Ілля Забарний: «Бущан давав нам сили, тому що «тягнув» весь матч»

Джерело фото: ФК Динамо Київ

Динамо Київ 3115 24 Січня, 22:18

​17-річний динамівець Ілля Забарний поділився враженнями від гри проти хорватського «Хайдука» (0:1) і тренувального збору в Туреччині з першою командою.

- Ілля, триває навчально-тренувальний збор, з основною командою для тебе він перший. Чи можна сказати, що на сьогоднішній день на тлі втоми «Хайдук» - найважчий суперник з тих, з ким ви зустрічалися раніше?

- Так, «Хайдук» - хороший супротивник. Вони добре грають, у них є хороші футболісти. Хорвати давали хорошу швидкість, так що збори нелегкі. На такому високому рівні важко працювати. Тим більше, у нас також хороші гравці.

- Тебе сьогодні Олексій Михайличенко поставив опорним півзахисником, розкажи, як тобі дався цей досвід, чи був ти готовий до цієї роботи?

- Так, перед грою мені сказали, що мене спробують опорним півзахисником. Позиція для мене нова. З «Шахтарем» виходив на 10 хвилин в цьому амплуа. Але скажу, що на такому високому рівні це великий досвід і суперник хороший. Задихнувся спочатку, було важко. Думаю, це позитивний досвід. Потрібно брати звідси тільки позитив.

- Здалося з боку, що «Динамо» більше оборонялося. Оціни обсяг роботи, який ви виконали в захисті.

- Так, «Хайдук» добре нас накривав, було важко виходити з атаки в хороший пресинг. Нам доводилося більше оборонятися.

- «Хайдук» створив багато кутових, і на останніх хвилинах заробили кутовий, після якого ви пропустили м'яч. У хорватів було більше ударів в створ воріт, повз ворота - з чим це пов'язано?

- Не знаю, мені здається тому що вони створювали більше моментів. Вони нагнітали-нагнітали і нам було складніше. Не знаю в чому причина, але так склалося.

- А що не виходило в атаці?

- У нас не тримався м'яч. Ми не могли контролювати півзахисників, вони відкривалися і доводилося просто віддавати м'яч супернику і тому нам було важко.

- Георгій Бущан діяв надійно, в першому таймі він парирував 11-метровий удар і в інших епізодах виручав команду.

- Так, Жора молодець. Він нам давав сили, тому що він «тягнув» весь матч. Дякуємо йому. На останній хвилині пропустили гол незаслужено. Повторюся, «Хайдук» - хороша команда. Напевно, так повинно було статися.

- Був дев'ятий кутовий у «Хайдука», опиши цю ситуацію з пропущеними голом.

- Була звичайна подача, не знаю, чий це був гравець. Говорили, що він просто вистрибнув і навіть не пробив, а закинув м'яч головою. Толком нічого не зрозумів, побачив просто м'яч у воротах. Так буває, це футбол.

- Потрібно віддати належне Бущану, він побіг на останню подачу кутового у штрафну суперника. Ви хотіли зрівняти рахунок.

- Так, Караваєв пробив по воротах. Мав бути другий кутовий, але суддя не дав його, а відразу закінчив матч. Жора підключився, теж хотів забити. Хотілося зрівняти рахунок, але трохи не вийшло.

- Ти вперше сьогодні грав в опорній зоні, розкажи як тобі далися дві гри по 45 хвилин за основну команду?

- Перший матч з «Легією» дався мені впевнено. Я вийшов з перших хвилин. Мене партнери підтримали, сказали просто не хвилюватися, а грати в свою гру. І я виходив і просто робив все, що міг на поле. А сьогодні не все виходило, звичайно, граючи опорним півзахисником. Незвично було грати на цій позиції, але це досвід.

- З Києва ви приїхали з важкими ногами, тебе крепатура вже відпустила?

- Так, крепатура відпустила, була в перші дні три на зборі в Туреччині, важко під навантаженнями, а потім, коли закінчилися ігри, навантаження зменшилися і стало набагато легше.

- Які нюанси збору першої команди відзначив би? Що тобі найбільше подобається? Стикався ти з подібними техніко-тактичними вправами?

- Тут рівень дуже високий у всьому. На тренуваннях потрібно швидше приймати рішення, тут швидкість набагато вище, ніж в U19/U21. Добре те, що партнери по команді допомагають, вони підказують що робити, вони досвідченіші тебе. Тобі не завжди їх вдається обігрувати, вони тебе «читають». Але думаю, це перший збір. Через це проходять всі і без цього ніяк.

- Що ти з собою візьмеш в юнацьку команду «Динамо»?

- Візьму впевненість, яка сформується тут, тому що пограти на такому рівні це великий плюс і вже з упевненістю буду готуватися до загребського «Динамо». Буде хороша гра.

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100