Динамо Київ 20 Січня, 21:26 4463
«Динамо» – «Нефтчі»: українська молодь тягне до першої перемоги в році – провальний тайм, нові позитиви і проблемні гравці  | 19-27
«Динамо» Київ переграло «Нефтчі» (2:1) у другому товариському поєдинку на зборах в турецькому Белеку. Рахунок і огляд матчу читайте на «Футбол 24».

Товариський матч 20 січня 2020

Динамо – Нефтчі – 2:1

Голи: Русин, 12, Миколенко, 19 – Плателлас, 69

Відзначимо, що вчора Динамо розійшлося бойовим миром з варшавською Легією. Суперники створили вдосталь моментів. Київський клуб міг як перемогти, так і розгромно програти. Певною індульгенцією для команди Михайличенка є великі фізичні навантаження – навіть з м'ячем динамівці почали працювати далеко не відразу після відпустки. Сьогоднішній суперник посідає 2-е місце в чемпіонаті Азербайджану.

Команда з Баку свій перший матч зимових зборах програла аутсайдеру першості Польщі – ЛКС (0:4). З Нефтчі Динамо вже проводило 2 товариські матчі. У 2012 році українці перемогли 5:0, а у 2014-му зіграли 2:2 (з того складу залишилися лише Віталій Буяльський і Сергій Сидорчук). Нинішня гра стартувала о 16:00 за Києвом. Михайличенко поміняв місцями склади. Вчорашній запас вийшов на поле у стартовому складі: Бущан – Караваєв, Кадірі, Кадар, Миколенко – Андрієвський, Буяльський – Каргбо, Дуелунд, Де Пена – Русин. Тільки Ібра Каргбо Жуніор вийшов на правому фланзі атаки, тоді як Де Пена посів більше звичне місце ліворуч.

Саме бельгієць і організував перший небезпечний момент на 10-й хвилині. Перехопив пасу поблизу чужого штрафного, але стінка з Русином вийшла не такою, як хотілося – удар пройшов повз касу. Та вже на 12-й хвилині Динамо відкрило рахунок. Андрієвський потягнув м'яч по центру від своїх воріт, довелося переводити на правий фланг і ліворуч. А там уже Миколенко одним пасом відрізав 3-х суперників, після чого отримав передачу у відповідь від Де Пени – ідеальне виконання захисника збірної України.

Ще одна класна багатоходова атака Кадар-Каргбо-Бульський-Дуелунд завершилася невдалим ударом Віталія з льоту, хоча до воріт було метрів 11. На 19-й Русин подвоїв перевагу. Караваєв подав з правого напівфлангу, Де Пена в падінні прошив голкіпера, снаряд встигли винести з лінії порожніх воріт, але там уже чатував Назарій, якому не змогли завадити 2 захисники. Перший удар Нефтчі організував на 22-й. Кадірі легко пропустив суперника в центрі поля, але встиг повернутися і заблокувати постріл метрів з 10. Штрафний азербайджанців з небезпечної відстані також не привів до прицільного удару.

Кадірі ледь не привіз гол на свої ворота, незграбно віддавши назад – супернику забракло швидкості, і Бущан встиг підчистити. Нефтчі спробував забити з центра поля – вище. Незважаючи на те, що у другій половині тайму Динамо дуже багато помилялося і страждало через відсутністю останнього пасу у фінальній третині поля, суперник так і не спромігся завдати бодай 1 удар у площину воріт Бущана. Комфортна перевага 2:0. Віце-чемпіони Азербайджану часто дозволяли діяти без особливого пресингу, тому гра попереду давалася. Відзначаємо, що наразі в Туреччині за Динамо забивають тільки українці: Цітаішвілі в першій грі, Миколенко і Русин сьогодні. З легіонерів лише Де Пена відзначився асистом і зіграв вирішальну роль у другому взятті воріт.

На другий тайм вийшов такий склад: Бойко – Кендзьора, Сирота, Шабанов, Піваріч – Сидорчук – Цітаішвілі, Шепелєв, Шапаренко, Вербіч – Соль. Як бачимо, лише одна зміна порівняно з вчорашнім стартом проти Легії. Олександр Сирота на позиції правого центрбека замінив Іллю Забарного. Саме цей 19-річний захисник з дубля підчистив в епізоді, коли Кендзьора поганим прийомом м'яча привіз контрвипад. Друга хвиля атаки завершилася дальнім ударом, з яким з другої спроби впорався Бойко. Піваріч загубив свого гравця, пройшов кинджальний пас у штрафний. Суперники віддали пас на чужого, але Кендзьора відповів люб'язністю. Удар таки відбувся – Шабанов не встиг зреагувати, але голкіпер Динамо на місці.

Перша вдала дія киян після перерви сталася лише на 61-й хвилині. Цітаішвілі після подачі Вебіча (за відсутності Циганкова саме словенець виконує стандарти з кута поля, хоча і сам вміє грати на другому поверсі) зачепився за м'яч і пробив у нижній кут – воротар не без проблем парирував. Сирота прогавив закидання за спини на 66-й. Стійка виручила Динамо. Піваріч і Вербіч не розібралися удвох на фланзі, пройшов пас на вільного гравця і удар з-за меж карного – це вже 2:1.

Перша класна комбінація команди Михайличенка після перерви сталася аж на 74-й хвилині. Сидорчук дав поміж ніг, Шапаренко продовжив на Цітаішвілі, той покотив Кендзьорі. Ідеальний пас польського захисника змарнував Соль – удар вище з межі воротарського. Правий вінгер киян пробив здалеку після проходу і пасу Вербіча – вище. Гіо знову загострив, спровокувавши паніку в чужому штрафному своїм стандартом. Сьогодні у цьому складі за гостроту відповідали переважно крайні хавбеки, а ось у Шапаренка і Шепелєва надто багато втрат на рівному місці, коли втрачали розкішні нагоди для швидких атак.

Зовсім різні тайми, та сама команда розчаровує

Так, після перерви Нефтчі тиснув значно інтенсивніше, що створювало проблеми в організації атак. Однак кияни і самі віддавали м'яч на рівному місці без опіки. Неймовірну кількість незрозумілих рішень в нападі посилювали провали в обороні. Та й Бойко, який кілька разів виручив, знову пропустив необов'язковий гол у ближній кут. Перша половина була значно цікавішою. Навіть Кадар та Кадірі грали пристойно. В останнього не обійшлося без кількох помилок, але Момо самовіддано виправляв свої та чужі огріхи. Тамаш звично активно починав атаки першим пасом, в чому угорець зараз №1, якщо порівнювати зі здоровими захисниками.

Динамо відіграло практично ідеальний перший тайм. Значно надійніше в обороні, ніж проти Легії, безліч цікавих атак, повне домінування в середній лінії. Цього разу мотором намагався виступати Дуелунд (данець непогано виглядав і у першій зустрічі, відчутно голод після травм), прекрасно підключалися Миколенко і Караваєв, гостріше діяв Каргбо, якому, утім, ще треба попрацювати над певними технічними і тактичними моментами. Ну, і як не відзначити тренерське рішення повернути Де Пену ліворуч. Обидва голи значною мірою пройшли завдяки уругвайцю. Єдине питання, куди все поділося після хвилини так 30-ї. Зате навіть у заключні 15 хвилин тайму не дали розігратися суперникам.

Русин продовжує позитивну тенденцію рідної молоді

Якщо київський клуб продовжуватиме свою політику розумної українізації і ставки на своїх вихованців, з цього може вийти щось приємне для ока. Ще раз відзначаємо той факт, що за Динамо забили не просто 3 різні українці, а саме продукти рідної академії. У середньому їм 20 років. Легію засмутив 19-річний Цітаішвілі – елегантно, тонко, вивірено (співорганізатором виступив 22-річний Шепелєв). Миколенко створює голи так легко і красиво, ніби йому зовсім не 20 і все життя грає в атаці, а на рік старший за Віталія Русин знову виглядав цікавіше за Соля у кастингу на №9.

Великі питання насамперед до легіонерів

Назарій, скажете, забив практично у порожні ворота? Так у Франа наприкінці зустрічі не дуже гіршою була позиція, а дав по горобцях. Більшість гравців, які вчора вийшли на заміну, а нині в основі, виглядали краще в обох спарингах. Можливо, хіба що Цітаішвілі нічим не поступався Каргбо, крім чорнової роботи. Шепелєв і Шапаренко виглядали дуже розгублено у другому таймі, хоча проблеми у фінальній третині відчували і Буяльський з Дуелендом. Дитячі помилки в передачах, загублені контратаки, банальний технічний брак, якого було невиправдано багато і в багатьох їхніх партнерів після перерви.

А так деякі легіонери поки викликають більше питань, ніж українці, навіть ті наймолодші. Соль продовжує безрезультатно шукати втраченого себе, не використовуючи рідкісні моменти і почуваючись чужим у співпраці з партнерами. Кендзьора і Піваріч губляться чи взагалі привозять у захисті, Шабанов у парі з молодими вихованцями Забарний/Сирота також далекий від ідеалу. Кадірі посилює відчуття тривожності, а в парі з Кадаром, захисні можливості якого дуже часто поступаються атакувальним навичкам, це ще той адреналін. Де Пена поки виглядає більш органічним в обох фазах гри, ніж один з лідерів Вербіч, хоча тут може грати визначальну роль фактор Миколенка. Словом, такими темпами список гравців, виставлених на трансфер чи відставлених у запас, ризикує поповнитися ще кількома іменами.