7 головних трансферних промахів Пепа Гвардіоли

Світовий футбол 2 Травня, 15:23 2747
7 головних трансферних промахів Пепа Гвардіоли | 19-27
Навіть великі не застраховані від помилок.

Тренер Хосеп Гвардіола відомий у футбольному світі не тільки як тактичний геній сучасності, але і як видатний перфекціоніст. Зокрема, саме так іспанського коуча характеризують багато його підопічних. Наприклад, Дані Алвес в одному з інтерв'ю прямо заявив: «Гвардіола - це геній-методист, геній-нонконформіст, геній-перфекціоніст, все це робить його унікальним».

Однак навіть у великих і неповторних трапляються помилки. Сьогодні спробуємо виділити сім головних трансферних промахів Пепа Гвардіоли...

НОЛІТО

Маршрут трансферу: «Сельта» - «Манчестер Сіті»
Сума трансферу: 18 млн євро

Іспанський вінгер Ноліто став одним з перших придбань Пепа Гвардіоли після приходу на пост тренера «Манчестер Сіті». У «Сельті» цей хавбек проявив себе просто чудово, забиваючи не менше десяти голів в кожному з трьох проведених в складі команди з Віго сезонів в Ла Лізі. Однак пішовши на підвищення і переїхавши до Англії, Ноліто відверто скис, хоча на момент трансферу він не був зеленим і необстріляним молодиком - іспанцеві було вже під тридцять. У підсумку за «Манчестер Сіті» Ноліто провів тільки один сезон, відігравши 30 поєдинків, але маючи не так багато ігрового часу. В середньому він не проводив й одного тайму в перерахунку на один зіграний матч. Через рік проживання в Манчестері Ноліто почав розповідати журналістам, що від життя в Англії у його доньки змінився колір обличчя, який став таким, немов та «живе в печері»...

Влітку 2017 року «Манчестер Сіті» продав Ноліто в «Севілью», виручивши від угоди всього 7 мільйонів євро. І хоча навряд чи можна говорити, що на цьому трансфері шейхи, які володіють англійською клубом, істотно збідніли, але для Гвардіоли віра в цього футболіста виявилася однією з головних помилок в тренерській кар'єрі.

Олександр ГЛЄБ

Маршрут трансферу: «Арсенал» - «Барселона»
Сума трансферу: 17 млн євро

Білоруський хавбек Олександр Глєб в ранньому віці покинув батьківщину заради переїзду до Німеччини, де відмінно проявив себе у складі «Штутгарта». Потім був переїзд в «Арсенал», який також благотворно позначився на кар'єрі гравця. А ось наступне рішення Глєба стало визначальним в спаді, що відбувся. Влітку 2008 року Олександр прийняв пропозицію «Барселони», яку якраз очолив Хосеп Гвардіола. У стані «блаугранас» білорус провів лише один сезон, взявши участь в 36 поєдинках в рамках всіх турнірів. Однак в середньому проводив на полі лише близько 46 хвилин, у зв'язку з чим можна однозначно говорити, що визначальну роль Глєб, як це було у нього в «Арсеналі», для «Барселони» ніяк не грав. Згодом білорус зізнався, що Гвардіола «не зміг достукатися до нього», однак суті це не змінює.

«Барселона» тричі відправляла Глєба в оренду - в «Штутгарт», «Бірмінгем» і «Вольфсбург», перш ніж остаточно списати в лютому 2012-го. Саме тоді білорус перебрався з «Барселони» в російські «Крилья Совєтов», а його кар'єра повільно, але вірно, покотилася до безславного завершення. У березні нинішнього року стало відомо, що Глєб повісив бутси на цвях.

КЕЙРРІСОН

Маршрут трансферу: «Палмейрас» - «Барселона»
Сума трансферу: 14 млн євро

У 2008 році молодий Кейррісон як слід «пошумів» в рідній для себе Бразилії, після чого погляди на нього обернули відразу кілька топ-клубів Європи. Спритнішою та найпереконливішою виявилася «Барселона», яка заплатила за 20-річного форварда 14 мільйонів євро. Що правда, практично одразу ж «блаугранас» відправили гравця набиратися досвіду в оренду в «Бенфіку», але нічого путнього з цієї ідеї не вийшло. Як втім, і з наступних оренд Кейррісона в «Фіорентину», «Сантос», «Крузейро» і «Корітібу». Навіть у рідній Бразилії Кейррісон виявився нездатним знову почати забивати голи пачками, чим славився перед трансфером в «Барсу».

У підсумку в каталонському клубі остаточно зневірилися в Кейррісоні влітку 2014-го, коли Гвардіола вже щосили тренував «Баварію». Форварда відпустили вільним агентом в «Корітібу», але це не стало «ковтком свіжого повітря» в його кар'єрі. Нині колись перспективному футболісту всього 31 рік, але з січня 2019-го він перебуває в статусі вільного агента, безуспішно намагаючись знайти для себе нову команду.

Мартін КАСЕРЕС

Маршрут трансферу: «Вільярреал» - «Барселона»
Сума трансферу: 16,5 млн євро

Тільки-но прийшовши в «Барселону», Гвардіола побажав зміцнити оборонну лінію команди уругвайським центрбеком Мартіном Касересом, який в попередньому сезоні непогано себе проявив в «Рекреатіво», де виступав на правах оренди з «Вільярреала». За перспективного гравця «блаугранас» віддали 16,5 мільйонів євро, але до рівня «Барселони» Касерес так і не доріс. Він провів за каталонців лише один сезон, взявши участь в 23 матчах в рамках всіх турнірів (1522 хвилини на полі), після чого був відпущений в оренду в «Ювентус», а потім - в «Севілью».

Влітку 2011 року Гвардіола схвалив продаж Касереса в «Севілью» всього за 3 мільйони євро. Після цього, незважаючи на досить гучні в футбольному світі назви клубів, в яких виступав уругваєць («Ювентус», «Саутгемптон», «Лаціо»), особливого успіху він ніде не здобув. Минулого літа перейшов вільним агентом в «Фіорентину», де в свої 33 роки нарешті набув статусу ключового гравця першої команди.

Клаудіо БРАВО

Маршрут трансферу: «Барселона» - «Манчестер Сіті»
Сума трансферу: 18 млн євро


Мабуть, вболівальники «Барселони» можуть дякувати Пепу Гвардіолі за те, що він забрав з їх команди Клаудіо Браво, дозволивши клубу солідно заробити на трансфері вже немолодого, навіть за воротарськими мірками, футболіста. Від'їзд в Англію чилійця дозволив нарешті почати постійно грати за першу команду «блаугранас» німцю Марку-Андре тер Штегену, який нині є, мабуть, одним з кращих кіперів сучасності. Що стосується Клаудіо Браво, то в «Манчестер Сіті» він відносно стабільно провів тільки свій перший сезон, який також став першим з «городянами» і для Гвардіоли. Не відзначався надійною грою, часто наражаючись на критику, причому під кінець сезону видав абсолютно жахливу статистику в серії матчів, пропустивши сім голів після семи ударів в створ воріт, що захищав...

Недивно, що досить швидко Браво програв конкуренцію спершу не менш віковому Віллі Кабальєро, а потім і придбаному в «Бенфіці» бразильському стражу воріт Едерсону. Нині Клаудіо, як і раніше, залишається на контракті в «Манчестер Сіті», але вже влітку, за чутками, буде готовий відправитися в США після закінчення терміну робочої угоди з «городянами».

ЕНРІКЕ

Маршрут трансферу: «Палмейрас» - «Барселона»
Сума трансферу: 8 млн євро

Влітку 2008 року Хосеп Гвардіола очолив «Барселону», і шостим новачком, якого підписав клуб при ньому, став молодий бразильський центрбек «Палмейраса» Енріке. При гарній антропометрії (зріст футболіста - 190 см), цей захисник відрізнявся розумінням гри, що дуже важливо для футболу, який прищепляє своїм командам Пеп. Однак наступні чотири сезони «Барселона» вважала за краще відправляти Енріке набиратися досвіду в оренду. Так в кар'єрі захисника виникли «Байєр» і «Расинг» з Сантандеру, а також повернення в «Палмейрас».

Незважаючи на те, що Енріке запрошувався до збірної Бразилії в 2010 і 2011 роках (щоправда, він лише відсидів на заміні в декількох поєдинках), влітку 2012-го «Барселона» вирішила достроково розірвати контракт з футболістом, що якраз співпало з від'їздом з клубу Пепа Гвардіоли. Після того бек повернувся до Бразилії, а потім здійснив невдалу спробу закріпитися в «Наполі», проте більшого успіху здобув у «Флуміненсе» і «Корінтіансі». Нині Енріке 33 роки, і з початку лютого він - вільний агент, після того, як покинув «Аль-Іттіхад» з ОАЕ.

Дмитро ЧИГРИНСЬКИЙ

Маршрут трансферу: «Шахтар» - «Барселона»
Сума трансферу: 25 млн євро

Історія цього футболіста прекрасно відома переважній більшості українських уболівальників. В кінці серпня 2009 року після напружених переговорів керівних осіб «Барселони» і «Шахтаря», Дмитро Чигринський за 25 мільйонів євро все ж перебрався на «Камп Ноу», де його дуже хотів бачити Хосеп Гвардіола. За манерою гри українець, здавалося, ідеально впишеться в концепцію коуча і «блаугранас», але його спіткала невдача. Як згодом зізнавався сам Чигринський, ключовими факторами, що не дозволили йому заграти в каталонській команді, стали незнання мови, а також надмірний тиск з боку преси і уболівальників, який обумовлювався величезною на ті часи сумою, заплаченою за його перехід.

Кілька грубих помилок поставили «хрест» на кар'єрі Чигринського в «Барсі». Уже через рік керівництво клубу вирішило продати українця назад в «Шахтар» за 15 мільйонів євро, хоча, як подейкували, Гвардіола був проти поспішних висновків і хотів дати Дмитру ще один шанс... Нині Чигринський, якому в нинішньому році виповниться 34 роки, виступає в Греції за АЕК.