Ультрас «Шахтаря» виступили проти нових правил клубу щодо відвідування матчів

Футбол України 4 Березня, 21:57 1402
Ультрас «Шахтаря» виступили проти нових правил клубу щодо відвідування матчів
Футбольний рух фанатів донецького «Шахтаря» зробив заяву стосовно нових правил виїздних матчів, які придумала адміністрація «Шахтаря».
«28 лютого на офіційному сайті ФК «Шахтар» з'явилася стаття стосовно нових правил придбання квитків на виїзні матчі клубу. Головною умовою потрапляння на гостьовий сектор стадіону, згідно цих правил, є так звана «ідентифікація».

Футбол в Україні зараз переживає не найкращі часи. Через війну на Сході та окупацію Криму багато клубів змінило свою прописку, а деякі взагалі припинили своє існування. Відвідуваність стадіонів впала в декілька разів, і навіть топ-матчі не можуть зібрати повні стадіони. Мабуть єдині, хто постійно підтримує свої клуби як «вдома» так і «на виїзді» є активні фанати або ультрас. Ще в останні місяці режиму Януковича представники МВС разом зі службами безпеки клубів практикували збір данних на ультрас, знаючи що то є рушійна сила Революції Гідності. Як результат тих всіх зборів данних - переслідування збоку міліції підчас Майдану, та відверте полювання збоку сепаратистів і російських спецслужб на території Донбасу. Всі ми пам'ятаємо як при захопленні проросійськими бойовиками стадіону «Донбас Арена» були начебто тільки-но знайдені списки ультрас «Шахтаря». Чому «начебто»? Бо ці списки вже давно були на сепаратистьских сайтах і по вказаних адресах ще на весні 2014 року представники так званого «ополчєнія» шукали «зрадників Донбасу».

Оскільки ані керівництво, ані менеджмент відділу по роботі з вболівальниками ФК «Шахтар» з тих часів майже не змінилися, передавати особисті дані до бази даних не є безпечною справою для будь-якого громадянина України. Оскільки жоден закон України не зобов'язує вболівальника пред'являти свої документи для входу на стадіон під час спортивних змагань, кожна людина має право відмовити в цьому проханні навіть співробітнику правоохоронних органів, не кажучи вже про співробітнтків стадіону або ФК «Шахтар», які взагалі не мають права перевіряти документи.

Виходячи зі всього вищевказаного представники ультрас-руху «Шахтаря» відмовляються від потрапляння на відведені гостьові сектори за новими правилами і закликають інших вболівальників не виконувати протизаконних вимог. Ми вважаємо, що ФК «Шахтар» не взмозі забезпечити конфідеційність отриманих даних. Враховуючи наднизьку відвідуваність матчів ЧУ з футболу потрапити на інші сектори стадіону не буде для нас проблемою. Отже підтримувати «Шахтар» ми будемо там де ми захочемо, а не там, де нам вкаже менеджмент клубу», - йдеться у заяві на сторінці Ультрас Шахтар Донецьк.

До заяви ультрас додали «цікаву кіношку з російського телебачення» про те, як клуб злив досьє на своїх фанів російським спецслужбам.