За оновленою вчора інформації австралійського відділення Всесвітнього фонду дикої природи, від стихії вже загинули більше мільярда тварин. Жертвами стали коали, кенгуру, сумчасті летяги, потору і какаду. Також стихія змусила десятки тисяч жителів штатів Новий Південний Вельс і Вікторія покинути свої домівки. Пожежі вже спалили більше чотирьох мільйонів гектарів чагарникових земель.
ВВС пише, що пожежі - природна частина метеорологічного циклу Австралії. Але цього року ситуація посилена більш високою температурою і постійною посухою в багатьох районах, охопивши буквально всі штати країни. Найсерйозніший удар припав на східне і південне узбережжя, де проживає більша частина населення.
Організаторам спортивних заходів вже довелося в грудні скасувати великий матч з крикету Big Bash Twenty20 і перенести один тенісний турнір з Канберри на 600 кілометрів на захід в Бендіго. Також в Канберрі через погану якість повітря не змогла тренуватися місцева регбійна команда «Брамбі», яка перенесла свій тренувальний табір в австралійський Ньюкасл.
Найбільше питань виникає з приводу тенісного турніру Australian Open, основна сітка якого стартує в кінці місяця. Організатори вже заявили, що в разі необхідності готові провести змагання тільки на критих кортах.
“У малоймовірних випадках задимлення корти будуть закриті. Якщо дим проникне на всі три критих корти, система кондиціонування повітря впорається з його фільрацією», - заявили на АО.
Фінансово підтримали свою країну багато австралійських тенісистів. Так, Нік Кирьос за кожен ейс на найближчих турнірах протягом січня буде жертвувати по 140 доларів. Його вже підтримали інші тенісні топи країни: Саманта Стосур, Еллен Перес, Алекс де Мінаур і Джон Мілман. Ешлі Барті й взагалі відмовилася від всіх призових за тенісний турнір в Брісбені, який проходить в ці дні, на користь австралійського Червоного Хреста. У разі перемоги на цьому турнірі, загальна сума пожертвувань складе близько 300 тисяч доларів.
Також приєдналися до австралійців Новак Джокович і Марія Шарапова, що скинулися по 17,4 тисяч доларів.
Ще далі пішла Сімона Халеп, яка зізналася, що ейси - не її сильна сторона.
“Я та-а-ак хочу допомогти, але ви ж знаєте, що я не б'ю багато ейсів. Тому я обіцяю, що буду жертвувати по 200 доларів за кожен вихід тренера до мого боксу. Думаю, так я зберу більше», - написала румунка в твіттері.
Американський тенісист українського походження Денис Кудла вже знаходиться в Мельбурні. У п'ятницю він провів там тренування, і враження у нього залишилися не з приємних.
“На корті неможливо вдихнути на повні груди. Я не провів жодного тренування без кашлю. Якщо ситуація збережеться, то не думаю, що буде безпечно. Грати можна, але хто його знає, якої шкоди ми завдаємо самим собі. Великий шолом ніколи не переносився, так що це буде важке рішення. Якщо дим стане ще густішим, я не можу собі уявити, як буду грати чотири-п'ять годин поспіль і не кашляти як божевільний після матчу, намагаючись відновитися», - цитує спортсмена The New York Times.
Люди на березі виявилися практично відрізаними від цивілізації пожежею
Інший турнір під такою ж назвою Australian Open - з гольфу - також не пройшов без інцидентів. Гравці по ходу змагання скаржилися на кашель і печіння в очах, а один з учасників, новозеландець Райан Чіснолл, що страждає на астму, був змушений позичити у глядача маску і в ній продовжувати гру.
«Так, було важко, - сказав інший учасник турніру Пол Кейсі. - Але я більше співчуваю тим, хто знаходився поруч з пожежами. Крім печіння в очах це ніяк не вплинуло на наш гольф».
Висловив підтримку і наставник австралійської збірної з крикету Джастін Лангер: “Вперше в житті я скажу, що буду радий, якщо по ходу матчу в крикет піде дощ. Тому що Сідней цього потребує».
У головному австралійському змаганні «європейського» футболу - А-Лізі - поки всі матчі проходять за розкладом. Однак під крилом організації також знаходяться юнацька і жіноча ліги: в цих турнірах кілька зустрічей вже довелося перенести. Так, ігри команд з Канберри були зрушені з п'ятого на третє січня.
«Рішення про перенесення було прийняте на основі прогнозу, який не тільки виправдався, але і виявився ще гіршим», - зазначив глава ліги Грег О'Рурк в коментарі ESPN.
Не залишилися осторонь від трагедії і українські спортсмени. Перша ракетка України в чоловічому тенісі Сергій Стаховський пообіцяв за кожен ейс на Australian Open жертвувати по 100 доларів. Також пожертву Всесвітньому фонду дикої природи зробив голкіпер «Динамо» Денис Бойко, не розкривши суму.
Січень в Австралії - середина найбільш спекотного часу року. Тому прогнози на найближчі місяці говорять про те, що пожежі триватимуть по всій країні. Шторм на початку тижня виявився на руку рятувальникам, проте це ще не ставить крапку в боротьбі.
«Дерева і кореневі системи можуть продовжувати тліти протягом декількох днів і розгорітися з новою силою в більш спекотних умовах», - сказав комісар сільської пожежної служби Шейн Фітцсіммонс.
За попередніми оцінками агентства Yahoo!Finance, Сідней через пожежі отримує збиток близько 50 мільйонів доларів на день.
Нагадаємо, що минулої осені великий резонанс викликали пожежі в Бразилії, де з січня по серпень згоріло близько 900 тисяч гектарів лісу.
У матеріалі використані світлини Yahoo, CNN та New York Times
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!