У Сергія Реброва був підписаний контракт за схемою «1+1», і ще взимку колишній наставник «Динамо» дав зрозуміти, що не горить бажанням включати опцію продовження співпраці.
Угода мала б закінчитися у середині травня, однак керівники клубу, не ставши чекати завершення терміну контракту, прийняли рішення розірвати його в односторонньому порядку.
Враховуючи, що за 13 років в «Аль-Ахлі» змінилося 17 тренерів, то відхід українського фахівця не став несподіванкою.
Чи виправдав Ребров очікування?
«Аль-Ахлі» не та команда, яка буде давати кілька років на будування гри. Результат таким клубам потрібен тут і зараз. А результату у Сергія Реброва, за великим рахунком, – не було.
Перед українським наставником ставили амбітне завдання зовоювати чемпіонство, якого не бачили у Джидді після 2016 року. Саме національна ліга є найважливішим турніром для саудівських клубів. Однак, по завершенню чемпіонату команда Реброва поступилася у турнірній таблиці одним очком місцевому гранду «Аль-Хілялю».
Більше того, «Аль-Ахлі» не зумів здобути Кубок Короля. У півфіналі турніру Ребров став першою жертвою відеоповторів у Саудівській Аравії. Саме завдяки голу, який був зарахований за допомогою нової технології, «Аль Ахлі» припинив боротьбу в Кубку країни.
Також не додає оптимізму те, що Ребров у попередньому розіграші азійської Лізі чемпіонів вилетів зі стадії 1/4 турніру.
Натомість, з позитивного – у нинішньому сезоні азійської Ліги чемпіонів Сергій Станіславович вивів «Аль-Ахлі» у плей-офф турніру з першого місця у групі.
Як Ребров змінював «Аль-Ахлі»
Український тренер отримав у клубі повну свободу дій. У свій штаб Ребров запросив іспанців Вісенте Гомеса та Пінедо Хесуса, які працювали з ним в Києві. До них додався ще один іспанець - Еду. Свого часу він працював із Олександром Хацкевичем в збірній Білорусі та мав пропозиції увійти в тренерський штаб «Динамо». Також Ребров покликав до себе на допомогу Бадра Ель-Каддурі, який краще знає менталітет місцевих гравців.
Що стосується кадрового потенціалу команди, то за період свого тренерства Ребров зумів підписати кілька непоганих легіонерів. Однак справжніх зірок у розташуванні Сергія Станіславовича не було, хоч у «Аль-Ахлі» й найдорожчий склад у чемпіонаті. Втім, прибіднятися теж не варто: у збірну Саудівської Аравії постійно викликаються від шести до восьми гравців «Аль-Ахлі», а ця команда як-ніяк змогла пробитися на чемпіонат світу.
Ребров намагався навчити своїх підопічних грати не в типовий арабський футбол з віддачею у перші 15 та останні 10 хвилин кожного з таймів, а не виключатися з боротьби усі 90 хвилин. Однак реалізувати цю задумку у повній мірі не дозволив спекотний клімат.
Як наслідок, Ребров зумів змусити свою команду бігати, але вона фізично «підсідала» після 70 хвилин. Це стає зрозуміло з статистики, адже більшість своїх голів гравці клубу з Джидди пропустили якраз у останні 15-20 хвилин.
У тактичній схемі Ребров нічого не змінив. Як грали 4-2-3-1 з тимчасовими переходами на 4-3-3, так усе й залишилось. Українець говорив, що пробував ставити своїй команді гру з трьома центрбеками, але команді не вистачило кваліфікованих захисників.
У більшості матчів «Аль-Ахлі» володів м'ячем більше свого суперника, багато забивав (перші в лізі за цим показником) і мало пропускав (другі в лізі). Безпрограшна серія команди в чемпіонаті після Нового року досягла 10 матчів.
Конфлікт інтересів?
В арабських чемпіонатах на будь-якого тренера постійно здійснюється тиск – як у ЗМІ, так і через уболівальників. У арабській пресі Реброва звільняли практично після кожної невдачі. Також українець зізнавався, що не відчуває поваги в ЗМІ, які постійно ставили під сумнів його тренерські рішення. На додачу в українця ще й був конфлікт з лідером «Аль-Ахлі» Омаром Аль-Сома. Ходили чутки, що навіть керівництву клубу довелося втрутитися, щоб якось вирішити це питання.
Що тепер чекає Реброва?
Безумовно, робота у Саудівській Аравії відкриває для нього азійський ринок працевлаштування, де багаті клуби ОАЕ, Катару та Китаю мають чим зацікавити українського фахівця. А як показує практика, більшість з тих, хто потрапляє у чемпіонати країн Азії, там і залишаються.
Якщо ж говорити про повернення в Україну, то тут Сергій Станіславович може розглядати два серйозні варіанти продовження кар'єри, які його могли б зацікавити. Але зараз на цих посадах працюють його колишні партнери по команді Олександр Хацкевич і Андрій Шевченко.
Сам Сергій Станіславович поки не прокоментував ні свою відставку, ні своє подальше майбутнє.