Цей вид спорту однозначно не шкодує нікого: клуби, які, здавалося б, виступатимуть на найвищому рівні вічно, в один момент безславно залишають елітні ряди. Однак сьогодні ми розповідаємо вам про команди, які ніколи у своїй історії не понижувались у класі. Додамо, що мова піде про п'ятірку найкращих чемпіонатів за версією УЄФА.
Іспанія: «Барселона», «Реал Мадрид», «Атлетик Більбао»
Ми не помилилися: «баски» дійсно ніколи не покидали елітний дивізіон іспанського футболу. Саме «Атлетик», «Реал» і «Барселона» є єдиними командами, які ніколи не понижувалися у класі, починаючи з моменту заснування Прімери в 1928 році. Однак варто зазначити, що за 90 років «червоно-білі» змогли лише вісім разів завоювати корону іспанського чемпіонату.
Франція: немає
А на батьківщині Платіні і Зідана все трохи складніше. Фактично всі французькі команди свого часу борсалися в нижчих дивізіонах і вигризали місце в еліті. Однак в історії французького футболу був один прецедент, про який варто згадати. У далекому 1970 році в Парижі був заснований футбольний клуб «Парі Сен-Жермен» в результаті злиття двох окремих колективів. Однак уже через два роки через фінансові проблеми клуб розпався на два окремих: один залишився в еліті, а інший (власне той «ПСЖ», який ми з вами знаємо) був засланий до третього дивізіон. Два роки по тому «столичні» все ж повернулися до еліти і більше не покидали її. Однак чи можна назвати парижан завсідниками еліти французького футболу? Не думаємо!
Англія: немає таких (АПЛ - «Арсенал», «Ліверпуль», «Манчестер Юнайтед», «Тоттенгем», «Челсі», «Евертон»)
Як це не дивно, але на Туманному Альбіоні немає команди, яка б не покидала вищий дивізіон, починаючи з моменту заснування Футбольної ліги в 1888 році. Більше того, історія британського футболу знає випадки, коли понизитись у класі могла команда з безпрецедентно кращою атакою в чемпіонаті. Так, в 1938 році «Манчестер Сіті» примудрився вилетіти з вищого дивізіону, забивши 80 м'ячів за один сезон. Ну і маленька ремарка: за рік до цього «городяни» вперше в своїй історії завоювали чемпіонство! Ось такий непередбачуваний британський футбол.
Якщо говорити про новітню історію футбольної Англії, то варто згадати 1992 рік. Саме тоді 22 команди першого дивізіону ухвалили рішення про вихід з Футбольної ліги і створили англійську Прем'єр-лігу з метою більшого фінансового прибутку. Станом на сьогодні, з 22 клубів-засновників АПЛ лише шестеро грали в ній протягом усіх без винятку сезонів: «Арсенал», «Ліверпуль», «Манчестер Юнайтед», «Тоттенхем», «Челсі» і «Евертон».
Італія: «Інтер»
Міланський «Інтер» виступає в італійській Серії А вже протягом понад ста років. Саме «нерадзуррі» є єдиними, кому вдавалося втримаються в еліті італійського футболу і жодного разу не понизитися в класі.
А як же інші гранди італійського футболу - «Мілан» і «Ювентус»? Можливо, в цьому списку були б присутні і ці клуби, проте свого часу їх керівництво вирішило грати не за правилами, за що і поплатилося місцем в еліті. Так, в 1980-му році римська поліція розкрила систему договірних матчів і підпільних ставок, якою була пронизана вся Серія А. Одним із головних фігурантів цієї гучної справи став якраз футбольний клуб «Мілан», в результаті чого володар бронзових медалей Серії А був засланий до нижчого дивізіону.
А в 2006 році подібне покарання знайшло і «Ювентус». Як виявилося, керівництво «Старої Синьйори» протягом двох «золотих» сезонів різними незаконними методами домагалося призначення потрібних їм арбітрів на поєдинки чемпіонату Італії. В результаті покарання було жорстоким, але справедливим: туринці втратили золоті медалі за перемогу в Серії А в 2005 і 2006 році, були переведені до Серії В, стартували там з багажем в мінус 7 очок і перші три матчі відіграли без глядачів.
Німеччина: «Гамбург»
Ні, це не «Баварія» і не дортмундська «Боруссія», а «Гамбург». Саме цей клуб є єдиним, який стояв біля витоків німецької футбольної ліги і при цьому жодного разу не залишав її елітні ряди. Дійсно легендарне досягнення! Однак в 2014 і 2015 роках клуб виявився виключно близьким до пониження в класі, коли за підсумками сезону був змушений поборотися за місце в еліті в стикових поєдинках. Особливо пам'ятним для вболівальників «Гамбурга» є 2015 рік, коли доля клубу вирішилася лише в другому поєдинку плей-оф проти «Карлсруе». Справа в тому, що, програючи протягом матчу, «динозаври» зрівняли рахунок у доданий до другого тайму час, а після - вигризли перемогу під завісу овертайму.
Відзначимо, що на домашній арені клубу присутнє спеціальне табло, яке вказує, протягом якого часу клуб не залишає елітний дивізіон німецького футболу.