Герой футбольного дня. Роман Вантух

Джерело фото: ФК «Олімпік»

Футбол України 440 26 Грудня, 16:39

Ua-football розповідає про півзахисника київського «Динамо», який виступає в оренді за донецький «Олімпік».

Рома Вантух – гравець збірної України U-21. Тієї, що під керівництвом Руслана Ротаня провалює відбір до чемпіонату Європи 2021. В її складі він відіграв шість поєдинків, але лише один – у рамках того відбору, за який так нещадно критикують Руслана Ротаня (у Львові з Данією, поразка 2:3).

В порівнянні зі своїми партнерами, ім'я у Романа Вантуха не таке «розкручене». Про Назарія Русина, Владислава Супрягу, Данила Сікана, Сергія Булецу, Владислава Вакулу, Миколу Шапаренка, Богдана Леднєва, Георгія Цитаїшвілі, Дениса Попова говорять багато і в різних тонах, залишаючи Вантуха, - гравця не менш талановитого, - в тіні софітів. Хоча воно лише й на краще: менше очікувань і запитів – менший тиск відповідальності.

Герой футбольного дня. Роман Вантух - изображение 1

Вантух просто непогано робить свою справу. Допоки більшість його партнерів боролися з нестабільністю в клубах, Роман провів продуктивних пів року в «Олімпіку». Особливо вдалою видалася осінь, коли донецька команда здійснила ривок в турнірній таблиці і різко перетворилася з бійця за виживання на претендента на першу шістку. Вантух був частиною кістяка цієї команди.

У збірній він часто грає на позиції флангового півзахисника, де також грав і в молодіжній команді «Динамо». Хоча номінально Вантух є лівим захисником і саме на цій позиції розкрився в «Олімпіку». Втім, більше вмінь – більше перспектив. До «Олександрії» він приєднається як гравець з універсальними уміннями. Шаран може використовувати його за ситуацією: то в середній лінії, то в обороні.

Герой футбольного дня. Роман Вантух - изображение 2

Наприклад, як Валерія Лучкевича. Очікування такі, що Вантух одразу впишеться в основний склад. По-перше, в послугах футболіста особисто зацікавлений головний тренер – а це дуже важливо для новачків будь-якого колективу; по-друге, в «Олександрії» вміють працювати з молоддю – їхня команда U-21 перебуває серед лідерів свого дивізіону. І Стецьков, Бабогло, Білик – партнери Романа за збірною U-21, вчорашні лідери молодіжної команди «Олександрії» і футболісти, що «крутяться» біля основи, допоможуть з адаптацією. На це, принаймні, сподівається сам Роман.

До речі, повернемося до перших абзаців розповіді… Роман справді менш розкручений, аніж деякі інші представники юного футбольного покоління України, проте дехто називає його в перспективі однією з найбільш ласих цілей для представників західних чемпіонатів. Цілком імовірно, що з часом у Романа з'являться гідні варіанти за кордоном, але поки що – «Олександрія». І це також підвищення.

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100