"Челсі" прибив катастрофічний "Тоттенхем" Моурінью в матчі АПЛ завдяки екс-зірці "Шахтаря" і VAR

Світовий футбол 22 Грудня, 20:48 1275
Челсі прибив катастрофічний Тоттенхем Моурінью в матчі АПЛ завдяки екс-зірці Шахтаря і VAR  | 19-27
Моурінью вперше поступився вдома колишній команді у 18-му турі чемпіонату Англії.

Матч стартував о 18:30 за київським часом. Господарі в разі перемоги посували команду Лемпарда з 4-го місця, яке дає право грати в Лізі чемпіонів. Тоттенхем до звітної зустрічі відставав від «синіх» на 3 бали. Челсі програв 4 з останніх 5 матчів АПЛ. Моурінью ж виграв досі всі 3 домашні поєдинки на чолі «шпор». Відзначимо, що у стартовому складі гостей вийшов колишній вінгер донецького Шахтаря Вілліан, який і відкрив рахунок, засмутивши свого екс-наставника.

Челсі гостро розпочав. Паси у розріз та за спини, 2 виходи Абрахама на ударну позицію з меж штрафного, спроба Рюдігера здалеку. Одна проблема – всім ударам бракувало влучності. Та перший же прицільний постріл дав результат. Вілліан розіграв кутовий з Ковачічем, змістився в центр і обвів Гассанігу. Ефектно відзначився гравець, якого Європі відкрив Шахтар Луческу. Після 7 поспіль ударів Челсі настав час Кейна. Спочатку Харрі на 27-й хвилині завдав першого удару Тоттенхема в матчі – метрів з 11 вище воріт. А згодом бомбардир збірної Англії відліпився від захисників і вирізав пас на дальню стійку. Сон намагався замикати, проте не зміг влучити з важкого становища.

Один з найкращих у господарів Сіссоко почав перспективну атаку стіночкою з Лукасом, але через незграбні дії Кейна змушений був влітати в чужого воротаря. Лемпард очевидно переграє Моурінью в перші 45 хвилин, і ось уже Деле Аллі нервує на рівному місці, влаштовуючи сутичку в центрі поля. Гассаніга не влучив по м'ячу і дивним чином врізався в Алонсо. VAR перевірив епізод, після чого Ентоні Тейлор вказав на 11-метрову позначку. Вінгер «синіх» оформив дубль, спокійно перегравши воротаря-невдаху.

Вілліан не міг забити Тоттенхему 11 з половиною годин, або за 11 матчів, 15 ударів і з квартетом тренерів. І ось відразу дубль 31-річного бразильця. Для нього це лише другий дуплет за всю історію виступів в АПЛ, перший стався 3 роки тому проти Сток Сіті. У ворота до перерви влучав лише Челсі, а за очікуваними голами перевага гостей просто непристойна – 1,21 на 0,15. Команда Моурінью жалюгідно виглядала в плані креативу за цей період.

Після перерви Еріксен замінив Дайєра, але нічого особливо не змінилося. Яку ж небезпечну контру запороли Маунт з Абрахамом. Ліворуч зовсім один біг Вілліан, але його партнери перемудрували зі спробою обігратись між собою. Знову бразилець загрожує воротам, тепер віддавши пас під удар Алонсо. Абрахам добив у порожні ворота, однак забрався в офсайд. VAR, схоже, добиває і без того розгубленого Моурінью. Сон, отримавши удар по ногах від Рюдігера, відмахнувся ударом шипами бутс в живіт. Це червона, вирішили судді після дуже тривалої наради.

Прилетів від фанатів Тоттенхема пластиковий стакан поруч з Кепою. Більше скандалів і фейлів сьогодні, ніж гри. VAR перевірив, чи не було пенальті на 87-й хвилині – Зума встиг сфолити перед штрафним. Удар Еріксена заблокував захисник, а Вілліан божественно розігнав контру. Канте втратив чудову нагоду для третього гола, завозившись з м'ячем. Челсі не дуже хотів, а команда Моурінью просто не могла після перерви. Доводилося сподіватися на падіння при стандартах, але судді послідовно відмітали всі претензії про пенальті.

Вілліан створив момент ще й Батшуаї. Класний прийом і довгий пас – партнер спробував копійнути перший гол, але не влучив. Жахливий рівень гри «шпор» втілився в 1 точний удар, який трапився аж на 90+7-й. Катастрофа фіналіста Ліги чемпіонів-2019. Челсі набирає 32 очки, у Тоттенхема залишається 26, і це лише четверта сходинка.