Вчора пройшла новина про те, що ФК Арсенал-Київ співпрацюватиме з Міністерством оборони України та у зв’язку з цим змінить назву. На «Арсенал ЦСКА».
Звідки взялась друга частина назви, сказати важко. Мабуть, якась дуже розумна голова згадала, що в 2001 році Арсенал замінив в вищій лізі клуб ЦСКА Київ, а той в свою чергу користувався підтримкою МО, виступаючи на одноіменному стадіоні – ЦСКА в місті Києві.
Але панове, якщо вже хочете додати абревіатуру «ЦСКА» до назви клубу, краще назвіть клуб «Арсенал НЕ ЦСКА». Так буде точніше.
Поки що коротко пройдемся по основних моментах.
Арсенал та ЦСКА це не той самий клуб. У Арсенала є свій фанатський двіж, у київського ЦСКА – своя невелика армія вболівальників. Це абсолютно різні ідеології та люди. Назвати клуб Арсенал ЦСКА це все одно що перейменувати клуби на «Динамо Спартак», «Динамо Шахтар» чи «Дніпро Металіст».
У клубів різні історії. ЦСКА – Центральний спортивний клуб армії, датою заснування якого є 1934 рік. І так, мова про радянську армію з усіма наслідками та історією. Це – «армійці».
Арсенал це клуб, який в Україні був заснований в 2001 році, а взагалі історично Арсенал це клуб, заснований в 1925 році (що знайшло відображення на емблемі) на базі збройного заводу «Арсенал». Вони – «зброярі». Тобто це також певна історія та ідеологія.
Новому президенту Арсенала Івіці Пірічу дуже легко це пояснити на аналогіях з хорватського футболу. Піріч зі Спліта, і що б він сказав та сказали фани, якби клуби Хайдук Спліт та РНК Спліт об'єднати в клуб РНК Хайдук Спліт. Ніхто не зрозуміє.
***
Якщо підбити підсумки, то таке враження, що рішення про перейменування було прийняте поспіхом – тільки, щоб підкреслити співпрацю з Міністерством оборони України.
Але якщо вже хочете підкреслити роль та підтримку армії – назвіть клуб «Арсенал ЗСУ» чи щось в такому дусі. Це в будь-якому разі краще, ніж так. Вболівальники Арсенала, можливо, нікуди не дінуться, але навряд чи вони будуть почуватись щасливими.
Олександр
Гапоненко