Знайомство з новачком «Динамо». Беніто

Динамо Київ 13 Січня, 16:18 5030
Знайомство з новачком «Динамо». Беніто | 19-27
Вже за два дні (15 січня) Беніто має стати офіційно гравцем «Динамо». FC Dynamo Nation розповідає про нігерійця та чи може він бути корисний команді.

Олабіран Блессінг Муїва (він же — Беніто) народився у Кот-д’Івуарі в родині нігерійців. Там же розпочав свої перші кроки у футболі, проте в Африці надовго не затримався. У 2016-му Дмитру Селюку порекомендували звернути увагу на юного (тоді Беніто було лише 18 років) гравця, і з початку 2017-го Селюк почав співпрацю з талановитим нігерійцем. З того часу Беніто вже встиг пограти у Молдові (ФК Саксан), Узбекістані (Локомотив Ташкент), Білорусі (Луч Мінськ), а влітку 2018-го перебрався до російського Тамбова. Не особливо вражаючий список, проте очевидно, що Селюк прилаштовував свого підопічного туди, де мав гарні контакти, і виступаючий в цьому сезоні у російській Прем’єр-лізі Тамбов до останнього часу був вершиною кар’єри Беніто (Блессінг приїхав до клубу, який на той час виступав у другому дивізіоні російського футболу, але допоміг команді піднятися в «еліту»).

Проте, на початку нового 2020-го року талановитий нігерієць отримав значно більш серйозну нагоду заявити про себе, підписавши контракт з київським Динамо. Угода буде розрахована на три з половиною роки, Беніто залишилося лише пройти медогляд. А ми ж поки пропонуємо поміркувати на тему сильних та слабких сторін новобранця Динамо, а також варіантів його використання на полі.

Переглядаючи дані про Блессінга на кількох всесвітньо відомих футбольних інтернет-ресурсах, можна побачити певні протиріччя. Transfermarkt.de вказує, що основною для новачка Динамо є позиція лівого вінгера, проте згідно з даними Wyscout.com, половину з усіх поєдинків за Тамбов Беніто провів, граючи на правому фланзі, весь інший ігровий час нігерійця був приблизно порівну розподілений на позиції лівого півзахисника/вінгера та нападника.

Згідно вищевказаних даних одразу виникає запитання — на якій позиції тренерський штаб Динамо бачить Беніто? На сьогодніній день «біло-сині» мають у своєму розпорядженні як мінімум п’ятьох флангових гравців атаки досить високої кваліфікації: Циганков, Вербіч, Де Пена, Цитаїшвілі, Жерсон Родрігес (так, останній був серед гравців, що прибули на плановий медогляд). І тут ми ще не врахували «універсального солдата» Караваєва, який також може зіграти на фланзі атаки.

Перед зимовою відпусткою кияни відкрито говорили про свої наміри посилити лінію атаки. Невизначена ситуація з Бєсєдіним та забороненими препаратами і низька результативність усіх інших форвардів Динамо у першій половині сезону змушувала Динамо дивитися у бік закордонних ліг у пошуку «рятівника-голеадора». Так, вже повернувся з оренди Русин, можливо отримає ще один шанс Соль. Родрігес, якщо залишиться, на позиції центрального форварда особливо не вразив (хоча в останні пару місяців перед зимовою перервою Жерсон в принципі дуже мало грав та згідно чуток мав проблеми з дисципліною). Тож, думки про підсилення атакувальної лінії з-за кордону не могли не виникати. Але ж, Беніто?!

Згідно даних того ж Transfermarkt.de, доросла клубна кар’єра нігерійського вінгера/нападника без урахування гри в івуарійських нижчих дивізіонах налічує 55 офіційних поєдинків, в яких Блессінг відзначився п’ятьма голами та віддав три асисти. Більшість результативних дій припала саме на російський період його кар’єри (три голи та один асист). Досить бідна статистика, як для гравця, який теоретично може претендувати на роль форварда, чи не так?

Той же Назарій Русин лише у першій половині сезону у складі Зорі має 5+4 в рамках УПЛ та ще 2 голи в кваліфікації Ліги Європи. При цьому, за паспортом Русин та Беніто є ровесниками. З огляду на «кричущу» статистику, можемо припустити два варіанти: нігерійський новачок Динамо покликаний створити додаткову конкуренцію на флангах атаки, або ж тренерський штаб першої команди в принципі не розраховував на Беніто в якості гравця основної обійми, а його потрапляння до Динамо пояснюється наявністю певного таланту та протекцією агента (гарними стосунками між Селюком та керівництвом Динамо).

У другому випадку, тренерський штаб Динамо зможе спостерігати за подальшими виступами Блессінга у складі молодіжної команди, та підключити його до роботи з першою командою в разі, якщо нігерієць буде до цього готовий. Якщо ж Олексій Михайличенко дійсно вірить у здатність Беніто допомогти Динамо «тут і зараз», припустимо, що підписання нігерійця може бути напряму пов’язаним з бажанням тренерського штабу перетворити ситуацію з Циганковим в ролі центрального атакувального півзахисника зі статусу «експеримент» в «постійний стан справ».

Безумовно сильними сторонами Беніто є його атлетичність, швидкість та дриблінг. Найбільш популярною грою серед усіх, які включені до YouTube-відеонарізок виступів нігерійця є поєдинок першого туру російської Прем’єр-ліги проти Зеніта. Тоді Блессінг з’явився на полі по ходу другого тайму і запам’ятався кількома яскравими діями (частіше — індивідуальними), а квінтесенцією тієї гри став гол у його виконанні після удару з-за меж штрафного майданчика. Та гра дійсно привернула до Беніто чималу увагу, проте це не стало поштовхом для розвитку кар’єри молодого нігерійця. Більше за Тамбов Блессінг не забивав та гольових передач не віддавав, а останню офіційну свою гру за російський клуб провів ще 25 вересня 2019 року.

Причиною цьому міг бути конфлікт між Селюком та тодішнім головним тренером клубу Олександром Григоряном, хоча з офіційних джерел відомим є лише дивний факт неприбуття Беніто до розташування Тамбова перед грою проти московського ЦСКА в середині вересня. Селюк тоді говорив про те, що його підопічний повернувся зі складу олімпійської збірної Нігерії за півтора дні до гри проти ЦСКА, а Григорян в інтерв’ю місцевим ЗМІ розмірковував про те, яким чином клуб покарає Беніто за «порушення режиму». Цікаво, що після цього Блессінг наприкінці вересня отримав ігровий час у матчі Кубка Росії, після чого надовго «зник з радарів» Тамбова. І мабуть ще більш цікавим так красномовним фактом є те, що навіть після звільнення Григоряна з клубу, максимальним досягненням Беніто було потрапляння до заявки на гру. При цьому, про інші випадки щось схожого на порушення Блессінгом дисципліни інформації ми не знайшли. Можливо, Селюк вимагав, щоб Беніто грав більше?

Переглядаючи статистику виступів Беніто, можемо побачити, що цього сезону нігерієць не провів жодної повної гри за Тамбов. Практично така ж історія була і у сезоні минулому. У більшості випадків Блессінг виходив на поле у другій половині гри, тож тренерський штаб певною мірою використовував Беніто в якості «джокера». Що це? Холодний розрахунок чи бажання максимально використати сильні якості талановитого, проте слабкого в плані витривалого гравця? Це питання поки що залишимо відкритим, проте згідно статистичних даних на сьогоднішній день Блессінг виглядає скоріше гравцем, якого можна «довести» до певного рівня планомірною роботою тренерів, аніж гравцем, який здатен вже зараз серйозно вплинути на гру команди. Нам здається, що позиції на два роки молодшого за Беніто Цитаїшвілі у конкуренції за роль правого вінгера виглядають більш сильними.

Востаннє Беніто вдалося пограти у великий футбол 9 листопада за збірну Нігерії U-23. На виході маємо начебто талановитого гравця, який зрідка проводить на полі більше одного тайму та останні три місяці провів практично без ігрової практики. Важко сказати, чи можна розраховувати на те, що Блессінг готовий щотижня (а у наступному сезоні — ще частіше) грати повні матчі на високому рівні.

Віктор Циганков (статистика усіх ігор в сезоні 2019/20)

Георгій Цитаїшвілі (статистика усіх ігор в сезоні 2019/20)

Беніто (статистика усіх ігор в сезоні 2019/20)

Порівнюючи середні статистичні показники виступів Віктора Циганкова, Георгія Цитаїшвілі та Беніто, можемо констатувати той факт, що нігерієць поступається своїм можливим партнерам та потенційним конкурентам в плані результативних діях та загрози воротам суперників, проте є більш в хорошому плані «нахабним» гравцем: Блессінг частіше вступає в єдиноборства, йде в обіграш та має дещо більшу середню кількість забігів з м’ячем. Беніто дійсно любить потримати в себе м’яч та є досить непогано оснащеним з технічної точки зору гравцем, але сказати про те, що він чимось дуже вигідно виділяється на фоні того ж Цитаїшвілі, мабуть, все ж важко.

Усі вищевикладені думки схиляють нашу точку зору більше до варіанту, в якому Беніто розпочне свою динамівську кар’єру у молодіжному складі, але перебуватиме під пильною увагою тренерського штабу основної команди. Хоча, для того, щоб усі можливі припущення втратили свій сенс, достатньо буде почути слова Олексія Михайличенка про те, яку роль в Динамо отримає талановитий нігерійський новачок.