Лондонський «Арсенал» вперше за багато років за результатами минулого сезону не здобув путівки в групову стадію Ліги чемпіонів.
Так, журналісти та вболівальники інших клубів глузували з результатів команди Венгера, що нібито кожного разу команда займає четверте місце і далі не може піднятись. Так от, у попередніх сезонах це четверте місце хоча б було і «Арсенал» стабільно виступав з найкращими клубами світу у найкращому турнірі серед футбольних команд – Лізі чемпіонів.
«Арсенал» стабільно виходив з групи, що правда, після 1/8 зазвичай покидав турнір, так як клубу не сильно щастило з жеребкуванням, де «канонірам» неодноразово попадалась «Баварія».
На даний час, «Арсенал» перебуває на шостому місці чемпіонату Англії, яке дозволяє боротись за місце в Лізі Європи, до четвертої сходинки, чесно кажучи підопічним французького тренера далекувато. Зараз в Англії на ходу «МЮ», «МанСіті», «Челсі», «Ліверпуль», «Тоттенхем», які якраз і випереджають «канонірів». Що найбільш прикро, Арсен Венгер зараз навіть на словах не сильно зможе комусь довести, що його «Арсенал» буде битись за топові місця АПЛ, тому що є команди, які володіють більш якіснішим підбором футболістів, злагодженістю та ефективністю.
Так, не будемо забувати, що «Арсенал» вийшов у фінал Кубка Ліги. Сказати, що це добре – ні. А по одній простій причині. Керівництву клубу подобається політика Венгера, який буде боротись за турніри такого плану, як Кубок Ліги, але аж ніяк за перемогу в АПЛ чи Лізі чемпіонів. Венгер, якщо виграє трофей Кубка Ліги - гарантує собі місце в команді на наступний сезон. Ходило багато чуток, що Пітер Гіл-Вуд (президент «Арсенала») розглядає кандидатуру на пост головного тренера клубу Карло Анчелотті, але якщо Венгер знову на «Емірейтс» привезе Кубок Ліги, то «Арсеналу» Анчелотті стане автоматично не потрібним, як би це сумно не звучало. Мова йдеться не лише про Анчелотті, взагалі про усіх потенційних тренерів «Арсенала», які могли б щось поміняти у кращу сторону.
Варто також додати, що Кубок Ліги не єдиний порятунок для Венгера. Його хлопці також ще боряться за перемогу в Лізі Європи, яка дає можливість напряму пробитись в Лігу чемпіонів. Букмекери активно приймають ставки на перемогу у турнірі «Атлетіко», «Боруссії» Дортмунд, «Наполі» та «Арсенала» - головні фаворит турніру.
Тепер чому пішов з клубу Санчес. «Арсенал» пропонував чилійцю пристойну зарплату в тиждень. Інфраструктура в клубі також одна з найкращих у світі. Клуб постійно на видноті. Здавалось, що ще потрібно. Стабільна ігрова практика забезпечена, вболівальники любили Санчеса, але Алексісу не вистачало одного – перемоги у великому турнірі. Сам Санчес заявив, що з «Арсеналом» він не бачить перспектив добитись успіху в чемпіонаті, або Лізі чемпіонів.
А тепер розберемо три моменти, через які «Арсенал» найближчим часом не здобуде великих перемог.
Політика розвитку клубу Арсена Венгера більше спрямована на інфраструктуру клубу, якісь незрозумілі трансфери, незрозумілих футболістів. Так, як вже вище було сказано «Арсенал» за часи тренерства Венгера побудував неймовірну інфраструктуру, яка дає усі зручності молодим та досвідченим футболістам, але для великих перемог цього недостатньо. Можливо, зараз не правильно котити усі бочки на французького наставника «канонірів», але він не є таким мотиватором, як до прикладу Гвардіола, чи Моурінью. За ті роки, які Арсен тренує «Арсенал» футболісти його тактику повинні виносити на поле без задніх думок, але ця тактика не працює. Повернимось до мотивації гравців «Арсеналу». Візьмемо до прикладу Санчеса, який не бачив себе в майбутньому у «Арсеналі», далі на черзі наступна зірка – Месут Озіл, двигун атак «канонірів», але і він літом піде з клубу.
Скажуть так, що ось тримайте вам Мхітаряна та Обамеянга, якщо трансфер Генріха ще можна пояснити його продуктивністю в центрі поля та ймовірну заміну Озілу, але перехід габонського нападника важко зрозуміти.
У складі є Лаказетт який не зіграє на будь-якій іншій позиції, його стихія це завершувати атаки. Тепер ще вз’яли Обамеянга, який також є наконечником атак. Звичайно, екс-форвард «Боруссії» є футболістом високого рівня і кожна команда мріє про такого нападника, але у такому випадку, куди дівати зараз Лаказетта до того ж є ще Велбек.
Як наслідок, Лаказетт сяде на лаву запасних і буде другим Жиру, який недавно перейшов в «Челсі». Хоча, хтозна, як проявить себе в АПЛ новачок команди П’єр-Емерік.
Одним словом, Венгер закрив не ту позицію, яка була найбільш проблемно. Зараз в «Арсеналі» відверті проблеми з крайніми нападниками. Пішов Санчес, пішов Волкотт. Зате є молодий, перспективний Івобі, який за 23 матчі у поточному сезоні забив два голи та віддав три результативні передачі. На правому фланзі атаки Венгер тепер часто використовує Озіла. Тож, що ми маємо; зліва на право крайні нападники молодий не сильно результативний Івобі та Месут Озіл, який звик виступати під нападником в центральній зоні півзахисту та асистувати партнерам, а не створювати забіги по флангу. Що правда, Арсен Венгер часто використовує тактику, із трьома захисниками. Крайні оборонці Монреаль та Бельєрін більше віддають перевагу атаці, а ніж обороні.
Як би там не було, і як би Венгер не варіював футболістами, крайніх вінгерів команді відверто не вистачає. У цьому випадку, трансфер Обамеянга міг почекати до літа, коли у складі є результативний Лаказетт і непоганий на заміні Жиру. Але Арсен вирішив по іншому, Жиру відпустили, за Обамеянга віддали пристойні гроші і залишились з одним номінальним вінгером Алексом Івобі. Так, на флангах також можуть зіграти Велбек і Мхітарян, проте ці футболісти виступали на флангах лише у крайніх випадках.
Підготував Михайло Корпан.