Педерсени: 5 арбітрів, які відверто вбивали українські команди

Футбол України 28 Березня, 22:26 5449
Педерсени: 5 арбітрів, які відверто вбивали українські команди | 19-27
«Футбол 24» склав чорний список головних арбітрів, які грубо помилялися на користь наших суперників.

Ерік Фредрікссон

Країна: Швеція

Матчі: СРСР – Бельгія – 3:4 (1986 рік), Аргентина – СРСР – 2:0 (1990 рік)

Кубок світу у Мексиці. Збірна СРСР, складена практично повністю із київських «динамівців», демонструє надпотужну гру і розглядається спеціалістами як один із головних фаворитів турніру. Суперник у першому матчі плей-офф – Бельгія, «темна конячка», на яку ставлять лише відчайдухи. Завдяки голам Ігоря Бєланова Союз двічі виходив вперед, але суперники неодмінно зрівнювали рахунок. Обидва голи Шифо та Кулеманса були забиті із офсайдів, проте Фредрікссон на це не зважав. В овертаймі психологічно зламана команда Лобановського пропустила ще двічі.

«Все було, наче у кошмарі: Кулеманс, якому по дузі був посланий м'яч, перебував приблизно в метрі за моєю спиною, – пригадував один із двох ключових епізодів захисник Володимир Безсонов. – Щоб його положення «поза грою» стало ще більш очевидним, я зробив кілька кроків вперед.

Коли капітан бельгійців приймав м'яч, боковий арбітр Санчес моментально підняв вгору прапорець, фіксуючи офсайд. Але Кулеманс, немов знаючи, що Фредрікссон не зверне на це уваги, влучно пробив. Шведський суддя спокійно вказав на центр. А Санчес поспішно опустив прапорець».

Через чотири роки – знову скандал. У матчі другого туру ЧС-1990 зустрічалися СРСР та Аргентина. На 10-ій хвилині Олег Кузнєцов пробив у незахищений кут воріт, у якому стояв мініатюрний Дієго Марадона. Лідер Аргентини рукою (!!!) вибив м’яч із лінії воріт. Пенальті?! Авжеж, очевидніше не буває! Але свисток головного арбітра Фредрікссона знову мовчав. Згодом південноамериканці оформили два голи у ворота Союзу і перемогли.

«Якби Фредрікссон був чесною людиною, він мав би спакувати валізи, спалити свою суддівську ліцензію і покинути футбол назавжди», – обурювався Нікіта Сімонян, керівник радянської делегації.

Руне Педерсен

Країна: Норвегія

Матч: Україна – Хорватія – 1:1 (1997 рік)

Стикові матчі за путівку на чемпіонат світу у Францію. У першому матчі збірна України програла у Загребі – 0:2. Проте на «Олімпійському» команда Йожефа Сабо влаштувала справжній бліцкриг. На 4-ій хвилині Андрій Шевченко відкрив рахунок, а невдовзі Віталій Косовський вирівняв становище за сумою двох матчів. Проте… Норвезький арбітр гол скасував, мотивуючи це тим, що Косовський потрапив в офсайд, хоча насправді «поза грою» там не було.

Пережовуючи очевидну несправедливість, наша команда не встежила за Аленом Бокшичем, який зрівняв рахунок. Тепер належало забивати аж тричі, що за таким сценарієм – нереально.

«Зараз вже й не пригадаю той ігровий епізод, коли скасував гол Косовського. Однак в будь-якому випадку моя робота в тому поєдинку була визнана задовільною. Шкода, що в українських уболівальників склалося інша думка», – сказав Педерсен багато років опісля.

Массімо Бузакка

Країна: Швейцарія

Матч: Україна – Іспанія – 0:4 (2006 рік)

Дебют збірної України на німецькому Мундіалі – одна з чорних сторінок нашого футболу. Такого рахунку могло б і не бути, якби не помилкове рішення Бузакки. На 47-ій хвилині, при рахунку 0:2, швейцарець вилучив Владислава Ващука і призначив пенальті у ворота Шовковського. «Сіль» в тому, що захисник фолив проти Фернандо Торреса перед лінією штрафного майданчика.

Фелікс Брих

Країна: Німеччина

Матч: «Порту» – «Шахтар» – 2:1 (2011 рік)

У стартовому турі групового етапу Ліги чемпіонів «гірники» поїхали на «Драгау». На початку поєдинку Брих призначив пенальті у ворота Олександра Рибки, купившись на красиве падіння Хамеса Родрігеса. На 40-ій хвилині, при рахунку 1:1 німець вилучив Ярослава Ракицького, хоча інші рефері такий підкат могли б оцінити лише «гірчичником».

У меншості «Шахтар» дуже швидко пропустив вдруге. А на 80-ій хвилині, потрапивши під шквальний тиск трибун, Брих вилучив ще й Чигринського, продемонструвавши йому друге попередження після певних роздумів. У тому сезоні «гірники» фінішували на останньому місці у своєму квартеті. Без євровесни донеччани залишилися саме «завдяки» поразці в Португалії.

Віктор Кашшаї

Країна: Угорщина

Матч: Україна – Англія – 0:1 (2012 рік)

Третій тур групового етапу Євро-2012. У матчі на «Донбас Арені» вирішувалася доля учасників плей-офф. Україну влаштовувала лише перемога. На 62-ій хвилині, при рахунку 0:1, Марко Девіч скерував м'яч у порожні ворота і той перетнув лінію, перш ніж його вибив Джон Террі. Деморалізована команда Блохіна не знайшла у собі сил організувати ще два голи.

Після матчу П’єрлуїджі Колліна, старший офіцер УЄФА з питань суддівства, визнав: бригада арбітрів припустилася грубої помилки. Угорців усунули від подальшої роботи на чемпіонаті Європи-2012. Цікаво, що депутати Верховної Ради України навіть пропонували оголосити Кашшаї персоною нон-грата в Україні. А тодішній президент ФІФА Йозеф Блаттер виступив із рішучою заявою про необхідність введення у футболі електронної системи фіксації голів.