Вербич – герой і сірий кардинал
Беньямін отримав по ногах на старті поєдинку, після чого був найбільш непомітним серед основних гравців команд. Лідер за втратами м'яча у киян, словенець лише 26 разів зустрівся з м'ячем (тільки Кабананга «перевершив» його на 1 дотик, проте був значно активніший в атаці у плані ударів і ключових пасів) і одного разу пробив по воротах. Усе. Але й цього магічно (як же ж намалював гольовий пас своєю безцінною п'ятою Циганков!) вистачило для перемоги і першого місця у групі.
В особі Вербича «Динамо» знайшло снайпера, який багато не забиває, але здатен принести 3 очки при двох влучних ударах у всієї команди за 90 хвилин. Одна помилка захисту «Астани», єдиний момент киян за весь матч так жорстоко покарали команду, яка виглядала в рази цікавіше. Той самий вищий клас виконавців дав про себе знати в ідеальний момент. «Динамо» могло і розгромно програти, якби суперник вмів забивати з кількох метрів впритул. А так – маємо 9-у в сезоні (включно з Суперкубком України-2018) перемогу з рахунком 1:0! Від порівнянь з Моурінью білоруському наставнику нікуди не подітись.
Бразильців до такого життя не готувало, або Парадоксальна заміна Хацкевича
Сідклей і Че Че гру провалили, хоча останній і розкрутив гольову атаку. М'яч у гостей не тримався, а хто, як не бразильці мали б у цьому сприяти. На штучному полі та в морозну погоду вони більше боролись, мучились і терпіли, ніж власне грали. Тут би Дуелунда випустити, але, вочевидь, тренерам не хотілось ризикувати незамінними Циганковим та Вербичем і крихітною перевагою в рахунку. Заміна єдиного форварда на Сидорчука – це, звичайно, дивний хід. Парадоксально, але така гра на утримання спрацювала. Біля воріт «Динамо» стало спокійніше, а нападати вже не було сенсу – весь матч і так грали практично без моментів. Що й казати, коли кияни в 4 рази менше пробивали по воротах!
Бурда – рятівник і ще 3 позитиви «Динамо»
Без відвертого фарту перемоги б не було, але давайте поговоримо про тих, чий внесок був не настільки очевидний, але дуже значний. Микита Бурда отримав найвищий бал серед усіх гравців матчу за версією статистичного порталу Whoscored (єдиний, хто взяв позначку 8 балів, 8,13). Саме центрбек киян підстрахував Бойка і вибив м'яч з порожніх воріт після вбивчого удару гравця «Астани». Перехоплення, виграні єдиноборства, заблоковані удари і підчищені моменти. Бурда навіть у дриблінг встигав йти і став 3-м найкращим динамівцем за точністю пасу (86,7%, вище тільки в Шепелєва і Сидорчука). Хоч казахи і завдали понад 20 ударів, Микита своє завдання виконав доволі успішно.
Томаш Кендзьора незвично мало ходив в атаку, зате став найкращим у команді за перехопленнями (5), виграними дуелями (9) і пасами і контактами з м'ячем (84 і 63 відповідно) – з величезною перевагою над партнерами. Другий найкращий гравець матчу (7,7 від Whoscored). Знову потішив Володимир Шепелєв. Опорний півзахисник став лідером «Динамо» за вдалими спробами обіграшу (3) і точними дальніми передачами (4 з 5), а також силовими єдиноборствами (4), другий найкращий у точності пасу (88,5%) та кількості передач і дотиків до м'яча (74 і 61).
Ну, а головним позитивом після такої невпевненої гри залишається достроково здобуте 1-е місце і 5-й в історії вихід у плей-офф Ліги Європи. Результат є, і він захищає тренера за будь-якої погоди, але за подальші перспективи в турнірі стає страшнувато.