Олександр Іщенко: «Юнацькі команди «Динамо» чекають дуже хороші турніри в квітні-травні»

Динамо Київ 17 Січня, 22:40 3316
Олександр Іщенко: «Юнацькі команди «Динамо» чекають дуже хороші турніри в квітні-травні»
У середині січня вийшли з відпустки і розпочали роботу не лише дорослі динамівські команди, а й групи клубної ДЮФШ ім. Валерія Лобановського.

Детальніше про початок підготовчого періоду розповів директор динамівської дитячої школи Олександр Іщенко:

- Футбольна школа теж вийшла з відпустки, і 13-го січня ми вже провели перше заняття. Хлопці скучили за м'ячем, за полем і один за одним, тому всі заняття проходять на високому емоційному рівні. Видно, що у хлопців море бажання працювати і тренуватися, що не може не радувати. Хоча, така картина звична для цього часу. На щастя, погода нас балує, і умови за вікном дозволяють старшим хлопцям, зокрема, академічним групам, працювати на вулиці. Молодші ж групи тренуються в залах, а також у манежі клубної бази в Кончі-Заспі.

Наступного тижня у нас увже заплановані спаринги, у кінці місяця команда U16 почне участь у Зимовому Кубку ДЮФЛ, а U15 вирушить на турнір високого рівня до Мінська. Тобто йде планова робота під керівництвом іспанського фахівця Рамона. Усі програми узгоджені, тренери вже втягнулися в роботу. Методика, за якою ми працюємо з серпня, для нас не нова, оскільки вже маємо досвід взаємодії з такими іспанськими фахівцями, як Рауль Ріанчо, Вісенте Гомес, Альберто Босх, Унаї Мельгоса, які також її дотримувалися відсотків на 75. Якщо раніше заняття проводили вони , то зараз уже наші тренери самостійно. Тобто вони не тільки освоїли цю програму, але й реалізовують її на практиці. Я весь час перебуваю на зв'язку з Рамоном, і наразі він задоволений роботою тренерського складу.

- Які кадрові зміни відбулися за цей час?

- Ви знаєте, що нашою основною проблемою був склад команди хлопців 2003 року народження, яка влітку провалила фінальну частину ДЮФЛ і зайняла 7-е місце. Для нас це було серйозною проблемою, той період усі важко переживали, хоча плани посилення були ще до ігор фінального етапу, коли було ясно, що команду необхідно «капітально ремонтувати», причому з об'єктивних причин, які на перший погляд не видно. Наприклад, відразу сім футболістів за рік виросли на цілих 14 см. Багато стали розкоординованими, деякі втратили швидкісні якості, які і так були не на дуже високому рівні. Цілком природно, що ми були змушені відмовитися від цілого ряду гравців, які не відповідали рівню ДЮФШ «Динамо». Ми запросили вісім нових футболістів із різних регіонів країни: Моршина, Одеси, а також з-за кордону, шестеро з яких - гравці юнацької збірної України. Знайшли українського бразильця, камерунця, і зараз, вважаю, ця команда дуже цікава.

На ряд футболістів уже звернули увагу тренери U19 і U21, і деякі з них, а саме 7 осіб, поїдуть із ними на збір і, упевнений, там не загубляться. Вони пройдуть передсезонну підготовку, що для них буде кроком уперед у розумінні вимог, що пред'являються в команді більш високого рівня. Схема взаємодії з тренерами юнацької та молодіжної команд у нас налагоджена, і поза всяким сумнівом вона має дати результат, як було минулого року, коли семеро людей стали чемпіонами України в першостях U19 і U21. Це хороша практика, яка є для хлопців додатковим стимулом підвищувати свій рівень майстерності та підготовки.

- У яких міжнародних турнірах динамівці будуть брати участь у другій частині сезону?

- Будуть дуже хороші турніри в квітні-травні. Зокрема, у Рієті (Італія), Бельгії, також ми запрошені на змагання, які пройдуть у передмісті Турина, де дуже солідний склад учасників. Ці змагання пройдуть на натуральних полях. У молодших груп ще більш насичена програма, для них у нас також багато запрошень. Знаємо, що турніри дуже важливі, і радує, що керівництво клубу з розумінням до цього ставиться, йде нам назустріч у фінансуванні поїздок.

- Яка команда буде брати участь у Зимовому Кубку ДЮФЛ цього року?

- Цього разу ми будемо грати однією командою - U16 (футболісти 2004 року народження). Їхні матчі починаються 29 січня, перший суперник - житомирське «Полісся», буде цікаво подивитися стан футбольних справ у Житомирі. Якщо продовжить триматися тепла погода, ігри проходитимуть на нашій базі на Нивках, або ж у манежі бази в Кончі-Заспі.