Чому витівка Хачеріді була покарана одинадцятиметровим – пояснення експерта

Футбол України 20 Квітня, 11:59 2928
Чому витівка Хачеріді була покарана одинадцятиметровим – пояснення експерта
Сумнівів бути не може - все справедливо.

Під новиною про вчорашню витівку Євгена Хачеріді в матчі чемпіонату Білорусі між брестським «Динамо» та «Вітебськом» деякі читачі засумнівалися в закономірності призначеного у ворота «динамівців» пенальті. Мовляв, під час того, як Хачеріді дав копняка супернику, момент вже був відіграний, м'яч знаходився у руках голкіпера. Однак суддівський експерт Сергій Шебек поспішив виправдати арбітра в полі Сергія Чистова і нагадати вболівальникам футболу Правила – порушення правил у штрафній площі фіксується і карається незалежно від того, на якій ділянці поля знаходиться м'яч. М'яч залишався в межах поля, отже, фол у штрафній зоні мусив бути покарний одинадцятиметровим. А в цьому моменті – ще й червоною краткою. Що і було зроблено.

Ба більше, якби м'яч навіть перебував у штрафному майданчику іншої команди, суддя все одно мусив би реагувати на відмашку Хачереді і призначати пенальті. Одинадцятиметрового не було б лише у випадку, якби м'яч на момент фолу Хачереді перебував за межами поля. Тоді Євген отримав би червону картку, а м'яч був би введений в гру відповідно до того, як він вийшов за межі поля. Солідарний з колегою і Мирослав Ступар.

Схожий епізод відносно нещодавно відбувся в чемпіонаті України - сезон 2017/18, 8-й тур, «Ворскла» – «Олімпік», судив Ігор Пасхал, Максим Чос – асистент. Наводимо відео цього моменту.