Провальне планування Бартомеу
Президент Барселони одразу після поразки від Роми попросив вибачення у фанатів, однак чимало прихильників каталонського гранда вважають головним винуватцем римської ганьби саме Бартомеу та вимагають, насамперед, його голову. Чим завинив президент? «Кулес» дорікають Бартомеу відверто кепським плануванням на сезон 2017/18, коли команду покинув Неймар. Барселона в агонії та з повними мішками грошей від трансферу бразильця здійснила не надто обдумані покупки, які майже нічим не допомогли команді.
Бартомеу самотужки вів непрості перемовини з дортмундською Борусією щодо трансферу Усмана Дембеле, і в підсумку погодився виплатити «джмелям» за 20-річного гравця 145 млн євро, включаючи бонуси. Юний француз виявився неготовим замінити Неймара, згодом надовго вибув через травму, а на матчі з Ромою навіть не потрапляв у стартовий склад.
Ще один літній новачок Паулінью розпочав кар'єру в Барсі краще за Дембеле, однак у момент, коли реально почали розігруватися титули бразилець здав, а фанати вже пригадують Бартомеу витрачені на нього 40 млн євро. В Римі півзахисник збірної Бразилії на полі так і не з'явився.
Крім цього, зараз Бартомеу неабияк дістається і через зимові трансфери Коутінью та Міни. Бразилець обійшовся Барсі у 150 млн євро, але не міг допомогти команді у плей-офф ЛЧ, адже був заграний за Ліверпуль. Колумбійський захисник наразі не потрапляє навіть у заявку. Навіщо президент Барселони взимку «підсилив» команду двома футболістами, які не гратимуть в ЛЧ? Мабуть, відповідь знає лише він один.
Консерватизм Вальверде
Нинішній наставник Барси заробив хорошу пресу завдяки феноменальним результатам у Прімері, де «блаугранас» ще восени забезпечили собі хороший гандикап над Реалом та Атлетіко. Однак чимало прихильників каталонського гранда відверто обурювались грою команди через надзвичайно нудний стиль. Вальверде зробив ставку на 4-4-2 та головну увагу приділяв грі в обороні. У підсумку каталонський клуб став більш організованим та збалансованим, але в атаці вже не було помітно тієї Барси, яка закохувала у себе мільйони уболівальників в епоху Гвардіоли. Здавалось, що наступальні дії команди зводяться до простого задуму – доставити м'яч до Мессі, а він щось придумає. В матчі Рома – Барселона ця проблема стала для каталонців справжньою катастрофою.
Вальверде перед матчем зробив ставку на гру від оборони, вкотре проявивши свій консерватизм та страх перед камбеком. Однак, коли Барсі потрібно було забивати та реагувати на пропущені голи, баскський фахівець виявився безсилим внести рятівні корективи. Спочатку екс-наставника Атлетіка не зрозуміли, коли на 81 хвилині він випустив провального Гомеша замість Іньєсти, а вихід Дембеле в кінці поєдинку взагалі виглядав, як відверте знущання. Де честі Вальверде, він взяв усю провину за римське фіаско на себе, однак вже зараз босам каталонського клубу слід добряче задуматись, чи відповідає баск філософії «блаугранас».
«Мессізалежність»
Барселона у сезоні 2016/17 двічі зазнала розгромних поразок у плей-офф Ліги чемпіонів, від ПСЖ (0:4) та Ювентуса (0:3), однак, схоже, досі не зробила правильних висновків. Деякі футболісти наче повірили, що вже вийшли у півфінал та приїхали у Рим в ролі туристів. А як тоді пояснити швидкий гол Роми на 6-й хвилині після дуже простої атаки господарів, а потім відверту апатію у діях зірок «блаугранас»?
Жоден з футболістів Барси не перебував на звичному для себе рівні у Римі. Навіть Мессі не зумів врятувати каталонців. Лео та чвертьфінал ЛЧ – це взагалі окрема та дуже болюча історія. Аргентинець востаннє забив на цій стадії турніру в сезоні 2012/13 у ворота ПСЖ. Після цього Лео не відзначався в 1/4 фіналу аж 10 матчів (900 хвилин). Залежність від гри свого лідера, який на «Стадіо Олімпіко» нагадував примару, зіграла з командою Вальверде у злий жарт. Коли з поля зникає аргентинський геній, Барселона нагадує «маленьку команду».