Маліновський повторив 60-річний рекорд, зняв прокляття «Аталанти» і став гравцем матчу з «Фіорентиною»

Світовий футбол 8 Лютого, 23:12 4232
Маліновський повторив 60-річний рекорд, зняв прокляття «Аталанти» і став гравцем матчу з «Фіорентиною» | 19-27
«Фіорентина» програла «Аталанті» (1:2) у 23-му турі Серії А.

Маліновський – найкращий у матчі за цифрами Opta...

...і не тільки. У Руслана найвищий бал серед усіх гравців матчу за версіями таких статистичних порталів, як SofaScore (7,6) і FotMob (8,1). Whoscored поставив лише Ілічічу вищу оцінку (7,81), та й то на крихітні 0,07. Українець встиг виконати операцію «стати гравцем матчу за 26 хвилин», пише football24.ua. Крім його фірмового забитого м'яча (відкрився між лініями, ідеально відчув простір по центру, увірвався у нього і пробив максимально вчасно та незручно для воротаря), екс-гравець Зорі двічі мав ставати асистентом. Паси на Гомеса та Сапату не перетворилися в гольові, але допомогли аргентинцю з колумбійцем вирватися на ударні позиції в межах штрафного.

А ще була стовідсоткова успішність у дриблінгу (2 з 2) та відборі (1 плюс одне відновлення володіння), а також більше точних пасів (15), ніж разом в усіх трьох форвардів Фіорентини, які виходили нині на поле. Маліновський виграв 5 єдиноборств з 6, заробив на собі 2 фоли, ще 1 раз виносив м'яч, підчищаючи поблизу своїх воріт. Зіграв максимально зібрано та обережно (лише 5 втрат стали найкращим результатом для польових бергамасків).

За всіма згаданими показниками у Флоренції українець видав кращі цифри, ніж у середньому по сезону. Як бонус – саме Руслан забив гол, який не тільки перервав серію з 19 матчів без перемог на полі «Віоли», а й повторив рекорд Ювентуса, встановлений ще 60 років тому. Востаннє ще в сезоні 1959/60 після 23 турів у Серії А команда забивала 61 м'яч. Феноменальний напад Аталанти повторив майже недосяжне досягнення туринців завдяки гарматі нашого хлопця. Той Юве виграв чемпіонат Італії. Аталанту трохи підводять помилки в обороні, де пропускають значно більше за конкурентів і своїх попередників.


Конкуренти Руслана теж були крутими, або Час змін для наставника українця

Гомес та Ілічіч попрацювали на славу. Алехандро зробив гол для Сапати, віддав гольовий пас під удар Маліновському. Капітан традиційно вів гру, був практичною всюди, дуже серйозно відпрацював на оборону. Граючи на атаку і постійно шукаючи спроби загострення, Папу видав найкращу культуру пасу (92% точності) та лише 8 разів втрачав м'яч. Вибити такого гравця з основи, будемо відверті, навіть Маліновському не під силу.

Інший гравець, з яким Руслан частенько міняється місяцями на полі, зіграв не менш продуктивно при захисті своїх воріт, а також став лідером єдиноборств (12 виграв, у 22 вступив). Ілічіч розкидав суперників на дриблінгу та завдяки своїй фізичній потужності (при цьому його частіше за всіх збивали – 4), оформив найбільше в матчі ключових передач, віддав передгольовий пас, який на початку другого тайму зламав хід зустрічі. Талант потенційної суперзірки!

На цьому фоні дуже помітно випадав лише Пашаліч. Хорват загубив 3 моменти, з яких мінімум 1 був просто зобов'язаний реалізувати. Гасперіні після матчу не забув уколоти Маріо за втрачені нагоди. Утім за такої гри, коли практично ніхто не випадав, саме провальна гра екс-гравця Монако, Мілана і Спартака була єдиною щілиною, в яку міг протиснутися Маліновський, аби вийти на поле. Найкращий італійський тренер року довго чекав і вловив момент ідеально. Схоже, лідер збірної України заслуговує отримувати хоча б іноді місце в основі саме на позиції №8. Якщо і після сьогоднішнього виступу Пашаліча, цього не станеться, то рішення Гасперіні буде дуже важко зрозуміти.