Від Мілевського до Гармаша: турецьке життя після «Динамо»
Динамо Київ9 Січня, 10:27 15294
Як колишні футболісти «біло-синіх» виступали в чемпіонаті Туреччині після безпосереднього відходу із київського клубу.
Денис Гармаш став черговим легіонером, що за останній час вирушив до берегів Анатолії – до слова, тридцятим українцем в історії Суперліги. Звістка про орендну домовленість, досягнуту з Різеспором, стала неочікуваною та сколихнула медіапростір – тепер одіозний півзахисник, знаний своїм складним характером, виступатиме пліч-о-пліч з Миколою Морозюком. Зважаючи на трансфер, пригадуємо, хто ще грав у чемпіонаті Туреччини, після того як покинув стан біло-синіх.
Зауважимо, що Дениса Бойка, Сергія Реброва чи Олександра Гладкого ви не побачите – їхні переходи організовували зовсім інші клуби.
Юрій Калітвінцев
Клуби: Трабзонспор
Кількість матчів/голів/передач: 14/1/2
Досягнення: –
Як зізнався Юрій Калітвінцев, свого часу ним активно цікавилися Ліверпуль, Ньюкасл,Блекберн і Вердер. Проте доля завела до Трабзонспора, до того ж, без особливої мотивації – ще одне одкровення від знаменитого півзахисника.
«Я не хотів йти з Динамо, але життя змусило. Можливо, це рішення було поспішним, але прийняте мною»,– розповів він.
Важко шукати стимул, коли тобі 31 рік та існують фактори, які заважають отримати повноцінну насолоду від роботи. Калітвінцев не приховував, що занадто пізно переїхав до Європи, але побачене у стані Бордово-блакитних окреслив як «справжній бардак»:
«Я виступав у хорошому складі, на хороших полях і, головне, у хорошому чемпіонаті. Єдиний осадок залишило те, що я якраз потрапив до Трабзонспору під час перебудови команди. В клубі було багато внутрішніх конфліктів, порушень у фінансовому та ігровому плані. Команда перебувала у великій ямі, і я якраз пірнув у неї разом з командою».
Трабзонспор непогано стартував у чемпіонаті, однак на момент приїзду плеймейкера дійсно встряв у низку проблем – у підсумку Калітвінцев не став миритися зі становищем, провів 14 матчів і звернувся до суду.
«Одноклубники мирилися із чотиримісячною затримкою зарплати, а я не став цього робити. Відіграв півсезону, подав до суду, судився. Обманювали навіть у дрібницях»,– наголосив футболіст.
Вийти на минулий рівень завадили розбірки, зокрема, стосовно трансферного листа – Калітвінцев втратив дорогоцінний час, тож не зміг відгукнутися на пропозицію Валерія Лобановського. А в київському ЦСКА «поступово втратив задоволення від гри» і вирішив повісити бутси на цвях.
Артем Мілевський
Клуби: Газіантепспор
Кількість матчів/голів/передач: 9/1/1
Досягнення: –
Артем Мілевський теж надовго не затримався – з вересня по грудень 2013-го. Центрфорвард непросто попрощався з киянами та фактично пристав на безальтернативний варіант – в той час, як трансферне вікно закрилося у більшості чемпіонатів, Суперліга ще могла запрошувати виконавців. Газіантепспор запропонував трирічний контракт, але невдовзі стався сценарій, звичний для турецьких реалій – Соколи не врегулювали труднощі з виплатами, чим наштовхнули Мілевського на відхід.
Артем взяв участь у 9 поєдинках, відзначившись м’ячем та асистом – постраждав Карабюкспор. На більше українець не спромігся, проте все одно запам’ятався тамтешнім газетам – щоправда, з відтінком жовтизни. Червоний Ferrari, розбитий у листопаді, справив куди кращий ефект – світлини, на яких нападник сидить біля розтрощеної автівки, моментально заполонили не лише турецький, але й наш інформаційний простір.