Сім головних штрафних в кар’єрі Девіда Бекхема

Світовий футбол 2 Травня, 17:00 1544
Сім головних штрафних в кар’єрі Девіда Бекхема | 19-27
Легендарному англійському футболісту виповнилося 45 років.

Важко повірити, що колишньому півзахиснику збірної Англії Девіду Бекхему вже 45. Британець ну ніяк не виглядає на свій вік і, здається, ще міг би порадувати своїх численних уболівальників грою на футбольному полі. Бекс завершив ігрову кар’єру в 2013 році, погравши за Манчестер Юнайтед, Реал, Мілан, ПСЖ і Лос-Анджелес Гелексі, але його ім’я все ще на вустах. За свою тривалу кар’єру він домігся чималих висот, виграв велику кількість трофеїв, але в футбольному плані, мабуть, залишиться в пам’яті уболівальників як один із гравців, що нереалізвали свій потенціал.

У 1999 році Девід був близький до завоювання Золотого м’яча, але в підсумку поступився бразильцеві Рівалдо. У Манчестер Юнайтед він грав під знаковим для клубу сьомим номером, але за статусом і значущості для уболівальників МЮ завжди буде поступатися Джорджу Бест, Еріку Кантона і навіть Кріштіану Роналду. У Реалі йому пощастило перебувати в одній команді з Роналдо, Зіданом, Фігу, Раулем і Роберто Карлосом але проявити себе на їх фоні зоряому британцеві в той період було дуже складно.

Після завершення кар’єри Бекхем не пішов і футболу і вже на початку 2014 року екс-півзахисник збірної Англії оголосив про те, що використовував опцію свого контракту з MLS, підписаного в 2007 році, який дозволяв йому придбати нову франшизу ліги за заниженою вартістю. Тепер Девід є власником американського футбольного клубу Інтер Майамі, який вже почав свої виступи в головній північноамериканській лізі з цього сезону.

Бекхем ніколи не відрізнявся хорошими фізичними даними, у нього не було шикарної техніки, але всі ці недоліки він компенсував іншими своїми якостями. Чудове бачення поле, бездоганний пас і кроси, які завжди знаходили партнерів по команді в чужому штрафному – завжди відрізняли Девіда від інших виконавців. Але справжньою візитною карткою хавбека стали штрафні удари, завдяки яким ви завжди зможете знайти прізвище Бекхема в будь-яких топах найбільш видовищних голів. Своїм точними ударами зі штрафних з будь-яких позицій, Бекс не раз рятував свої команди від поразок або приносив найважливіші перемоги.

Манчестер Юнайтед – Барселона, груповий етап Ліги чемпіонів сезону 1998/99

Сезон 1998/1999 справедливо вважається найкращим в історії Манчестер Юнайтед, команда зуміла оформити требл, перемігши в чемпіонаті Англії, Кубку Англії та Лізі чемпіонів. Ту кампанію 23-річний Бекхем починав як основний футболіст команди сера Алекса Фергюсона і вже тоді було очевидно, що з англійського хавбека має вирости великий футболіст.

У єврокубковому турнірі Червоні дияволи потрапили в непросту групу з Баварією і Барселоною і в першому турі на своєму полі приймали іспанський гранд. Господарі ще в першому таймі забили два швидкі голи, але потім так само швидко розгубили свою перевагу, пропустивши двічі на початку другої половини зустрічі. Бекхем фірмовим ударом забив один зі своїх найкращих голів в Лізі чемпіонів, якому, правда, не судилося стати переможним – в середині другого тайму Барселона знову зуміла відігратися, а матч завершився з рахунком 3:3.

Манчестер Юнайтед – Реал Мадрид, 1/8 фіналу Ліги чемпіонів 2002/2003

Легендарне протистояння двох найбільших європейських клубів в плей-офф Ліги чемпіонів в сезоні 2002/2003 запам’яталося не тільки бенефісом бразильця Роналдо, який оформив хет-трик на Олд Траффорд. Бекхем також став одним з головних дійових осіб тієї зустрічі: Девід почав гру на лаві для запасних, але після перерви вийшов на заміну і зробив переможний дубль, а один з голів забив прямим ударом зі штрафного.

Голи Бекса не допомогли Червоним дияволам пройти в наступний етап, але точно посприяли його переходу в Реал влітку 2003 року. На той час півзахисник перестав вважатися основним гравцем МЮ, у нього почалися конфлікти з Фергюсоном, тому його відхід виглядав логічним і своєчасним. Трансфер Бекхема в Реал неоднозначно був сприйнятий уболівальниками обох клубів, але точно став однією з головних футбольних подій початку нульових.

Евертон – Манчестер Юнайтед, 38-й тур чемпіонату Англії сезону 2002/2003

У свій останній сезон на Олд Траффорд Бекхем знову зумів стати чемпіоном Англії, вигравши свій шостий чемпіонський титул. В останньому турі того розіграшу англійської Прем’єр-ліги Червоні дияволи вирушили в гості до Евертону, а сам Девід прекрасно усвідомлював, що ця гра стане для нього останньою у футболці рідного клубу, а значить і останньою можливістю забити 85-й гол за Манчестер Юнайтед.

Для гостей зустріч проти Ірисок складалася непросто: МЮ пропустив вже на початку матчу, а потім довгий час не міг забити м’яч у відповідь, не дивлячись на велику кількість створених моментів. На 42-й хвилині команда Фергюсона заробила штрафний із не самою перспективною для удару точки, але і ця обставина не стала для Бекхема проблемою. Точним обвідним ударом у воротарський кут хавбек зрівняв рахунок, а гол голландця Рууда ван Ністелроя в другому таймі допоміг Девіду піти з команди на переможній ноті.

Малага – Реал Мадрид, 4-й тур чемпіонату Іспанії сезону 2003/2004

Останній гол Бекхема за Манчестер Юнайтед і перший м’яч зі штрафного за мадридський Реал об’єднує схожість в техніці виконання удару. Девід знову вразив чужі ворота у воротарський кут, не залишивши шансів голкіперу взяти такий удар. У першому турі англійський легіонер Галактікос забив свій перший гол за нову команду в чемпіонаті, а вже в четвертому вперше відзначився зі штрафного в поєдинку з Малагою – тоді здавалося, що в Мадриді у Бекхема вийде відмінна кар’єра.

Але, незважаючи на велику кількість зірок в складі, те покоління гравців Реала, по суті, нічого істотного виграти так і не зуміло. Причиною тому стало божевільне управління клубом з боку керівництва, яке змінювало наставників щороку в надії на миттєвий успіх у всіх турнірах. За чотири сезони в Іспанії, Бекхем лише один раз став чемпіоном Примери, а також зумів підняти над своєю головою трофей переможця Суперкубка країни.

Мілан – Дженоа, 21-й тур чемпіонату Італії сезону 2008/2009

Був у кар’єрі англійського півзахисника і італійський слід, коли він двічі переходив на правах оренди з Лос-Анджелес Гелексі в Мілан під час перерви в північноамериканській лізі. Багато хто вважав, що перехід Девіда в італійський клуб – не більше, ніж маркетинговий хід, але вже в стартових чотирьох матчах британець забив за нову команду два голи і навіть був готовий підписати з россонері повноцінний контракт.

В результаті Бекхем провів за італійський клуб не так багато ігор, встиг пограти в одній команді з Роналдіньо і Андрієм Шевченком, протистояв рідному МЮ на Олд Траффорд, а також відзначився фірмовим голом зі штрафного у ворота Дженоа в одному з матчів Серії А. Та зустріч завершилася внічию, але м’яч Девіда точно довго будуть пам’ятати вболівальники Мілана, а сам футболіст може сміливо занести його в топ своїх найкращих голів.

Лос-Анджелес Гелаксі – Спортинг Канзас-Сіті, чемпіонат MLS 2011 року

Бекхем став футболістом американського Лос-Анджелес Гелаксі в далекому 2007 році, але свій перший чемпіонський титул разом з командою зумів завоювати тільки у 2011. У тому сезоні, крім Девіда, за команду блищали Лендон Донован і Роббі Кін, а легендарний англійський хавбек вважався одним із старожилів клубу, якому ніяк не вдавалося домогтися успіху разом з Гелаксі.

Всього за американську команду Бекхем забив 20 голів, роблячи це на будь-який смак: півзахисник забивав прямим ударом з кутового, вражав чужі ворота з центру поля і дальніми ударами, і, звичайно, прекрасно виконував штрафні. Свій перший гол у першому чемпіонському сезоні Бекхем забив в ворота Спортинг Канзас-Сіті, в черговий раз продемонструвавши свою здатність виконувати штрафні удари з будь-якого положення.

Англія – Греція, відбір на чемпіонат світу 2002 року

Уболівальники збірної Англії довгий час не могли пробачити Бекхему його вилучення в 1/8 фіналу чемпіонату світу проти Аргентини, тому в фанатських колах його часто називали ізгоєм і відверто недолюблювали. Повернути прихильність шанувальників Трьох левів Бексу вдалося в останньому матчі відбору на мундіаль 2002 року, коли у вирішальному матчі англійцям потрібно було перемагати Грецію, щоб вийти на чемпіонат світу з першого місця.

У паралельному матчі збірна Німеччини несподівано зіграла внічию з Фінляндією, тому англійцям в поєдинку з греками для першої позиції вистачало і нічийного результату. Але за три хвилини до фінального свистка господарі поля програвали невмотивованному супернику із рахунком 1:2 і, здавалося, поступляться першим рядком німцям. Уже в компенсований час Девід підійшов до м’яча і неймовірним ударом зі штрафного на рідному Олд Траффорд подарував своїй країні пряму путівку на чемпіонат світу.