Зарплати футболістів Першої ліги: за березень майже розрахувалися

Футбол України 25 Квітня, 22:30 5161
Зарплати футболістів Першої ліги: за березень майже розрахувалися | 19-27
Про ситуацію із зарплатами клубів ПФЛ України.

Стурбованості щодо виплат зарплат гравцям і тренерському штабу клубів ПФЛ у медіа-просторі не виявлено. Більш того, деякі клуби ПФЛ продовжують допомагати місцевим лікарням боротися з коронавірусом, а інші офіційно заявляють, що урізати зарплати не будуть. Однак, все виявилося не так просто.

«Ми не урізали зарплати гравцям і не збираємося цього робити в найближчому майбутньому», – заявив у четвер президент ФК Інгулець Олександр Поворознюк каналу «Бомбардир». Епатажний керівник відзначив, що напередодні купив олійницю і млин, підкресливши таким чином, що в агрокомплексі справи стабільні.

Чого не скажеш про власників Балкан, які заявили напередодні, що футболісти на час карантину залишаться без бонусів.

«Зарплати у гравців залишилися на колишньому рівні, всі виплати за контрактом здійснюються в повному обсязі і це аж ніяк не мінімальні зарплати. Але бонуси за участь в чемпіонаті довелося на час карантину прибрати, – заявив Sport Arena капітан і один із засновників клубу Микола Златов. – Хлопці поставилися з розумінням, адже ви бачите, що на Бессарабію прийшла посуха, якої не бачили 50 років. Приємно, що всі готуються і чекають скасування карантину. Що стосується преміальних, то в Балканах навіть за нічию вони є, це теж відчутна прибавка до зарплати, але тепер треба дивитися, як буде розвиватися ситуація далі. У нас ніколи не було затримок по зарплаті, все вчасно і день в день. Але зараз складно про щось говорити, другий рік поспіль аномальна посуха. Глави РДА в Одеській області змушені писати листи президенту і парламенту з проханням про допомогу, хоча б про зниження податкового навантаження. Все дуже складно”.

Схоже, ця проблема торкнулася і Чорноморця, адже, за словами головного тренера команди Остапа Маркевича в інтерв’ю каналу «Трендець», виплат команда не бачила з лютого.

Про урізання зарплат на 20% заявили і в Русі. Президент клубу Григорій Козловський сказав, що це торкнеться всіх, крім орендованих гравців, але не стане чимось критичним для футболістів.

«Ставлюся до цієї ситуації з розумінням, – сказав півзахисник львівського клубу Юрій Копина. – Не можу сказати, що це несправедливо, адже ми зараз не працюємо. Нам взагалі могли нічого не платити, але, тим не менш, дали більшу частину зарплати. Думаю, кожен до цього ставиться з розумінням».

Що стосується Волині, то тут ситуація поки незрозуміла, адже за березень гравці зарплату поки не отримали, але наскільки вона виявиться повною, невідомо. «З дня на день повинні отримати зарплату за березень, – сказав Sport Arena півзахисник Волині Денис Кожанов. – Так, були розмови, що, може, виплати нам уріжуть, але до конкретики не доходила. Преміальні? У нас в команді такого поняття немає, ми просто живемо за рахунок зарплати».

Корпорація Оболонь поки у змозі у повному обсязі утримувати ФК Оболонь-Бровар. «Березень нам закрили 100%, поки розмов про зниження не було. Це стосується обох команд Оболоні Бровар», – сказав нам головний тренер першої команди Олег Мазуренко.

Що стосується аутсайдерів, то команди з нижньої частини таблиці теж отримали свої зарплати. Про це заявили Кремень і Металург, які фінансуються з місцевих бюджетів.

Один з лідерів Другої ліги – Полісся – отримує все в повному обсязі. Про це в коментарі Sport Arena розповів півзахисник житомирського клубу Дмитро Задерецький. «За березень все виплатили – буквально на днях прийшов аванс на карту і скоро буде інша частина березневої зарплати. Та й в цілому скажу, що за багато років моєї кар’єри Поліссі в цьому плані, напевно, найстабільніша команда. Що стосується зниження зарплати, то розмов ніяких не було, але якщо так постане питання, то ми теж, напевно, підемо на поступки, адже розуміємо, яка ситуація в країні. Поки підтримуємо форму і чекаємо новин від офіційних футбольних інстанцій. Хотілося б вже грати, адже від премії залежить наше і наших сімей добробут. Адже бонуси – теж досить вагома частина виплат. Якщо перемагаємо, звичайнож », – заявив футболіст.

Що стосується інших клубів групи А, то та ж тернопільська Нива, яка тільки взимку отримала спонсора, зарплату за березень отримає скорочену. За інформацією Sport Arenа, гравці і тренерський склад клубу обов’язково отримають зарплату і за квітень. Досить проблемним є клуб Буковина, де обговорювати питання зарплат гравців взагалі відмовилися, пославшись на економічну кризу в регіоні. Вінницька Нива отримала кошти від місцевого бюджетів на зарплати футболістам, але поки має бюрократичні труднощі з їх перерахуванням на банківські карти гравців.

Що стосується групи Б, то тут теж є проблеми. Таврія і Реал Фарма поки не говорили про них, але за інформацією Sport Arena, вони в обох клубах існують. Перша п’ятірка таблиці з виплатами гравцям проблем не відчуває, проте щось може змінитися в квітні.

Але ось у ВПК-Агро президент клубу не збирається зменшувати зарплати, хоча футболісти були до цього готові. «Президент все виплачує вчасно, навіть продуктові набори передає хлопцям раз в тиждень. Він налаштований оптимістично, хоча ми б пішли йому назустріч. Не секрет, що зарплати у нас невеликі і хочеться, щоб преміальна система теж була присутня, але віримо, що чемпіонат дограється, і ми ще заробимо свої преміальні. Перед нами стоїть завдання підвищитися в класі, а без перемог її не виконати», – сказав головний тренер команди Сергій Соловйов.

У цілому ж тенденція така, що абсолютна більшість клубів заявило про відсутність проблем з виплатами за березень. А ось що стосується квітня, то багатьом гравцям і тренерам доведеться стиснутися, адже закони економіки ще ніхто не відміняв і більшість власників клубів не мають поповнення фінансових коштів через повну зупинки бізнесу через вірус. Вони очікують підтримки звідусіль. УАФ, наприклад, могла б скасувати накладені дисциплінарні стягнення, а організації, які проводять змагання, зменшити або повністю скасувати внески, органи місцевого самоврядування – послабити вартість оренди інфраструктурних об’єктів і т.д.

У будь-якому випадку, гравці і тренери поки домовляються з керівниками клубів і особливо не скаржаться на життя – ні в пресі, ні в органи футбольного правосуддя. І це вже оптимістично. А що буде далі, подивимося!