Блохін порівняв збірні 2006 і 2012-го та пригадав запитання Шевченка про Рикуна

Збірна України 18 Лютого, 12:00 3341
Блохін порівняв збірні 2006 і 2012-го та пригадав запитання Шевченка про Рикуна | 19-27
​Екс-наставника національної збірної України Олега Блохіна запитали про команди, які він очолював на чемпіонаті світу 2006 року та на Євро-2012 та попросили назвати сильнішу.

Блохін у відповідь відмовився.

Це різні збірні. Після 2006 року я сказав, що збірну треба омолоджувати. З’явився Ракицький, Ярмоленко, Бутко, Пятов, Хачеріді, Коноплянка. Молоді хлопці, які грали в молодіжці. У 2012 році у нас була б збірна ще на голову сильніша. Але… керівництво свого часу злякалося цього кроку.

Олег Блохін хорошими вважає обидві команди.

Але складнощі були різні. У 2012 році вибір був більший, а 2006-го на останній матч з італійцями мені не було кого поставити в центр захисту! Ну це вже була межа. Зіграв Гусін. А я хотів ставити Олега Гусєва.

Виділив Блохін і найкращий матч команди в відборі на чемпіонат світу 2006 року.

Я вважаю, що найкращий матч – це 3:0 з Туреччиною. Але найголовніший – із Данією – 1:1. Нерви, ніхто нічого не розумів, всі на мандражі – тренери, футболісти, президент. Всі-всі. Як тільки ми зіграли внічию, відштовхнулися від цього результату, згодом вирвали перемогу в Казахстану – і команда пішла. Усе!
Те, чого ми добилися 2006 року, ніхто ніколи не міг передбачити. А якщо б у першому таймі забили Буффону… Другий матч Тоні ж забив з двометрового офсайду! Як закінчилася б гра з італійцями – не знати.

Переконаний Олег Блохін і в тому, що Україна мала вийти з групи на Євро-2012.

У кого ще була така група, як в нас – Англія, Швеція, Франція? Крім матчу з Францією мені решта ігор сподобались. Із Англією, зокрема. Якби зарахували гол, все могло б бути інакше… Якби зарахували гол, ми б їх обіграли. Хіба вони переходили центр поля в другому таймі?

Олег Блохін пригадав також Андрія Шевченка у відборі на Євро-2006 – у нього було дуже вузьке коло хлопців, з якими спілкувався. Тому багатьох гравців з-поміж синьо-жовтих він не знав. Зокрема, Рикуна, який віддавав йому паси в матчі з Туреччиною.

Так, приходить до мене і запитує: «Володимирович, звідки ви взяли цього хлопця, Рикуна?». Я кажу: «Ну є такі таланти в нас».