Футбол України 10 Березня, 14:46 1591
Зінченко проти «Уотфорда»: без блиску та результативних дій, але з помилкою та пристойними оцінками ЗМІ  | 19-27
Олександр Зінченко відіграв за «Манчестер Сіті» на лівому фланзі оборони в переможному матчі проти «Уотфорда» (3:1). Розповідаємо головне про виступ українця.

Зінченко зберіг своє місце в стартовому складі Манчестер Сіті – Пеп Гвардіола вчетверте поспіль випустив його з перших хвилин. Олександр провів рівний матч проти Уотфорда. Партнери традиційно активно залучали українця до розіграшу м'яча, заохочували його відкривання та пропонували себе під його паси.

Нікого вже не дивує, що Олександр сьогодні увійшов у топ-3 гравців Сіті за кількістю передач. Однак цього разу точність залишала бажати кращого – лише 87%. Це один з найгірших показників у команді та відчутно нижчий за середній особистий по сезону.

Карта передач Зінченка:

Такі цифри легко пояснити – Зінченко частіше ризикував, особливо в першому таймі. До перерви він виконав 3 подачі у штрафний майданчик, які не дійшли до партнерів. У підсумку всі його паси у карну зону виявилися неточними. Втім, наш фулбек шукав можливості для загострення в умовах якісної оборони суперника. Часто відходив у півфланг, допомагав з контролем м'яча в центрі, а коли потрібно було – створював ширину на бровці.

По перерві Олександр був менш помітним попереду, хоча його команда навпаки почала розривати Уотфорд. Манчестер Сіті 40% атак провів через лівий фланг, який виглядав активніше, зокрема завдяки Зінченку. У ключових епізодах, на жаль, на перший план вийшли інші дійові особи, а він запам'ятався неточними навісами.

Статистика Зінченка:

В обороні роботи майже не мав (2 перехоплення, 1 відбирання), але виграв 60% єдиноборств. Статистичні портали виставили йому середні оцінки: WhoScored – 6.6, SofaScore – 6.8. От тільки є один негатив. В епізоді з єдиним голом Уотфорда саме українець завалив штучний офсайд, чим втримав Діні в правильному положенні. А потім, коли спробував «вирівняти» лінію захисників, то залишив без опіки Деулофеу – той легко відзначився.

Журналісти оцінили роботу Зінченка середніми балами. Авторитетний Sky Sports поставив 7 – найкраще серед всіх захисників Манчестер Сіті. Більше отримали тільки автор хет-трика Рахім Стерлінг і Давід Сілва.

Джонатан Сміт з ESPN солідарний з колегами – 7 балів для Зінченка та нейтральні слова про «декілька небезпечних кросів і відсутність проблем у захисті». Таку ж оцінку мають половина футболістів Манчестер Сіті, а вище поставили лише Стерлінгу.

«Ще один впевнений виступ Зінченка. Почав закидати подачі у штрафний майданчик, як Бенжамен Менді. Щоправда, йому явно ще необхідні поради француза на тренуваннях», – пише Manchester Evening News. 7 балів від видання – середня оцінка в складі Манчестер Сіті.

Наступний матч Манчестер Сіті проведе в Лізі чемпіонів проти Шальке. У ньому Зінченко може отримати відпочинок. Якщо він не потрапить у стартовий склад, навряд чи це буде незадоволеною реакцією Гвардіоли на сьогоднішню гру українця.