Перша зустріч із «ПСЖ»: спринтер Блохін і марафонець Колотов на «Парк де Пренс»

Футбол України 1 Травня, 20:18 2495
Перша зустріч із «ПСЖ»: спринтер Блохін і марафонець Колотов на «Парк де Пренс» | 19-27
Перша зустріч київських динамівців із майбутнім французьким грандом «Парі Сен-Жермен» відбулася в далекому 1975 році - у рамках товариської гри.

Клуб, заснований п'ятьма роками раніше, проводив свій третій сезон у вищому французькому дивізіоні. На момент приїзду «Динамо» парижани під керівництвом Жюста Фонтена йшли на 10-му місці в національному чемпіонаті, але завершили турнір, опустившись на 14-те. Щоправда, у Кубку Франції «ПСЖ» виступав помітно успішніше, у сезоні 1974/75 дійшовши до півфіналу, де в додатковий час поступився «Лансу».

До столиці Франції динамівці прибули після поїздки в Стамбул, де 27 листопада проводили контрольну зустріч із «Фенербахче» (2:2). А попереду киян чекали ще два міжсезонних міжнародних матчі - з французьким «Шамуа» в Ньорті (2:0) і бельгійським «Стандардом» у Льєжі (1:2).

Візит чинних володарів Кубка Кубків і Суперкубка Європи зібрав на початку грудня 1975-го на стадіоні «Парк де Пренс» близько 20 тисяч місцевих уболівальників. Публіка жадала від підопічних Валерія Лобановського видовищної комбінаційної гри, яка дозволила двома місяцями раніше впевнено здолати «Баварію».

Однак очікування побачити від динамівців відтворення ще свіжих у пам'яті матчів із мюнхенцями і «Ференцварошем» не були виправдані в повній мірі. Видання Le Miroir du Football відзначило в своєму звіті про зустріч, що чемпіони СРСР виглядали виснаженими напруженим ігровим графіком і лише віддалено нагадували блискучу та динамічну команду, про успіхи якої говорила вся Європа. Динамівці провели довгий і насичений ігровий рік і на внутрішній, і на міжнародній арені, у тому числі захищаючи честь радянської збірної, кістяк якої вони складали, у поєдинках відбіркового етапу на чемпіонат Європи.

Олег Блохін, з яким у матчах за Суперкубок Європи не могли впоратися Шварценбек і Беккенбауер, грав на «Парк де Пренс» з фіксуючим бандажем на стегні та покинув поле на 23-й хвилині, що засмутило і навіть обурило глядачів, які зібралися насолодитися сміливими забігами у виконанні київського «спринтера».

Французька преса відзначила гру Віктора Колотова, охрестивши капітана «Динамо» «марафонцем». Більшу частину матчу динамівський універсал пересувався по всій довжині поля, допомагаючи партнерам і в атаці, і в обороні. Не дивно, що в кінцівці поєдинку і у Колотова стала помітна втома.

Перша половина зустрічі пройшла під знаком «класової» переваги підопічних Лобановського, м'яч тримався в ногах киян, а атаки по правому флангу починав Володимир Трошкін. Перший гол у цьому матчі був організований саме завдяки взаємодії динамівського флангового захисника та півзахисника Анатолія Конькова, який вразив ворота Ілії Пантелича незадовго до перерви.

У другому таймі гості сконцентрувалися на обороні та глибокому контролі м'яча, зрідка використовуючи можливості для проведення контратак. Так, Віктор Колотов виходив один на один проти Пантелича, але пробив неточно - над поперечиною. При цьому спроби виманити парижан за середню лінію та відкрити простір для швидкісного Володимира Онищенка успіхом не увінчалися - суперники були готові до такої тактики.

Як писав оглядач Le Miroir du Football, частина глядачів почала залишати трибуни «Парк де Пренс» вже за двадцять хвилин до кінця гри, не дочекавшись голу своєї команди, забитого за кілька хвилин до фінального свистка. Нічийний рахунок встановив алжирець Мустафа Далеб - згодом один із найкращих бомбардирів в історії «ПСЖ», в 1974-му придбаний у «Седана» за рекордні на той час 135 мільйонів старих франків.