Артем Бесєдін: нічого не бійся, в кінці сценарію хеппі-енд
Динамо Київ 2765 26 Лютого, 12:59

Sport.ua - про наслідки рішення УЄФА у справі динамівського форварда, і його перспективи.

Рішенням УЄФА форвард «Динамо» Артем Бєсєдін за порушення антидопінгових правил дискваліфікований на рік. Так як нападник «біло-синіх» був відсторонений від змагань ще з 19 грудня минулого року, його бан закінчиться вже в нинішньому році. Стало бути, про найгірший сценарій для Бєсєдіна апріорі говорити не доводиться. Так, в теорії він міг отримати попередження, але це не в нашому випадку.

За наявною інформацією, Артем начебто дійсно приймав медичний препарат, який значиться в великому списку заборонених. Але він, цей поки що неназваний препарат, не відноситься до групи, скажімо так, «важких». З іншого боку, і київський клуб, і сам футболіст начебто наполягали на тому, що «крайнім» у цій ситуації був лікар команди Леонід Миронов. Мовляв, футболіст не знав, що виписав йому доктор - ну, прийняв і прийняв. Це просто лікарська помилка, назвемо це так. З подібними доводами погодилися в УЄФА. В принципі, ця обставина не знімає провину з футболіста, але цілком може її «скостити». Що в підсумку і вийшло.

І якщо про подальшу долю Бєсєдіна - мається на увазі її професійна складова - ми можемо говорити цілком ствердно, то чогось подібного про подальшу долю Миронова, на жаль, не скажеш. За інформацією наших джерел, президент «Динамо» Ігор Суркіс саме цього ескулапа вважає головним винуватцем того, що сталося. Клуб в результаті тимчасово відсторонив 70-річного лікаря від службових обов'язків. Але цілком ймовірно «тимчасово» цілком може перерости в «постійно».

В принципі, якщо Миронов втратить роботу в «Динамо», суто з емоційної точки зору це можна зрозуміти – не личить такому досвідченому фахівцеві робити подібні «косяки». Адже цей лікар за свою спортивну кар'єру встиг попрацювати і в баскетбольних клубах, і в гандбольних, лікував і в велосипедному спорті. А крім «Динамо» встиг попрацювати і в «Чорноморці», і в донецькому «Металурзі», і в столичному «Арсеналі». Зрозуміло, що список заборонених медпрепаратів змінюється, розширюється з кожним роком, але невже з таким величезним досвідом можна «дати в штангу» - пропустити, наприклад, нешкідливий на перший погляд спрей від нежиті, якщо ти в цьому вважаєш себе гуру?

Що ж стосується самого Бєсєдіна, то, повторимося, ситуація виявилася кращою, ніж могла бути. Якщо раніше передбачалося, що Артем залишиться поза грою як мінімум два роки, хоча ходили чутки і про чотири, і навіть про довічну дискваліфікацію, то зараз на тлі цих страшилок рік простою виглядає, вже вибачте, дрібницею. Буває, на такий період футболісти «вилітають» через найсерйозніші травми. Так що буде сподіватися, що Бєсєдін повернеться в гру ще більш мотивованим. Йому тільки 23 роки, ще все дійсно попереду.

Та й подібні факти та історії за участю українських футболістів чи легіонерів, але з нашого чемпіонату, говорять про те, що відносно невеликий простій через викриття в допінгу - аж ніяк не вирок. Наприклад, колишній півзахисник «Шахтаря» Фред теж отримав річну дискваліфікацію через допінг. І нічого: все одно був основним в донецькій команді, а в підсумку перейшов в «МанЮнайтед». Екс-капітан «гірників» Срна за схожою «статтею» був відсторонений на 17 місяців. За «Шахтар» Даріо вже не зіграв, але провів хороший сезон в серії А, ставши основним в «Кальярі». Не загубився з виду і екс-голкіпер «Шахтаря» Рибка, який вибув з гри аж на два роки. Нічого, зараз знову в грі. Гравець «Олександрії» Микицей теж через допінг був забанений на два роки. І теж повернувся в гру. Можливо, в даному випадку не можна говорити про повернення на якийсь високий рівень, але ж потрібно враховувати і вік Станіслава: на момент викриття в застосуванні заборонених препаратів захиснику було вже 27 років.

Так, можна згадати і менш вдалий приклад: з Невмивакою. Дмитро колись вважався одним з найсильніших українських захисників, грав в молодіжці Михайличенка, яка в 2006-му стала срібним призером континенту. Допінг-проба Невмиваки після одного з матчів того Євро була позитивною. Виявилося, що футболіст прийняв заборонений препарат, не порадившись з лікарями. Підсумок: дискваліфікація на рік, після якої Дмитро вже був «не той»...

Чи буде «тим» Бєсєдін? Хочеться думати і вірити, що так. Він завжди був бійцем, повинен впоратися.

Шкода тільки, що через цю заборону Артем вже точно не зіграє на Євро-2020. Правда, дуже шкода. У нас не так вже й багато форвардів. А ще менше - кваліфікованих форвардів. Він би дійсно міг допомогти команді Шевченка. Але на цей раз не допоможе. Вади виробництва. Кажуть, що все, що робиться - на краще. Складно в цьому конкретному випадку відшукати щось хороше для Бєсєдіна (саме в контексті чемпіонату Європи).

Ну, може, злішим стане.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100