій шанс. Чи вміють наші хлопці грати без м'яча і використовувати найменший шанс – побачимо».

«Збірна Англії U-17 – чемпіон світу та фіналіст Євро. Збірна U-19 – чемпіон Європи, а команда U-20 – чемпіон світу. «Молодіжка» не програла жодної гри у цьому році. Можу сказати, що буде дуже цікаво. Тренерський штаб готовий до цієї гри, почнемо готувати хлопців. Сподіваюся, їх потрібно більше заспокоювати, ніж налаштовувати на такого суперника».

Також тренер торкнувся і гри збірної Шотландії, якій «синьо-жовтим» доведеться протистояти за кілька днів після протистояння з «Трьома Левами».

«Дивився матчі за участю шотландців, зокрема їх домашню гру із Нідерландами. Там м’яч фактично увесь час був у повітрі. Нам потрібно буде покласти його донизу і запропонувати той футбол, у який хочемо грати ми».

Ставка на тактику та якісні заміни

За словами Олександра Головка, «молодіжка» відчуває кадрові проблеми на багатьох позиціях, причому справа не тільки у відсутності ігрової практики у ключових виконавців, зокрема півзахисника «Манчестер Сіті» Олександра Зінченка.

«Зінченко працює з першою командою «Манчестер Сіті», грав кубкову гру. Цього мало, але це краще, аніж не грати зовсім. Сподіваюся, 60 хвилин він зможе провести на гідному рівні. У нас є чотири дні, і ми навряд чи зможемо вплинути на функціональний стан команди. Тому на перший план виходять тактична взаємодія та грамотні заміни – цим можна нівелювати проблеми функціональної готовності гравців.

Найбільш проблемна позиція – центральний захисник, де виступають Лук’янчук та Зотько, яким не вистачає конкуренції. Також є серйозні побоювання з позицією воротаря. Є питання по Каневцеву, в якого пошкодження спини. Безрук перебуває без практики у дублі «Чорноморця». Також є питання з нападниками, і воно не нове через обмежений вибір виконавців.

Загалом, в юнацькому футболі відчувається дефіцит талановитих гравців. Є група гравців 1996-1997 років народження. Учасники чемпіонату Європи серед команд U-17 та U-19. А згодом 6-7 гравців одразу перейшли у першу команду. З одногу боку, це чудово, адже ми працюємо для того, аби забезпечувати національну збірну якісними гравцями. Утім, хлопці мають розуміти: чим більше в них таланту, тим вище з них попит».

Фокус на англійські контратаки

Також до дискусії із пресою з приводу майбутньої спарки з Англією та Шотландією приєднався захисник «молодіжки» Павло Лук’янчук: «Англійці дуже добре вибігають у контратаки. Треба буде гасити швидкість їх контрвипадів, не дати їм розбігтися. Потрібно буде щільно зіграти проти англійців, і навіть коли м'яч буде у нас, нам треба бути готовими до його можливої втрати.

З Шотландією ми вже зустрічалися раніше. Вони точно не віддаватимуть просто так залікові бали. Очікуємо важку гру, багато верхової боротьби. Нам потрібно витримати стартову навалу суперників і спробувати нав’язати їм свій футбол».