Росія дала кілька хабарів ФІФА за право проведення ЧС-2018 – суми приголомшують

Світовий футбол 8 Квітня, 10:43 2103
Росія дала кілька хабарів ФІФА за право проведення ЧС-2018 – суми приголомшують
Справа про неправомірне отримання Росією права на проведення чемпіонату світу 2018 року обростає новими подробицями.

Чиновники Міжнародної федерації футболу (FIFA) отримали хабара від Росії і Катару за право проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 років, йдеться в обвинувальному висновку, опублікованому на сайті Мін'юсту США.

Згідно з документом, від Росії хабар в 5 млн доларів отримав колишній віце-президент FIFA Джек Ворнер. Ще 1 млн доларів в обмін на голосування за Росію, за даними правоохоронних органів, обіцяли Рафаелю Сальгеро, який також був у виконавчому комітеті FIFA. Хабар від Катару нібито отримали два члени виконкому FIFA – Рікардо Тейшейра і Ніколас Леос.

За версією прокуратури в Нью-Йорку, Уорнер, який є громадянином Тринідаду і Тобаго, отримав хабар від Росії в період з листопада 2010 року по квітень 2011 року. На рахунки, з яких кошти переводили Ворнеру, також надходили гроші від «компаній в США, які виконували роботу з метою проведення чемпіонату світу з футболу в 2018 році в Росії». Назви компаній не уточнюються.

Розслідування про хабарі за право проведення ЧС в Росії та Катарі почалося в 2015 році. Справа перебуває в американській юрисдикції, оскільки злочини могли зробити за допомогою американської платіжної системи. Раніше Мін'юст США не називав імен чиновників, які могли отримати гроші від Росії і Катару за проведення турніру.