Ібрагім Каргбо: син афериста, який рівняється на Златана

Динамо Київ 18 Січня, 20:15 4502
Ібрагім Каргбо: син афериста, який рівняється на Златана | 19-27
Fcdynamonation.com розповідає про зимового новачка киян — бельгійського форварда Ібрагіма Каргбо.

Ібрагім Каргбо-молодший народився у Сьєрра-Леоне, проте вже в 8 років переїхав до Бельгії.

Його батько — Ібрагім Каргбо-старший — був центральним захисником, і на піку кар’єри виступав за бельгійський Шарлеруа і голландський Віллем ІІ в 2002-10 роках, а також був капітаном збірної Сьєрра-Леоне після завершення міжнародної кар’єри екс-форвардом Інтера і Монако Мохамедом Каллоном.

Втім, Каргбо-старший відомий, в першу чергу, не ігровими успіхами, хоча захисником він був пристойним, а участю в договірних матчах. Так, в 2014 році його на рік дискваліфікували за вплив на результат гри відбіркового циклу до КАН Сьєрра-Леоне — ПАР (0:0). Паралельно Ібрагіму висунули звинувачення в Нідерландах, де він начебто злив для Віллем ІІ матчі проти Аяксу і Фейенорду.Каргбо всі звинувачення відкидав, проте в 2016-у Королівська футбольна асоціація Нідерландів знайшла підтвердження його впливу на результат гри Віллем ІІ проти Утрехта, після чого африканцю пожиттєво заборонили займатись футболом в країні.

Ну а ще через два роки пожиттєвий бан йому виписала і ФІФА. Як виявилось в ході розслідування, Каргбо-старший працював не сам, а разом із знаменитим аферистом із Сінгапура Уїлсоном Раджом Перумалом, який організував сотні дивних матчів перш ніж загримів за грати і здав колишніх компаньйонів. Сьогодні Перумал перебуває в Угорщині, схований програмою захисту свідків.

Незважаючи на всі скандали навколо батька, Каргбо-молодший називає його своїм взірцем і головним авторитетом. Зрештою, той справді йому сильно допомагає. Коли Ібрагім був ще малий, батько влаштував його в школу бельгійського Беерсхота, а трохи згодом відправив в Англію, де Каргбо-молодший займався в академіях Редінга та Крістал Пелас.

КЛУБНА КАР’ЄРА

Пробитися в жодну з команд йому, однак, не вдалось. Коли Ібрагіму в 2018-у виповнилось 18, він підписав контракт зі скромним Розеларом, який виступав в другій лізі чемпіонату Бельгії. До речі, в цьому клубі в 2011-14 роках закінчував кар’єру екс-динамівець Сергій Серебренніков.

На відміну від нього, у Каргбо стати помітною фігурою в Розеларі не вийшло. За півтора роки в клубі він зіграв лише 730 хвилин в 13 матчах другого бельгійського дивізіону, не забивши при цьому жодного голу.

Як наслідок, уже влітку 2019-го Ібрагім був відправлений в оренду в Льєрс Кемпензонен, що грав в аматорському чемпіонаті Бельгії. І навіть на цьому дуже невисокому рівні Каргбо-молодший не вражав — він 10 раз виходив на поле (6 — в основі) і забив 2 голи. Щоправда, Льєрс Кемпензонен йде в зоні вильоту, і атакує апріорі мало. В якійсь мірі це виправдовує низьку результативність Ібрагіма. Втім, з іншого боку, як треба грати, щоб потрапити в команду такого рівня — це теж велике питання.

Ну а далі ви знаєте. В листопаді Каргбо розірвав контракт з Розеларом і вже через місяць підписався в Динамо. Навздогін йому генеральний директор клуба заявив, мовляв, сумнівається, що цей трансфер піде хлопцю на користь, і надіється, що одного дня він сам почне приймати за себе рішення.

ЗБІРНІ

Незважаючи на не надто успішну клубну кар’єру, Каргбо-молодший викликався до збірних Бельгії U-18 та U-19.

За команду U-18 Ібрагім зіграв в п’ятьох товариських матчах в 2017-18 роках і забив один гол — у ворота збірної Ірландії (3:0). Також один м’яч Каргбо забив за Бельгію U-19 — в товариському матчі проти Англії в вересні 2018-го (1:2). А ось в офіційних іграх йому довіряли мало — у відборі на юнацьке Євро-2020 він провів лише один повний матч проти слабкої команди Литви (5:0), і ще чотири рази виходив на заміну. В тому числі, і в поєдинку проти України.

Прямо скажемо, перше знайомство Каргбо з українцями вийшло для нього катастрофічним: він з’явився на полі на 87-й хвилині при рахунку 2:2, після чого наші хлопці забили ще три сухих м’ячі. Вини Каргбо в них не було — він виходив на вістря атаки і не відповідав за оборону, проте з того часу Ібрагіма в збірні не викликали.

МАНЕРА ГРИ

Мабуть, найскладніше питання. Оскільки грав Каргбо досі в дуже слабких лігах, матчі яких не транслюються навіть в інтернеті, записів його подвигів зовсім мало.

З того, що вдалось відкопати, Ібрагім — таранний нападник, який здатен вигравати боротьбу в штрафному (ще б пак — 192 см і 82 кг) і прицільно б’є головою. Доволі часто фолить на жовті картки, яких у нього навіть більше, ніж голів. Сильна нога — права, проте удар поставлений доволі посередньо.

В інтернеті подекуди пишуть, що Каргбо окрім позиції центрфорварда може зіграти вінгера на будь якому з флангів. Однак, здається, ця інформація застаріла на рік-другий. Справа в тому, що з 2018-го два роки Ібрагім вимахав на цілих 14 см і різко прибавив у вазі. Це позначилось на його контролі м’яча і дриблінгу — вони далекі від ідеалу. Хлопцю треба час, щоб звикнути до нової версії себе.

Сьогодні від вінгера у Каргбо лишилась хіба швидкість — на широкому кроці він може втікати від неповоротких захисників. Втім, і тут є недоліки — Ібрагім далекувато відпускає м’яч від себе, і в цілому діє сумбурно. Грамотній грі на лінії офсайду його ще треба вчити.

РЕЗЮМЕ

Загалом, Каргбо-молодший поки не готовий продукт, а лише сировина, з якої в теорії можна зліпити непоганого центрфорварда. В Ібрагіма потужна антропометрія, якої нема, наприклад, в Назарія Русина, проте він сам толком не знає, як це використовувати.

Щоб стати пристойним футболістом, Каргбо треба багато вчитись і, звісно, час. Динамо тут не кращий помічник, адже від киян на внутрішній арені завжди вимагають лише перемог, розкачуватись особливо нема коли. До того ж, в останні роки кадрові революції в Києві — звичайне діло. Сьогодні ставка робиться на африканців, але завтра все може змінитись, як це вже було з бразильцями.

Ну і останнє. Ніякого Каргбо в Києві б не знали, якби не агент Дмитро Селюк. Він веде справи форварда, влаштував трансфер і нахвалює Ібрагіма так, наче в Україну приїхав як мінімум Ромелу Лукаку. Досвід же підказує, що Динамо треба бути максимально обережним і з Селюком, і з його клієнтурою. Таврії, Арсеналу та іншим він, м’яко кажучи, не допоміг.

Та й в Києві повинні ще пам’ятати Джуніора Ахіссана, якого Селюк привозив в 2016 році. Тоді агент розпинався, що вирвав хлопця з лап Монако і Ліверпуля, і взагалі він новий Жервіньо. Проте за Динамо той нечуваний талант так і не зіграв ні хвилини, і через рік взагалі зник з обрію. Якщо зараз він десь і грає, то в такому глухому закутку, про який не знає навіть Transfermarkt