Як Андрій Шевченко в 2001-му році ледь не опинився в «Реалі»

Футбол України 28 Грудня, 17:12 6572
Як Андрій Шевченко в 2001-му році ледь не опинився в «Реалі» | 19-27
Італійський журналіст Мауро Сума, який пропрацював більше 16 років директором клубного телеканалу «Мілана», розповів про міцну дружбу між Сильвіо Берлусконі та Андрієм Шевченком, і непростих випробуваннях для українця в «Россонері».

«Не всі знають, що єдина людина в «Мілані», яка має особисті взаємини з президентом Берлусконі – це Шева. Ці взаємини сильні і позитивні», – розповідав Адріано Галліані. Сільвіо Берлусконі особисто сплатив операцію по трансплантації серця батькові Андрія Шевченка, а ще міцніше відносини між президентом і футболістом стали після того як Сільвіо Берлусконі став хресним батьком Джордана, старшого сина Андрія Шевченка.

Шевченко продовжує мати міцний зв'язок з «Міланом». Але історії про його великі пригоди в клубі сильно відрізняються один одного і часто перетинаються з історіями інших клубів і їх великих президентів.

У 2001-му році характер Шевченка був випробуваний два рази. Перший раз – у квітні, коли в Мілан прибув президент «Реала» Флорентіно Перес, щоб привезти кубок Ліги чемпіонів до фіналу між «Баварією» і «Валенсією» на «Сан-Сіро». Під час свого візиту Перес запропонував «Мілану» 200 мільярдів лір (74 млн доларів) за трансфер Андрія. Менеджмент «россонері» залишив останнє слово за президентом Берлусконі. Він відмовився і Шева залишився в «Мілані».

«Россонері» закінчили чемпіонат на шостому місці, і хоча в цілому було відчуття, що Шева проведе всю свою кар'єру в «Мілані», Андрій, перед тим, як підписати новий контракт, хотів отримати від керівництва клубу гарантії того, що клуб розвивається. Ситуація залишалася невирішеною до липня 2001 року. Керівництво «Мілана» мало намір підписати Руя Кошту, але боялося, що повільність у цьому питанні може привести до прощання з Шевою. Тому, коли всі деталі трансферу були узгоджені, Адріано Галліані, обідаючи в відомому міланському ресторані, скочив на ноги, і прокричав у слухавку: «Ми зробили це! Руй їде до нас, і Шева теж залишається!»

По правді кажучи, шарм мадридського «Реала» продовжував переслідувати Андрія. Після домашньої поразки 2:3 від «Удінезе» міланський клуб міг залишитися без Ліги чемпіонів і менеджмент «россонері» став думати про те, що команда могла б стати більш згуртованою без Шеви. Карло Анчелотті і Андрій мали добрі стосунки, але Шевченко був стурбований станом речей. Під час товариського турніру на «Бернабеу» в серпні 2002 року Шева був вдячний мадридській публіці за оплески. Ситуація залишалася напруженою до півфіналів і фіналу Ліги чемпіонів-2003.

На початку 2003 року Шева був відсунутий на другий план Піппо Індзагі, але в квітні і травні Андрій знову вийшов на перший план. Шева забив вирішальний пенальті «Ювентусу» у фінальному матчі Ліги чемпіонів, а через кілька місяців він дізнався, що стане батьком. 29 жовтня 2004 він відсвяткував народження свого сина Джордана, а на наступний Шева забив переможний гол у матчі чемпіонату з «Сапмдорією». В цей же час Роман Абрамович зробив перші спроби підписати Шевченка. Влітку 2004-року «Мілан» виграв своє 17-е Скудетто, а власник «Челсі» отримав відсіч: «Мілан Сільвіо Берлусконі не боїться атак і збереже Шеву».

Рік по тому «Мілан» охопило занепокоєння. Причиною напруги став фінал в Стамбулі, а погіршило ситуацію пошкодження щелепи Шевченко в матчі з «Кальярі». У травні 2006 року Андрій не поїхав з одноклубниками в ресторан після перемоги над «Пармою», а замість цього відправився в Міланелло, щоб поговорити з Берлусконі: «Президент, я вирішив піти». Адріано Галліані підійшов до Шевченка з контрактом і сказав йому: «тільки скажи цифру». Однак Шева, зі сльозам на очах, відстояв своє рішення і переїхав до Лондона в «Челсі» Романа Абрамовича. Під час свого дебютного матчу (гра Суперкубка Англії з «Ліверпулем») Андрій забив гол і поцілував емблему нового клубу.

Дженнаро Гаттузо і його одноклубники дивилися за цією грою і можливо вона стала іскрою, яка надала їм сили для реваншу над «Ліверпулем» в Афінах. Кар'єра Шеви в «Мілані» була американськими гірками. Однак в остаточному підсумку в його серці є місце тільки для «Мілана». Дорога могла бути довгою і звивистою, але вона завжди приводила до «Россонері».