Артем Шабанов є вихованцем київської школи футболу, але за свою кар'єру встиг попрацювати з різними фахівцями, у яких були різні погляди на футбол і на побудову команди. Силовий і атлетичний футбол Віталія Володимировича Кварцяного в «Волині», швидкий перехід з оборони в атаку Леоніда Кучука в «Арсеналі» і «Сталі», а також контратакуючий «Олімпік» Романа Санжара.
Цікаво чути від 13-річних інтернет-експертів про те, який це слабкий гравець і що грошей на нормального захисника вже немає. По суті, це камінь в город і Андрія Миколайовича Шевченка, який викликав Артема в збірну і дав ігровий час, причому не розчарувався у своєму виборі. А чи може бути захисник, який викликається в збірну з не найсильнішого і популярного клубу слабким? Відповідь очевидна.
«Український Пеле» (саме так його називав Кварцяний) поєднує в собі чудовий пас і роботу з м'ячем, і при це має відмінну антропометрію, стилем гри в обороні чимось схожий на захисника «Баварії» Матса Хуммельса. Це не означає, що він такого рівня, але захисник такої спрямованості дуже і дуже цінується. Це не футбол 50-х років, де захисник тільки відбирає, а нападник тільки забиває, універсалізм - ось що на даний момент в топі. Сам Шабанов може зіграти на будь-якій позиції в захисті, а також в разі крайньої необхідності закрити позицію опорного півзахисника.
Що ми маємо в підсумку? 25-річний український захисник, який пройшов безліч тренерських кухонь і виконав великий шлях до переходу в найтитулованіший клуб України. Мотивація у гравця зашкалює: по-перше, потрапити в збірну через київське «Динамо» простіше; по-друге, це його рідна команда і йому є, що доводити.
Тому не витрачайте свій час на пояснення «розумникам», чому цей трансфер тільки плюс, а просто надсилайте цю статтю.
Влад Омельченко