Віталій Мандзюк: «Попов і Бурда - це міць, сила, боротьба. Шапаренко - більш творчий футболіст»

Динамо Київ 14 Квітня, 21:58 3617
Віталій Мандзюк: «Попов і Бурда - це міць, сила, боротьба. Шапаренко - більш творчий футболіст» | 19-27
Екс-динамівець, а нині тренер Віталій Мандзюк в інтерв'ю офіційному сайту «біло-синіх» розповів про індивідуальні тренування з гравцями київського «Динамо».

- Розкажіть, як почали тренувати, як вийшло, що частина гравців «Динамо» займаються з вами за індивідуальними програмами?

- Я викладав на сторінку в Instagram свої тренування. Деякі футболісти захотіли зі мною займатися, підтримувати фізичну форму. Я працюю з Бурдою, Шапаренком, Поповим, ось і Андрієвський хоче приєднатися. Займаємося індивідуально, як дозволяють правила карантину.

Кожен день працюю з Поповим - день силові вправи, день на полі, день кардіо, щодня міняємо локації, займаємося з м'ячами. Працюємо без заліза, за рахунок своєї власної ваги - я даю вправи, які корисні для футболу.

- Які сильні сторони можете відзначити у Бурди, Шапаренка, Попова?

- Попов і Бурда - це міць, сила, боротьба. Що стосується Колі, то він більш творчий футболіст. Денис і Микита сильні фізично, а Коля своїм мисленням, креативом.

- Ви працюєте над сильними сторонами Дениса Попова чи покращуєте слабкі?

- Я сам захисник і даю вправи, які допоможуть Денису як захиснику - на розвиток сили, швидкості. Але в сучасному футболі потрібно вміти усе. Завдання зараз - підтримувати себе у тонусі, у формі. А в «Динамо» будуть точково працювати над тим, кому що потрібно.

- Чи бачите прогрес Дениса?

- Звичайно, бачу, що з'явилася сила, координація. Ми не робимо постійно одні й ті ж вправи, таким чином, людина перебуває у відмінній формі. Я з ним спілкуюся не тільки з приводу спорту, ми стали друзями. Просто я прожив більше, маю більше досвіду. Знаю, як можна злетіти і впасти, що купити, а що ні, назвав йому різні приклади. Я зараз не тільки йому тренер, а в якійсь мірі радник, старший товариш. Він великий молодець, хоче працювати. Денис ще тренування не закінчив, а вже питає, коли наступне. Мені це в ньому подобається. Плюс, він потужний, міцний. Вважаю, що при правильному професійному підході у нього прекрасне майбутнє в футболі.

- Як футболістові залишатися у формі, не граючи і не тренуючись із командою?

- Це складне питання, залишатися в тонусі у нинішній ситуації важко. Увесь світ сидить на карантині, потрібно хоча б м'язи тримати у тонусі, а фізичну форму можна набрати. В ідеалі потрібно бігати, ваги не набирати, виконувати кардіовправи, щоб серце працювало. Потрібно рухатися. Не можна спортсмену просто сидіти, ти перетворишся зі спортсмена на звичайну людину. Також важливе харчування. Якщо ти добре працюєш і їси погано, то немає сенсу серйозно займатися.

У будь-якому випадку, усі професійні футболісти повинні розуміти, що їм платять великі гроші і потрібно відповідально ставитися до тренувань, харчування, побуту. Якщо просто так, в Першій лізі побігати, не хочу нікого образити, то можна їсти усе підряд. Харчування має бути повноцінним - овочі, фрукти, м'ясо, риба, гарніри.

- Як підтримувати бойовий дух під час карантину?

- Усе у твоїй голові. Ти повинен розуміти, що карантин закінчиться, але треба себе у будь-якому випадку підтримувати. Я себе мотивую, але не можу це передати словами. А взагалі хороша мотивація, коли бачиш свій результат і хочеш працювати ще більше.