Football Observatory проаналізувала склади команд 31 європейського топ-дивізіону. До уваги брали матчі внутрішніх чемпіонатів у період з 1 липня 2019-го по 18 березня 2020-го. На основі зібраних даних сформовано декілька рейтингів.
Динамо та вихованці
Київське Динамо – в топ-5 команд, які в цьому сезоні найактивніше використовують власних вихованців. Вихідці з академії зіграли за «біло-синіх» 52,5% часу – 4 місце в рейтингу.
З провідних чемпіонатів в лідерах Атлетік Більбао, що не дивно, враховуючи його філософію. Барселона солідно відстала (34,4%), а Реал і поготів (11,4%). В основу Баварії вихованці не пробивалися з часу Мюллєра та Алаби, тому скромні 13,6%. А Ювентус, згідно з даними, в цьому сезоні не залучив жодного самотужки вихованого гравця.
В АПЛ виділяються Челсі (30,3%) та Манчестер Юнайтед (27,7%). Обидва гранди обрали відповідний курс. А от в Манчестер Сіті «свої люди» відіграли 2,8% хвилин – на одному Фодені не виїдеш, таланти намагаються втекти за прикладом Санчо та Матондо.
Динамо витягнуло УПЛ на 11 місце в рейтингу ліг. У нас вихованці активно грають ще тільки за Карпати та Ворсклу. Луїш Каштру в Шахтарі дає їм лише 17,5% ігрового часу.
3 українські клуби з одним легіонером
Лідери рейтингу легіонерів – Кіпр і Туреччина, УПЛ пасе задніх. У топ-чемпіонатах найбільше укомплектовані іноземцями Аталанта та Вулверхемптон. За команду Маліновського в цьому сезоні вони зіграли 88% часу. Португальська колонія Жорже Мендеша недалеко втекла – 87,8%.
Топ-3 АПЛ доповнили Арсенал і Манчестер Сіті. Олександр Зінченко долучився до 81,6% зіграних легіонерами «містян» хвилин. У Манчестер Юнайтед іноземці не провели на полі навіть половину ігрового часу – британізація Сульшера дається взнаки.
У Прімері жодних аномалій. Найбільше легіонери грають за грандів: Реал – перший (75,7%), Ателітко – другий (67,2%), Барселона – третя (64,5%). Ювентус в Серії А поступається лише Аталанті, а Баварія в середині відповідної таблиці Бундесліги.
Легіонерський рейтинг УПЛ очолює Шахтар – 56,6% хвилин взяли на себе закордонні виконавці. На другому місці розташувався ФК Львів – бразильці отримали від Мелікяна 44,7% ігрового часу. Замикають чільну трійку Карпати, а Динамо аж на 5 місці.
Деякі українські клуби взагалі мають по одному іноземцю в складі, як от Десна (Тамм), Колос (Вільх'яльмссон) чи Маріуполь (Дава). Всі вони в «антитопі» Європи.
Карпати – наймолодша команда УПЛ
Найвищий середній вік – у турецькій Суперлізі. «Найстарша» команда Європи – тамтешнє Гезтепе. Найнижчий середній вік – у словацькій Суперлізі. «Наймолодша» команда Європи – данський Норшелланн.
В АПЛ наймолодший склад має МЮ (25,2), в Бундеслізі – відповідно до своєї політики РБ Лейпциг (24,7), в Серії А – Мілан (24,9), а в Прімері – привабливий Реал Сосьєдад (25,1).
Десна – «найстарша» в УПЛ (28,7 року). Карпати – «наймолодші» в УПЛ (23,1 року) і шості в Європі. Наша Прем'єр-ліга посідає 20 місце на континенті за середнім віком футболістів 26,1.
Дуже низький Шахтар
Шахтар – друга найнижча команда Європи. Середній зріст «гірників» складає 178,2 сантиметра. Тільки грецький Волос програє чемпіону України за цим показником. Найвищий в Європі – німецький Уніон (187,4), який левову частку голів забиває зі стандартів.
В УПЛ на противагу Шахтарю найвищий склад має Динамо – 183,2 сантиметра. Щоправда, на рівні Європи цей показник не вражає, а наша ліга з середнім зростом 180,7 см – одна з найнижчих на континенті.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!