«Київ очима європейців». Путівник від УЄФА

Динамо Київ 5 Травня, 19:39
​На сайті УЄФА з’явилася стаття-путівник по фіналу Ліги Чемпіонів у Києві.

Тепер європейці зможуть дізнатися більше про столицю України.

Приємно, що УЄФА правильно пише назву міста – Kyiv, а не Kiev. Також УЄФА вважає, що в київському метро завжди чисто.

Що потрібно знати європейцям

:





Київ – це …



• Столиця України.

• Відомий своїми вулицями, зеленню та церквами.

• Тут народилися легендарні Олег Блохін та Валерій Лобановський.

• Міста-побратими: Баку, Чикаго, Кіото, Мюнхен та інші.

• Безпечний, дешевий і майже настільки густонаселений, як Мадрид: 2 800 000 мешканців

(Вікіпедія дає 2.900.000, але по відчуттям – взагалі всі 5 мільйонів)

.



Фото Getty Images



НСК Олімпійський:

– Домівка збірної України з футболу.

– Домашня арена і для Динамо Київ.

– Він багато разів реконструювався, останній раз перед Євро-2012, де прийняв 5 матчів, включаючи фінал.

– Розташований у центрі Києва, вміщує трохи більше 70 тисяч осіб.

Як дістатися Києва та поруч:



– Київ має два аеропорти: Жуляни (8 км на південний захід від центру міста) та Міжнародний аеропорт Бориспіль (35 км на схід).

– Громадський транспорт включає в себе: автобуси, тролейбуси, трамваї та постійно обновлювану систему метрополітену, яка є чистою та ретельно оформленою

(ДІЙСНО? Несподіванкою для гостей можуть стати маршрутки і необхідність завжди носити при собі готівку. Та й пунктуальністю міський транспорт не вирізняється (крім метро, звісно). Бо часом на автобус можна і 30 хвилин чекати. А ще й ремонти доріг повзюди…)





Що подивитись?



– Культура: Пройдіть по Андріївському узвозу або підніміться на дзвіницю у Софійському соборі – найзнаменитішій пам’ятці Києва.

– Атмосфера: вулиця Хрещатик проходить через серце міста. Купувати одяг і гуляти – це найкраще заняття, особливо у вихідні, коли вулиця закрита для руху.

– На свіжому повітрі: Маріїнський парк, для любителів скейтбордів і роликів, крім того, це прекрасне місце для прогулянок, а барвиста Пейзажна Алея – це дитячий парк скульптур.

Фото Getty Images

Що їсти та пити?



– Якщо хочеш поїсти, як українець, то треба спробувати борщ (суп з буряка), подається з пампушками з часником (часникові пончики), також є вареники або галушки (різні види пельменів).

(То галушки чи пельмені?)

– Україна славиться пиріжками, київською перепiчкою – місцевою особливістю, яку продають в одному місці на розі вулиць Хрещатик та Богдана Хмельницького – величезна черга повинна точно покаже тобі де.

– Рекомендовано спробувати голубці (варене листя капусти з різними начинками), деруни (картопляні млинці) та сало (солоний свинячий жир), подається з чорним хлібом і часником.

– Пива та горілки багато. Є узвар (фруктовий напій із сушених фруктів), переважно без спирту.

Футбол у Києві:



– Динамо – провідна команда міста, Арсенал Київ та Оболонь Київ у тіні Біло-синіх. Найуспішніша команда СРСР (з 13 чемпіонствами) та України (15 титулів). Динамо вигравало Кубок Володарів Кубків УЄФА у 1975 та 1986 роках, а також Суперкубок УЄФА 1975 року.

– Футбол зародився у Києві в 1900 році з приїздом іноземних, переважно чеських фабричних робітників, але справді почав розвиватися у 1954 році, коли Динамо виграло свій перший радянський кубок і стало домінуючою силою у своїй країні.

– Кияни пишаються тим, що українці Олег Блохін (1975), Ігор Беланов (1986) та Андрій Шевченко (2004) вигравали Золотий м’яч.

Фото Getty Images



Зробіть це за 24 години:



– Сніданок: варіантів дуже багато. Кафе в центрі міста розкидані навколо підземних торгово-розважальних центрів біля вулиці Хрещатик та Майдану Незалежності.

– До обіду: пляжі та визначні пам’ятки Гідропарку, а також музеї Києва: Мистецький Арсенал (центр мистецтва), Музей Чорнобиля, Музей Авіації під відкритим небом та Музей Історії України у Другій світовій війні (включаючи 102-метрову пам’ятну Мати-батьківщину).

– Вдень: вулиця Хрещатик та площа Льва Толстого – ключові, якщо ви хочете щось придбати. Але ті, хто віддає перевагу активному відпочинку – можуть спробувати відвідати Київську фортецю або парки Партизанської слави та парк Дружби Народів.

– Вечір і ніч: є різні місця для пізніх нічних розваг по всьому місту. Хоча Хрещатик – це, мабуть, найжвавіша зона. Паби та клуби зазвичай відчинені 24 години на добу, а заклади харчування – на вулиці або поза ним – доступні в ранні години.

Ось вам підбірка актуальних фраз, які знадобляться іноземцям (версія УЄФА):



Нарешті – Дякую, а не “Спасибо”. Як справи? А не “Как дела?”

Як гадаєте, інформації для європейського футбольного фаната достатньо?