Три думки після матчу «Динамо» - «Борац»

Динамо Київ 9 Лютого, 22:42 6371
 Три думки після матчу «Динамо» - «Борац» | 19-27 Фото: ФК Динамо Київ
Кияни розгромили в товариському матчі «Борац» — 4:1.

Товариський матч 9 лютого 2020

Динамо – Борац – 4:1

Динамо: Бойко – Кендзьора (Караваєв, 46), Попов (Романчук, 46), Шабанов (Сирота, 46), Миколенко (Піваріч, 46) – Сидорчук (Кадірі, 46), Шепелєв (Андрієвський, 46) – Дуелунд (Сухоручко, 57), Шапаренко (Мащенко, 57), Вербіч (Де Пена, 46) – Русин (Соль, 46)

Голи: Миколенко, 43, Кадірі, 54, Соль, 56, Де Пена, 66 – Враньєш, 70 (пен.)

Динамо виграло останні 2 матчі з загальним рахунком 8:0. Нинішній суперник у чемпіонаті Боснії і Герцеговини посідає 3-є місце. Команду тренує Браніслав Круніч, який грав і забивав за Волинь епохи Кварцяного. Знаменитий український наставник у своїй книзі навіть назвав боснійського атакувального хавбека у своїй дрім-тім гравців, що виступали за луцький клуб. Борац у внутрішній першості не вражає результативністю, але в середньому пропускає менше гола за гру.

Відзначимо, що Олексій Михайличенко випустив склад, наближений до основного. Оригінальним став тільки одночасний вихід Шапаренка і Дуелунда, які раніше мінялися на позиції «десятки». Водночас на правому фланзі атаки замість досі травмованого Циганкова фактично ніхто не грав – динамівці постійно мінялися, а Кендзьора намагався закрити позицію від воріт до воріт. Як виявилось, поляк відіграв дуже вдало, оформивши свій перший асист у 2020-му та врятувавши від пропущеного.

Розкішний дальній пас Шабанова на хід Шапаренку, який вирвався з-за спин захисників. Десятий номер Динамо проштовхнув м'яч крізь воротаря, але мінімально не влучив. Той же Микола перехопив пас на чужій половині, віддав на Вербіча. Словенець прострілив, Дуелунд у падінні з льоту замикав – воротар дивом парирував. Борац класно відповів на 10-й хвилині. Попов пішов в атаку, однак віддав пас в ноги боснійцям. Пішла швидка контра у кілька дотиків. Шабанов дозволив легко пройти себе на швидкості, і тільки невлучність у штрафному підвела суперника.

Фантастичний момент втратили кияни на 16-й. Сидорчук перехопив на своїй половині та миттєво віддав на хід Вербічу. Беньямін розігнав атаку, завершивши пасом на Шапаренка. Микола грудьми скинув Шепелєву – стійка. Русин на добиванні в порожні ворота – ще й поперечина. Дуелунд третім поспіль ударом не зміг прошити голкіпера. Дуже легко пройшли центром захисту Динамо, і лише Кендзьора, який проводить солідний тайм у захисті та атаці, встиг підчистити у підкаті. Дуелунд сміливо пішов на 3-х захисників і пробив з межі воротарського – заблокували.


Красиво розіграли динамівці комбінацію на 37-й. Русин нарешті влучив у сітку, але в момент пасу Сидорчука на Кендзьору зафіксували офсайд. Суперник відмахнувся від Вербіча, проте суддя дав жовту Беньяміну – дуже дивне рішення. А оце вже було красиво. На 43-й Шепелєв віддав на Дуелунду, Міккел протягнув і знайшов Русина, Назарій знайшов Кендзьору – м'який навіс ідеально зловив на ногу Миколенко. Це вже третій забитий м'яч лівим захисником збірної України у 2020 році! Більше в киян не забивав ніхто.

Кадірі з Караваєвим не розібралися в центрі поля, пішла атака боснійців правим флангом Динамо. Бойко впорався з ударом головою, але відзначаємо, що Сирота дозволив супернику пробити з розстрільної дистанції. Кадірі після короткого пасу Андрієвського розібрався з кількома захисниками і пробив рукавиці голкіпера Бораца дальнім ударом. Уже 16 гравців Динамо відзначилися результативними діями на зборах у Туреччині. Де Пена міг зробити Соля 17-м. Відмінний простріл з фланг, удар у дотик – стійка. І все-таки це сталося. Кадірі розкішним пасом вивів Караваєва у прохід. Олександр покотив, а Фран забив дебютний гол у 2020-му. Піваріч подав, Караваєв спробував скопіювати Миколенка – вище.

Андрієвський класно бачить поле, Піваріч подає на Сухоручка – ефектний удар головою парирував голкіпер. Мащенко на добиванні пробив повз стійку. Ще й молоді динамівці могли відзначитися. Соль віддає крутий гольовий пас! Андрієвський зіграв у відборі, Фран підхопив і накинув у штрафний. Де Пена пробив у дотик. Сирота, на думку арбітра, порушував правила в падінні на 11-метровій позначці. Враньєш реалізував пенальті престижу. Караваєв привіз ідеальний момент для суперника необачним пасом назад, але Бойко зробив усе, щоб епізод не завершився взяттям воріт. Відтак третя поспіль розгромна перемога Динамо, 5-а розгромна у 2020 році.

Кадірі та Соль – найкращі тайми в Динамо

Два, будемо відверті, проблемні легіонери київського клубу нарешті прокинулися. Хоча їхні результативні дії знову не стали наслідком якихось продуманих позиційних атак. У випадку з Кадірі це незграбність суперника, яка перевищили технічні огріхи самого Момо (вони знайшли один одного?). За сміливість та удар однозначний плюс, але поки в ганця було більше провалів при подібних спробах, тому як би це цей гол не став випадковістю. Похвали заслужив опорник і за те, як технічно діяв в окремих епізодах. То пошиє в дурні двох опонентів фінтами, то віддасть розкішний передгольовий пас на хід у вільну зону.

Якщо чесно, то раніше Кадірі нічого подібного в атаці не видавав. Він і сам зізнавався, що йому комфортніше на позиції центрального захисника. Фізичної міці в нього було аж занадто, а ось з тактичною виучкою відчувалися проблеми. Вони все ще не зникли (той же Сидорчук сьогодні віддав не менше передач за спини), та сьогодні ми побачили найкращу версію Момо за весь час у Києві. Схожих схвальних відгуків з певними застереженнями заслуговує і Соль. Так, перший гол іспанця у 2020-му вийшов легким, але раніше він і з таких ситуацій примудрявся хибити. Можливо, допомогло те, що після перерви боснійці тримали киян зовсім не так щільно, як у перші 45 хвилин.

Форвард, який зберігає величезні шанси на місце основного хоч би через свою мільйонну зарплату (не у гривнях), нарешті почав переконувати тренерів у своїй профпридатності. Солю потрібні передачі у штрафному, він їх реалізовував і на початку своєї динамівської кар'єри. У глибині поля він не дуже корисний. Утім, Фран показав себе і непоганим асистентом. Завдяки перехопленню Андрієвського кияни отримали перевагу і простір на чужій половині. Іспанцю цього вистачило, аби майстерно подати на Де Пену. Видно, що в цих легіонерів прекрасне взаєморозуміння не лише за межами поля. Гол плюс пас – такого з вихованцем Реала у Динамо ще не траплялося.

Результативна 17-тка – праві захисники підтягуються

Михайличенко продовжує розвивати кадрове різноманіття київської команди, і це щось новеньке. Рік тому все було значно нудніше. Хтось скаже про якихось особливо слабких суперників, та подивіться, як складно даються спаринги тому ж Шахтарю проти нічим не кращих опонентів. Тренерський штаб заслуговує добрих слів за спроби грати цікавіше та різноманітніше. Трохи це все трапилося вимушено – травма Циганкова внесла корективи. Утім, відновлювати сезон доведеться без Віктора, тому працювати над креативом і результатами потрібно вже і зараз.

Відзначаємо гольові передачі правих захисників. Кендзьора і Караваєв діють дуже високо, фактично заходячи на «територію» Циганкова. І це блискуче працює. Томаш взагалі відзначився б дублем асистів, якби не офсайд у Русина. Олександр уже не вперше показує, що сильніший в атаках, ніж при обороні, де може на рівному місці привезти неприємності. Голами чи результативними пасами відзначилися уже 17 гравців Динамо: 8 українців і 9 легіонерів; 5 захисників, 5 центральних хавбеків, 4 вінгери і всі 3 форварди, що залишилися в обоймі.

Поки «мовчать» тільки Андрієвський і Шапаренко, але вони дуже подобаються своєю грою від воріт до воріт та на початкових стадіях атак. За 9 матчів найкращими бомбардирами стали Русин (1 з пенальті та ще 1 подарунок від воротаря), Де Пена (2 зі штрафних) і Миколенко. Найбільше вразив саме лівий захисник. Підключення на стандарт, удар з льоту чи класна співпраця з уругвайським живчиком – оригінальний лідер бомбардирів забиває по-всякому. Коли в тебе у команді загрожують воротам суперника не 1-2 гравці, яких достатньо нейтралізувати, а 5-10, шанси на добрі результати ростуть.

З основою визначитися буде важко, а захист – найбільш проблемна зона

Динамо видало 5 сухих матчів (якби не пенальті сьогодні та пізній гол від Хайдука було б і того більше), але впевненості хоча б в одному центрбеку поки не видно. На сьогодні основною видається пара Попов-Шабанов. Вони й атаки почати можуть, і підтримати. Хоча певний авантюризм Дениса і недостатня чіпкість Артема ледь не коштували сьогодні пропущеного м'яча. Найгірше, що подібних помилок вони припускаються вже не вперше на цих зборах. Рятує, що суперники не найвищого виконавського класу – доводять до ударів з меж штрафного регулярно, а там уже підводить приціл.

Після перерви вийшли молоді Сирота та Романчук, який навіть у системі динамівської молоді не видаються найталановитішими центрбеками. Суперник, який зірок з неба не хапає, отримував моменти з дивовижною легкістю. Так було й у матчах проти словенців і норвежців. Другий тренувальний збір не обходиться без колапсів у захисті. Помиляються і флангові виконавці. Піваріч, Миколенко, Караваєв, Кендзьора іноді заграються походами в атаку, а підстраховка працює дуже слабо.

Загалом на багатьох позиціях Михайличенку доведеться ухвалювати непростий вибір. Усі без виключення гравці викладаються і дають непогану інтенсивність. Навіть воротарська позиція не має якоїсь визначеності. Бущан і Бойко видали непогані виступи. На правому фланзі до повного відновлення форми Циганкова, схоже, доведеться продовжувати експерименти з «фальшивими» вінгерами. Ліворуч Вербіч по-своєму крутий, але Де Пена результативніший. Можливо, тільки позиції капітана Сидорчука і неймовірного Миколенка наразі виглядають непохитними.