- Незважаючи на карантин, ми все одно кожного дня приїжджаємо на тренувальну базу. Працюємо індивідуально з Денисом Бойком та Георгієм Бущаном вже три тижні, так що хлопці перебувають у непоганих функціональних кондиціях. А буквально днями підключилися також Владислав Кучерук та Руслан Нещерет, які були у батьків, але вже повернулися до Києва.
- Коли хлопці змушені були тренуватися в домашніх умовах, у них усе одно була своя специфіка роботи?
- Ні, вони виконували лише програму, яку розробив тренер з фізпідготовки для всіх футболістів. Після же того, як ми почали працювати індивідуально, звичайно ж, тренування кардинально відрізняються від того, що вони робили вдома. Спочатку було важкувато, але днів десяти вистачило, щоб увійти в нормальний тренувальний ритм.
- Керівництво прем'єр-ліги затвердило орієнтовний план виходу з карантину, в якому передбачено час на тренувальні збори. Вони необхідні в даній ситуації?
- Звичайно, оскільки футболісти півтора місяці перебувають по домівках. Індивідуальні тренування – це добре, вони підтримують таким чином форму, але такі заняття не йдуть у жодне порівняння з відпрацюванням загальнокомандних дій та спеціальною роботою з м'ячами.
- Прем'єр-ліга планує завершити чемпіонат за сім тижнів. Для «Динамо» такий графік не складе особливих проблем?
- Наша команда кожного сезону грає на три фронти – в чемпіонаті та Кубку країни, а також у єврокубках. Матчі через три дні на четвертий, буває – через два на третій. Тому для нас це звичний графік.
- Згодні, що крім фізичних кондицій важливо в нинішній ситуації зберігати психологічну рівновагу?
- Думаю, взагалі ця ситуація з пандемією коронавіруса та карантином змусила футболістів, і не лише їх, переглянути своє ставлення до того, чим вони займаються. Якщо раніше комусь важко давалися тренування та він міг сачкувати, то зараз, наскільки я помічаю, усі працюють із задоволенням, розуміючи, що футбол – це їхнє життя. Звідси й зовсім інше ставлення до всього.
- Як влаштований ваш стандартний день на карантині?
- Намагаємося з дружиною та донькою не сидіти весь час вдома, а виходити на природу, обираючи безлюдні місця. Також у нас є дача за містом, де можна спокійно проводити вільний час на свіжому повітрі. А ще зайнявся корисною справою – вивченням іспанської мови. Це дуже корисно та цікаво.
- Чи любите фільми дивитися, книги читати? Можливо, щось порадите вболівальникам?
- Хлопці з команди захоплено відгукувалися про серіал «Паперовий будиночок», тож зараз додивляємося перший сезон. А з книг відкрив для себе іспанського письменника Артуро Перес-Реверте. Загалом прочитав уже за час карантину сім-вісім його книг – серед них «Фламандська дошка», «Учитель фехтування», «Танго старої гвардії» та інші. Усім рекомендую.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!