“Загін самовбивць”, що поїхав до Китаю у самісінький розпал пандемії

Світовий футбол 29 Лютого, 20:36 2726
“Загін самовбивць”, що поїхав до Китаю у самісінький розпал пандемії | 19-27
Попри поширення коронавірусу, знайшлися сміливці, які все ж поїхали до Китаю на заробітки. В їхньому випадку головне, щоб потім не стався сценарій за мотивами серіалу “Lost” чи “The Walking Dead”.

Це ми по-чорному сміємося, а ситуація насправді страшна. Поки розглядається ймовірність перенесення Евро-2020, вірус уже прийшов у професійний футбол: три гравці та один працівник італійського клубу “П’янезе” захворіли на 2019-nCoV. На піку цих новин поговоримо про особливих гравців, які відправились у сам епіцентр пандемії – в Китай.

28 лютого дія трансферного вікна на території Китаю добігла кінця. Вердикт аналітиків був разючим і красномовним – витрати тамтешніх клубів є найнижчими з 2011 року та становлять лише 28 мільйонів євро. Погодьтеся, це жалюгідна сума – особливо, якщо взяти до уваги, що чемпіонат діє за системою “весна – осінь”. Тобто команди, як правило, здійснюють головні придбання саме взимку – вже у березні розпочнеться регулярна першість.

Втім, цьогоріч надзвичайно тихо – причина полягає у сумнозвісній пандемії коронавірусу. Спалах вірусу, що забрав життя 2800 людей у країні та тепер розповсюджується світом, викликав хаос – чемпіонат призупинений на невизначений термін, а футболісти опинилися у підвішеному стані. Передбачалося, що відбудеться масовий відтік легіонерів, стривожених пневмонією нового виду – преса миттю відреагувала на повернення до Європи Одіона Іґало та Янніка Феррейри Карраско.Проте ситуація у відносній нормі – щоправда, Китайська футбольна асоціація наполягає на продовженні вікна до квітня, у чому їй вперто відмовляють. Поки чиновники воюють у кабінетах, іноземці все одно продовжують їхати до Піднебесної – так, з певним ризиком, зате з кишенями, набитими юанями. Всього тринадцять виконавців, якщо викреслити тих, хто повернувся на правах оренди – розглянемо найцікавіші імена.

Рікардо Лопес

Громадянство: бразилець

Позиція: лівий вінґер

Звідки: “Чонбук Хонде Моторс” (Південна Корея)

Куди: “Шанхай СІПГ”

Сума трансферу (згідно Transfermarkt): 5,46 млн євро

За іронією долі, найдорожчий трансфер ліги – “Шанхай СІПГ” виклав майже 5,5 мільйонів євро за бразильського ноунейма. Без сумніву, вінґера знають, але тільки в певних колах – переконані, що ви не дивитеся чемпіонати Бразилії чи Кореї, де він став справжньою зіркою, тричі виграв вищий дивізіон та взяв азіатську версію Ліги чемпіонів.

Угода важлива тим, що надзвичайно контрастна – раніше приїжджали Оскар чи Алекс Тейшейра, куплені за захмарні гроші, тепер якийсь Рікардо Лопес, знайдений у не кращому болоті, ніж Суперліга.

Тамаш Кадар

Громадянство: угорець

Позиція: центральний захисник

Звідки: “Динамо” Київ (Україна)

Куди: “Шаньдун Лунен”

Сума трансферу (згідно Transfermarkt): 3 млн євро

Цього красеня ми знаємо дуже добре – Тамаш Кадар так сильно дістав уболівальників “біло-синіх”, що ті неймовірно зраділи, дізнавшись, що угорець випав із заявки на сезон.

Коли ж надійшла новина, що “містер Привоз” пакує валізи та вирушає у напрямку Китаю, фанати кинулися гарячково намацувати пульс – невже з’явився реальний привід для свята? Попутного тобі вітру, Кадаре! Що з тобою, що без тебе – різниці немає.

Ромуло

Громадянство: бразилець

Позиція: опорний півзахисник

Звідки: “Фламенґо” (Бразилія)

Куди: “Шицзячжуан Евер Брайт”

Сума трансферу (згідно Transfermarkt): вільний агент

Цей “пасажир” теж знаний на пострадянському просторі – свого часу Ромуло захищав кольори московського “Спартака”. У 2017-му хавбек покинув Мордор, узгодивши контракт із «Фламенґо», однак на новому місці не заграв і відправився за практикою у “Ґреміо”. У січні цього року бразилець став вільним агентом, після чого відгукнувся на пропозицію “Шицзячжуан Евер Брайт” – клубу, назву якого вигадав кіт, що пробігся по клавіатурі.

Даніел Каррісу

Громадянство: португалець

Позиція: центральний захисник

Звідки: “Севілья” (Іспанія)

Куди: “Ухань Чжоер”

Сума трансферу (згідно Transfermarkt): 2 млн євро

Схоже, Даніел Каррісу чимось розгнівав Бога – як пояснити перехід португальця до команди, що базується у місті, звідки й поширився коронавірус? Центральний захисник присвятив “Севільї” 6,5 років, впродовж яких здобув три Ліги Європи та отримав статус віце-капітана – у такому випадку напрошується слово “легенда”. До того ж Каріссу у серпні виповнився 31 рік – так, передпенсійний, але точно не критичний вік. Невже не було кращих варіантів? Схрещуємо пальці і сподіваємося, що з гравцем нічого не трапиться.

Сем Ларссон

Громадянство: швед

Позиція: лівий вінґер

Звідки: “Феєноорд” (Нідерланди)

Куди: “Далянь Іфан”

Сума трансферу (згідно Transfermarkt): 5 млн євро

“Далянь Іфан” виявився тим клубом, що витратив найбільше серед усіх представників ліги – майже 17 мільйонів євро із загальних 28-ми. Одним із новачків став вінґер Сем Ларссон – що цікаво, 26-річний швед був не останнім гравцем “Феєноорда” (102 матчі, 21 гол і 23 передачі у футболці роттердамців), з яким за підсумками сезону 2017/18 виграв кубок Нідерландів.

Важко сказати, чому футболіст основи (36 поєдинків, 8 м’ячів, 6 асистів та 1915 хвилин у кампанії 2019/20), у повному розквіті та загалом нетравматичний погодився на таку авантюру. Хіба захмарна зарплатня справді важливіша, ніж особисті амбіції та страх перед перспективою смерті.