Футбол України 11 Березня, 19:59 1364
Наші за кордоном: Лунін рятує, Петряк допомагає Реброву, Соболь та Яремчук нагадують про себе | 19-27
«Футбол 24» розповідає, як проявили себе українські легіонери у європейських першостях за минулі сім днів.

Практично у кожному чемпіонаті наші земляки відзначалися результативними діями. Едуард Соболь видав феєрію у Чехії, Іван Петряк та Роман Яремчук запалили в Угорщині та Бельгії відповідно, Андрій Лунін примусив говорити про себе іспанців. Крім того, минулий тиждень видався багатим на українські асисти: Куценко віддавав у Азербайджані, Юрченко у Данії, Бушман у Литві, Мартинюк на Кіпрі, а Сухоцький у Словаччині. Відзначимо і хороший вихід на заміну з голом Максима Марусича у Латвії та результативні удари Олександра Азацького і Дмитра Іванісені в Грузії, а Ігоря Жураховського та Євгена Будника – в Естонії. Незабутнім видався минулий тиждень і для Івана Бобка у Швеції. Щоправда, одесит відзначився зі знаком «мінус».

Англія

Олександр Зінченко вчетверте поспіль з’явився у стартовому складі Манчестер Сіті, а його команда знову перемогла. Цього разу у ролі жертви виступив Уотфорд (3:1). В активі уродженця Житомирщини усі 90 хвилин та загалом неоднозначна гра.

Крім того, українець став найкращим гравцем команди в лютому.

________________________

Андрій Ярмоленко (ВестХем) – 9 матчів, 2 голи, 2 ж.к., 459 хвилин

Олександр Зінченко (Манчестер Сіті) – 7 матчів, 594 хвилини

Іспанія

Андрій Лунін та Василь Кравець вийшли у стартовому складі Леганеса на матч проти мадридського Атлетіко. Голкіпер отримав шанс завдяки дискваліфікації головного конкурента і зробив все, щоб проявити себе якнайкраще. На 50-й хвилині наш воротар парирував пенальті Сауля, проте з добиванням не впорався. Цей гол виявився єдиним на «Ванда Метрополітано».

Українець отримав хорошу пресу не лише завдяки вищевказаному епізоду. Протягом всього матчу Андрій виглядав впевнено, а красномовною ілюстрацією гри Луніна став ось цей сейв.

З мінімальним рахунком в Сегунді поступився Альбасете Романа Зозулі. Команда українця втратила важливі очки у грі з аутсайдером ліги Хімнастіком, який єдиний гол забив з пенальті на 90+4-й хвилині. Вже традиційно наш нападник був активним та мав, як мінімум, три хороші моменти для взяття воріт. Ключовий стався вже після пропущеного голу. Роман феноменальним чином пробив по воротах з розвороту, втім м’яч по-зрадницьки влучив у перекладину.

Андрій Лунін (Леганес) – 3 матчі, 1 пропущений гол, 184 хвилини

Василь Кравець (Леганес) – 3 матчі, 1 ж.к., 245 хвилин

Роман Зозуля (Альбасете) – 24 матчі, 7 голів, 7 ж.к., 2 ч.к., 2044 хвилини

Євген Селезньов (Малага) – 7 матчів, 183 хвилини

Орест Лебеденко (Луго)

Німеччина

Євген Коноплянка знову залишився сидіти на лаві запасних Шальке, який поступився Вердеру (2:4).

Двох інших наших представників у другій Бундеслізі не було у заявках своїх команд.

________________

Євген Коноплянка (Шальке) – 11 матчів, 1 гол, 1 ч.к., 643 хвилини

Борис Тащи (Дуйсбург) – 14 матчів,1 гол, 3 ж.к., 989 хвилин

Ігор Березовський (Дармштадт)

Бельгія

У Бельгії весь тур було зіграно у неділю – як і в Україні тут вже наступного тижня відбудеться поділ на групи. Якщо у нас «шістки», то у бельгійців – «вісімки».

В старті Гента з’явився Роман Яремчук і вже на 3-й хвилині відкрив рахунок в зустрічі з Остенде (2:1).

Востаннє у чемпіонаті львів'янин забивав ще у листопаді. На 66-й хвилині Яремчук залишив поле. Вже через 6 хвилин у гру вступив Роман Безус.

Усі 90 хвилин на полі відіграв Руслан Маліновський (хоч і без результативних дій) і допоміг Генку здолати Локерен (1:0).

Андрій Бацула з лави запасних спостерігав за поразкою Кортрейка у грі з Андерлехтом (0:2). Євгена Макаренка у заявці ще не було. Він тільки повернувся у загальну групу після травми.

На лаві запасних весь матч Антверпен – Шарлеруа (1:2) провів Єгор Назарина.

Туреччина

Різеспор без дискваліфікованого Миколи Морозюка розтрощив Кайсеріспор (3:0). Весь матч за гостей провів Артем Кравець, а в компенсований час з’явився Олександр Кучер.

Усі 90 хвилин за Коньяспор зіграв Євген Опанасенко, а його команда лише в компенсований час пропустила дуже прикрий і фатальний гол від Сіндзі Кагави і програла Бешикташу (2:3).

Свого часу Опанасенко та Ленс зустрічалися в УПЛ

Сергій Рибалка спостерігав з лави запасних за тим, як його Сівасспор переміг Єні Малатьяспор (2:0).

Олександр Гладкий відтепер гратиме у другому дивізіоні і ми просто не можемо ігнорувати його виступи в Адана Демірспорі. На вихідних Гладкий вийшов на поле на 57-й хвилині у матчі проти Османліспора (0:0).

Звичайно, «за компанію» слідкуватимемо і за Дмитром Коркішком, який виступає у Хатайспорі. Українець вийшов на заміну на 70-й хвилині у двобої з Ескішехірспором (4:0). В активі Дмитра зароблений пенальті, який, зрештою, його партнер не реалізував.

Греція

Дмитро Чигринський вийшов у старті АЕКа на гру з Панатінаїкосом (0:0). Однак через біль у животі наш захисник покинув поле на 45-й хвилині.

Вже на 22-й хвилині довелося у гру вступати Євгену Шахову у матчі з Атромітосом (3:0). Українець результативними діями не відзначився, зате допоміг ПАОКу здобути три очки і зміцнити лідерство.

Владислав Наумець спостерігав з лави запасних за грою Ламії та ПАС Яніни (1:1).

_______________________

Євген Хачеріді (ПАОК) – 3 матчі, 2 ж.к., 185 хвилин

Євген Шахов (ПАОК) – 15 матчів, 1 гол, 6 ж.к., 1046 хвилин

Дмитро Чигринський (АЕК) – 14 матчів, 1215 хвилин

Владислав Наумець (Яніна) – 3 матчі, 34 хвилини

Данія

Вайле приймав Вендсюссель і лише в компенсований час врятувався від поразки (1:1). Весь матч за господарів провів Владіс-Еммерсон Іллой-Айєт (в епізоді з голом одесит разом із партнерами не зумів вибити м’яч зі штрафного майданчика), а Владлен Юрченко вступив у гру на 55-й хвилині. Саме вихованець Шахтаря віддав гольову передачу на 90+1-й хвилині.

Незвичний пас Юрченка на 02:40

Юрій Яковенко не допоміг Есб’єргу уникнути поразки у поєдинку з Сьоннерйюском (1:3). Син Павла Олександровича вийшов на поле при рахунку 1:2 на 71-й хвилині.

Швеція

Іван Бобко у складі АФК Ескільстуна пробився до півфіналу Кубка Швеції. У неділю він провів 72 хвилини проти Хальмстада і пішов з поля за рахунку 1:1. У додатковий час на 118-й хвилині команда українця забила переможний гол.

Єдиний гол в зустрічі АФК Ескільстуна пропустила після жахливої помилки Бобка. Українець втратив м’яч у центрі поля, а голкіпер не чекав такого розвитку подій. Що було далі – краще дивитися на відео.

Епізод за участю Івана на 00:55

_________________

Іван Бобко (АФК Ескільстуна)

Чехія

Відмінний поєдинок за Яблонець провів Едуард Соболь, якого, мабуть, надихнув виклик у збірну від Андрія Шевченка. Українець вийшов у старті проти Тепліце і на 53-й хвилині за рахунку 0:1 віддав гольову передачу на партнера. А вже через 20 хвилин Едуард сам відправив м’яч у сітку воріт, забивши переможний гол – 2:1.

Слован свій матч проведе у понеділок.

______________________

Тарас Качараба (Слован) – 21 матч, 1 гол, 2 ж.к., 1796 хвилин

Едуард Соболь (Яблонець) – 10 матчів, 1 гол, 2 ж.к., 620 хвилин

Сербія

В середу Раднічки Тараса Бондаренка проводили ключовий матч весни проти Партизана, який, здавалося, от-от наздожене команду з Ніша. Втім гостям вдався черговий подвиг – Бондаренко і компанія мінімально перемогли на виїзді белградців (1:0) і зміцнили свої позиції. Українець традиційно відіграв весь матч і отримав жовту картку.

А вже у суботу Раднічки знову мінімально перемогли. Тепер постраждала Младость. Бондаренко знову відіграв весь матч.

Тарас Бондаренко (Раднічки) – 21 матч, 2 голи, 2ж.к., 1792 хвилини

Польща

Вкотре весь матч за Краковію відіграв Олексій Дитятьєв. І його команда знову перемогла – вчетверте у п’яти останніх матчах. Цього разу постраждало Заглембє із Сосновця (2:1). В одному з епізодів Дитятьєв жорстко поставив ногу і суперник міг претендувати на пенальті – минулося.

Дуель Антона Каніболоцького та Володимира Костевича не вдалася. Перший опинився в заміні, іншого не було у заявці – Медзь здолала Лех (3:2). Костевич повноцінно відновився після травми і навіть зіграв за другу команду познанців.

_____________________________

Олексій Дитятьєв (Краковія) – 21 матч, 1 гол, 5 ж.к., 1810 хвилин

Антон Каніболоцький (Медзь) – 15 матчів, 24 пропущених голи, 1350 хвилин

Володимир Костевич (Лех) – 16 матчів, 1 гол, 1375 хвилин

Угорщина

Ференцварош Сергія Реброва на виїзді переміг МТК (3:1). У старті на це протистояння з’явилося четверо українців: Артем Кичак та Євген Селін провели на полі весь матч, а Іван Петряк та Ігор Харатін – по 71 та 80 хвилин відповідно. «Фраді» відкрили рахунок вже на 6-й хвилині після передачі Петряка. Крім того, згодом екс-гравець Зорі міг забивати і сам. Проте під завісу першого тайму Іван видав ще одну ідеальну гольову передачу на Давіде Ланзафаме.

Паси Івана на 01:15 та 04:30

Дьошдьор реабілітувався після 0:7 у минулому турі і переміг Академію Пушкаша (1:0). Сергій Шестаков відбігав усі 90 хвилин. Наприкінці першого тайму українець, здавалось, завалив у штрафному майданчику суперника. Пенальті? Арбітр вважав інакше.

Спірний момент на 02:05

Кішварда вдома не перемогла Гонвед (1:1). У старті господарів вийшли Антон Кравченко, Павло Лук’янчук та Роман Карасюк. У перерві Лук'янчука замінив Богдан Мельник.

Халадаш переміг Уйпешт (3:2), а Юрій Габовда відіграв від дзвінка до дзвінка і отримав жовту картку. Халадаш поступався 0:2 (обидва голи прийшли з флангу Габовди), проте потім знайшов у собі сили відігратися і перемогти.

Дебрецен з Олександром Надем в старті переміг Мезакьовешд (1:0) з Михайлом Месхі, який також провів на полі усю гру. Відразу по перерві на поле вийшов Шандор Вайда, поява якого суттєво освіжила гру гостей в атаці.

Македонія

Євген Новак відіграв весь матч за Вардар, який не зміг перемогти на виїзді Беласицю (0:0).

Євген Новак (Вардар) – 17 матчів, 2 голи, 4 ж.к., 1530 хвилин

Кіпр

На Кіпрі відбувся поділ на дві шістки. Команди з нашими легіонерами відчайдушно борються за виживання. Докса на тижні провела дві гри. Спочатку Євген Павлов вийшов у старті на матч з Еносісом (0:1), проте відіграв лише перший тайм. На вихідних Докса знову не забила, зате і не пропустила – як наслідок 0:0 з Пафосом. Екс-гравець Волині зіграв заключні 7 хвилин поєдинку.

Ярослав Мартинюк відіграв весь матч за Ерміс, віддав гольову передачу завдяки класному розіграшу штрафного, отримав жовту картку, проте не врятував команду від чергової поразки – 1:2 від Алкі.

Передача Ярослава на 00:40

Євген Павлов (Докса Катокопіас) – 20 матчів, 3 голи, 4 ж.к., 857 хвилин

Ярослав Мартинюк (Ерміс) – 23 матчі, 2 голи, 6 ж.к., 2028 хвилин

Хорватія

Олександр Сваток вийшов у старті Хайдука на поєдинок зі Славеном. Команда українця пропустила з пенальті, проте на 88-й та 90+2-й хвилинах забила і вирвала перемогу. Сваток провів матч без провалів, проте був замінений на 85-й хвилині, коли Хайдук програвав.

На 75-й хвилині двобою Осієк – Локомотіва (1:1) вийшов Дмитро Льопа, коли команди вже обмінялися голами. Вже через 5 хвилин українець отримав жовту картку.

__________________________

Дмитро Льопа (Осієк) – 10 матчів, 2ж.к., 301 хвилина

Олександр Сваток (Хайдук) – 2 матчі, 175 хвилин

Словаччина

Злате Моравце вдома поступився ДАК (1:2). У складі господарів весь матч на лаві запасних провів Владислав Хомутов, а за гостей до 90-ї хвилини грав Максим Третьяков. До речі, українець взяв участь в атаці, завершенням якої став переможний гол.

Данило Бескоровайний допоміг Земпліну перемогти Тренчин (4:2) – українець провів на полі весь матч і участі в епізодах з голами не брав.

Лідеру ліги Словану непросто далася перемога над аутсайдером Сеницею (2:1). Артем Сухоцький провів на полі усі 90 хвилин і відзначився гольовою передачею на Маріна Любічіча, екс-гравця сімферопольської Таврії. На відео ви маєте хорошу нагоду не лише подивитися на гольову подачу Сухоцького від кутового прапорця (01:15), а й послухати, як українець відмінно розмовляє словацькою мовою.

Болгарія

Вчетверте поспіль при Олександру Севідову програла Верея. Цього разу аутсайдер ліги був розгромлений Ботєвом (3:0). По 90 хвилин відіграли Геннадій Ганєв та Євген Добровольський. Звинувачувати нашого кіпера у пропущених голах не варто – захист робив все для того, щоб суперник забивав.

Олександр Севідов (Верея) – 5 матчів: 1 нічия, 4 поразки

Денис Васильєв (Верея) – 16 матчів, 1 ж.к.,1331 хвилина

Геннадій Ганєв (Верея) – 5 матчів, 10 пропущених голів, 1 ж.к., 450 хвилин

Сергій Рудика (Верея) – 3 матчі, 1 ж.к., 270 хвилин

Євген Добровольский (Верея) - 5 матчів, 1 ж.к., 450 хвилин

Казахстан

В суботу стартував новий сезон у Казахстані. Ордабаси розтрощили карагандинський Шахтар (3:0), за який весь матч відбігали Артем Барановський та Євген Ткачук. Варто зауважити, що центр захисту, за який відповідали українці, нагадував прохідний двір. На 88-й хвилині у складі тріумфаторів вийшов Кирило Ковальчук, а Дмитро Непогодов з великою кількістю сейвів та «сухим» матчем дебютував у новій команді.

Атирау на виїзді здолав Кайсар (1:0). Допоміг своїй новій команді здобути три очки Сергій Загинайлов, який відіграв 70 хвилин, та Різван Аблітаров, в активі якого весь поєдинок. На 71-й хвилині у гру вступив екс-«карпатівець» Андрій Ткачук.

Астана Романа Григорчука перемогла Актобе (4:1).

Кайрат без дискваліфікованого на 5 матчів Адерінсоли Есеоли розпочав з перемоги над Таразом (2:0).

Португалія

Боавішта вдома поступилася Спортінгу (1:2), а Євгена Сердюка знову не було у заявці господарів. Хоча минулий тиждень видався особливим для єдиного українця в Португалії – Сердюк отримав дебютний виклик до оновленої молодіжної збірної України під керівництвом Руслана Ротаня.

__________________

Євген Сердюк (Боавішта)

Ізраїль

Після розгромної поразки в минулому турі в поєдинку з тель-авівським Хапоелем (0:6) Антона Браткова не виявилося у заявці Маккабі на матч з Ашдодом (2:0).

Антон Братков (Маккабі П-Т) – 1 матч, 1 ж.к., 90 хвилин

Азербайджан

У двобої Кешли та Сабаху по 90 хвилин відіграли Валерій Куценко та Марко Девіч. Серб з українським паспортом міг відкривати рахунок вже на старті зустрічі, проте після його удару м’яч пролетів поруч зі штангою. Набагато краще вдалося проявити себе Куценку, який записав на свій рахунок дві гольові передачі і допоміг Кешлі тріумфувати – 3:0. Варто зауважити, що асисти екс-гравця Оболоні можна назвати вишуканими та ефектними.

Паси Валерія на 01:55 та 04:15

Неділя в азербайджанській лізі запам’яталася протистоянням двох наших воротарів: Дмитро Безотосний вийшов у старті Габали, а Олександр Рибка зайняв місце у воротах Сабаїла. Рибка пропустив двічі, Безотосний лише одного разу. Вихованця Динамо в обох випадках розстрілювали впритул, а Безотосний дуже грубо помилився. Пішов на подачу з кутового, спрямовану за межі воротарського майданчика, «успішно» пролетів повз і схопився за голову.

Кирило Петров допоміг здобути три пункти Нефтчі. Лідер чемпіонату з великими труднощами здолав аутсайдера Сумгаїт (2:1). Українець відіграв усі 90 хвилин і отримав жовту картку.