Найгірші матчі «Динамо» у 2019 році | 19-27
Далеко не все цього року складалося для «Динамо» вдало. FC Dynamo Nation пропонує ТОП-5 найгірших поєдинків «Динамо» у 2019 календарному році.

14 березня 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 1/8 Ліги Європи 2018/19.

Динамо — Челсі — 0:5 (Жиру, 5, 33,59, Маркос Алонсо, 45+1, Хадсон-Одої, 78)

Динамо: Бойко, Кенджера, Бурда, Кадар, Миколенко, Сидорчук (Че Че, 65), Шепелєв (Андрієвський, 87), Шапаренко, Циганков, Сідклей (Смирний, 81), Гармаш

В історії Динамо бували різні часи, а НСК Олімпійський бачив різні результати, проте цього року динамівцям «вдалося перевершити» самих себе. Програвши в Лондоні першу гру 1/8 Ліги Європи місцевому Челсі з рахунком 0:3, майже всі розуміли, що вихід до чвертьфіналу скоріше за все залишиться мрією, проте вболівальників Динамо хвилювали вже не стільки турнірні перспективи, а те, чи зможе команда постояти за свою честь та гідність у матчі-відповіді.

65 тисяч вболівальників зібралися ввечері 14 березня на трибунах найбільшої арени України для того, щоб допомогти Динамо гучно «гримнути дверима» у Лізі Європи. На жаль, замість позитивного результату глядачі побачили найбільш ганебну домашню поразку в історії Динамо. Усе пішло шкереберть вже на старті гри, коли Олів’є Жиру забив після скидки Лофтуса-Чіка. На 33-й хвилині французький нападник Челсі оформив дубль, а в доданий до першого тайму час Маркос Алонсо поставив Динамо вже у вкрай неприємне становище — 0:3 за підсумком перших 45 хвилин.

У другому таймі динамівці намагалися відігратися, і ближче за інших до голу був Сергій Сидорчук, проте капітан Динамо влучив у стійку. Гості з Лондона продовжували демонструвати свій високий клас, а Жиру тим часом оформив хет-трік: після подачі від Вілліана Олів’є вистрибнув між Миколенко та Бурдою і головою вколотив м’яч під поперечку воріт Бойка. Але й на цьому цей жахливий для Динамо вечір не закінчився: Сідклей та Че Че обрізалися на половині поля суперника, що призвело до швидкої контратаки, підсумком якої став гол Каллума Хадсона-Одої. 0:5 — такої ганьби у виконанні своїх улюбленців НСК Олімпійський не бачив до цього ніколи.

24 серпня 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 5 тур УПЛ 2019/20

Динамо — Олімпік — 1:1 (Циганков, 62 — Політило, 52)

Динамо: Бойко, Кенджера, Бурда, Кадар, Миколенко, Кадіри, Шепелєв (Де Пена, 79), Буяльський, Вербіч, Циганков, Родрігес (Соль, 84)

Матч проти донецького Олімпіка став першою домашньою грою Динамо після звільнення тренерського штабу Олександра Хацкевича та дебютом Олексія Михайличенка на чолі сучасного Динамо. Швидко привести команду до тями новому тренерському штабу не вдалося, а вболівальники побачили черговий невиразний матч у виконанні киян. Динамо, звісно, переграло суперника за більшістю статистичних показників, проте п’ять ударів в площину з з двадцяти однієї спроби пробити по воротах — м’яко кажучи не надто вражаючий результат.

Окрім досить неефективної гри в атаці, Динамо ще й примудрилося створити собі проблеми в захисті: господарі загубили центральній зоні Тейшейру, той віддав на Політило, а досвідчений український хавбек м’яч точно в дальній від себе кут воріт Динамо. Після цього кияни зарухалися активніше та змогли відігратися: Циганков, змістившись з флангу в центр, обігрався з Шепелєвим та точно пробив під дальню стійку воріт Бетіма. Ще за кілька хвилин Олімпік залишився в меншості після вилучення Гришка, проте більшістю Динамо так і не скористалося. Більше того, безглузде вилучення Вербіча за п’ять хвилин до закінчення основного часу гри урівняло склади команд, а Динамо подарувало Олімпіку його перше (на той момент) очко в УПЛ 2019/20.

15 вересня 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 7 тур УПЛ 2019/20

Динамо — Десна — 1:2 (Бєсєдін, 49 — Калітвінцев, 40, Філіппов, 56)

Динамо: Бойко, Караваєв, Бурда, Кадар, Миколенко, Кадіри (Соль,85), Буяльський, Гармаш (Шепелєв, 74), Циганков, Де Пена (Родрігес, 46), Бєсєдін

Домашня поразка від Десни стала на той момент шостою поспіль грою Динамо без перемог, а гості з Чернігова продемонстрували титулованому супернику майстер-клас з реалізації моментів. Два забиті м’ячі після трьох ударів в площину зазвичай подібну статистику демонструють справді класні команди, якою Динамо тієї вересневої неділі зовсім не виглядало.

Кияни атакували, проте по-справжньому небезпечних моментів біля воріт Паста не створювали, а Десна наприкінці першого тайму відкрила рахунок: Кадірі обрізався у центрі поля, Картушов на швидкості пройшов флангом та дуже зручно викотив під удар Калітвінцеву, а екс-динамівець переграв Бойка на протиході. Після подібного «холодного душу» від суперника підопічні Михайличенка ще більш активно пішли вперед і були близькими до того, щоб зрівняти рахунок, проте не пощастило: Караваєв виконав подачу, Де Пена пробив, а Пасту вдалося витягнути м’яч. Все б нічого, але й по сьогоднішній день немає однозначної відповіді стосовно того, чи повністю м’яч перетнув лінію воріт, а от сам факт її перетину був очевидним. Карлос Де Пена ще довго «малював» для Копієвського символ VAR, проте «домалювався» лише до жовтої картки, та від гріха подалі був замінений на Жерсона по перерві.

На старті другого тайму динамівцям вдалося забити швидкий м’яч (Бєсєдін вдало зіграв на добиванні після удару Кадірі), але Десна не зламалася та за кілька хвилин створила шедевр «імені Філіппова». Хоча, добряче в тій ситуації попрацював і Калітвінцев: правий вінгер чернігівців «обікрав» на фланзі Миколенка, пройшов до лицьової лінії та викотив на свого партнера по команді, а сам Філіппов ефектно та елегантно п’яткою відправив м’яч у ворота. Кадар та Бойко переглядали цей момент з кращих місць у першому ряду.

Динамо намагалося відігратися і вдруге, але багаточисельні атаки підопічних Михайличенка були неефективними. Як підсумок, «біло-сині» сенсаційно поступилися Десні, яка підтвердила серйозність власних намірів щодо боротьби за медалі УПЛ.

8 грудня 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 17 тур УПЛ 2019/20

Динамо — Зоря — 1:2 (Вербіч, 22 — Б. Михайличенко, 6, Хомченовський, 56)

Динамо: Бойко, Кенджера, Попов, Кадар, Караваєв, Шапаренко (Шабанов, 57), Вербіч (Цитаїшвілі, 80), Циганков, Сидорчук, Буяльський, Бєсєдін (Де Пена, 60)

Кінцівка року була для Динамо надважливою: очні протистояння з Зорею та Десною в рамках УПЛ та вирішальний матч проти Лугано у Лізі Європи. Тим прикріше зараз ще раз усвідомлювати той факт, що два з трьох вищезазначених матчів потрапили у ТОП-5 гірших ігор команди у календарному році. Зоря приїхала до Києва не «ставити автобуси», а грати у свою гру, до чого Динамо виявилося не готовим. Кияни дуже багато помилялися при передачах, обрізалися на власній половині поля, а захист «привозив» ще більше проблем. Водночас слід відзначити і надпотужну гру суперника, які відмінно пресингували киян, а Віктор Скрипник вибудував чудовий план на гру.

Динамо пропустило швидко: луганці вибігли у контратаку, Громов відпасував на Богдана Михайличенка, той «хитнув» Попова та «прошив» Бойка. Динамо в перші п’ять хвилин гри могло пропускати ще мінімум двічі, але гол Михайличенка розбудив киян. «Біло-сині» взяли м’яч під свій контроль та почали шукати шляхи до воріт Шевченка, але поки Динамо контролювало м’яч Зоря продовжувала створювати справжні гольові нагоди (кілька шансів мали Юрченко та Хомченовський). Луганці їх не реалізовують, за що динамівці карають суперника: Кенджера подає з флангу на Вербіча, а Беньямін переграє в повітрі Абу Ханну з Чеберко та влучно пробиває у нижній кут — 1:1.

По перерві безглуздим чином вилучається з поля Кадар (друга жовта практично на рівному місці), а оборона Динамо знову «тріщить по швах»: Хомченовський аж надто легко уходить на швидкості від Кенджери, зупиняючись, обігрує поляка ще раз, та відправляє м’яч у ближній кут воріт Бойка. Кияни в меншості намагалися звести матч до нічиєї, але усі їхні потуги так і не призвели до забитого м’яча. Не допоміг навіть Бойко, який прибіг на один з останніх в матчі кутових. Зоря цілком заслужено та по грі переграє Динамо у Києві, ще раз довівши, що за другу позицію в цьому сезоні «біло-синім» ще слід буде поборотися.

12 грудня 2019 р. Київ. НСК Олімпійський. 6 тур ліги Європи 2019/20

Динамо — Лугано — 1:1 (Циганков, 90+4 — Араторе, 45)

Динамо: Бущан, Кенджера (Цитаїшвіли, 64), Попов, Кадар, Миколенко, Шепелєв, Буяльський, Караваєв, Де Пена (Гармаш, 77), Циганков, Бєсєдін (Соль, 81)

Очевидно, Динамо перебувало не в найкращому стані після домашньої поразки від Зорі, однак ніхто не міг подумати, що кияни після цього ще й не зможуть виконати завдання виходу з групи Ліги Європи. В гості до Динамо приїхала найслабша команда групи, яка у підсумку виявилася занадто міцним горішком для підопічних Михайличенка.

Довго розписувати події на полі просто немає сенсу — спогади цього жахливого для Динамо вечора є все ще свіжими у пам’яті. 32 удари по воротах, з них 6 в площину воріт — один забитий м’яч на 90+4 хвилині. Це можна було б назвати нефартом, але подібна оцінка мала б дуже мало спільного з реальним станом справ. Грі Динамо відверто бракувало організації та креативу, складалося враження, що майже усі моменти команда створювала лише за рахунок імпровізації гравців. За таких умов у сучасному футболі важко розраховувати на якісь досягнення, а футбольна доля не збиралася робити киянам подарунків у цей морозний грудневий вечір.

Гравці Лугано одного разу пробили в площину та забили гол, а динамівці «билися головою об захисну стіну італійсько-швейцарського виробництва» усі 90 з лишком хвилин, що й призвело до подібного ганебного результату. Динамо вже в грудні опинилося за бортом єврокубків.