Якщо зараз в стрічці новин попадається інформація про бандитські розборки, то мозок автоматично асоціює їх з 90-ми, коли стрілянина на вулиці була не таким диким явищем, як може здаватися. Донецьк в цьому аспекті був в числі лідерів серед українських міст. Чого тільки варта історія екс-президента Шахтаря Ахатя Брагіна, на якого здійснювали замах як мінімум тричі. У замовників була навіть ідея підірвати клубний літак з «Аліком Греком» прямо в повітрі при зльоті або посадці, але передумали. Однак варіант вбивства все одно виявився з футбольним підтекстом.
15 жовтня 1995 року на перших хвилинах поєдинку чемпіонату України між «гірниками» та сімферопольською Таврією в ложі для почесних гостей стався вибух.
Ми почули хлопок. Я не бачив цього, тому що спиною знаходився до сектору і вздовж бровки з м'ячем втік в атаку. Після вибуху всі відразу зупинилися. Гайдаш, який тоді за Таврію грав, крикнув мені: «Вибий м'яч! Ти що, не бачиш, що сталося?!». Вболівальники висипали на поле, а футболісти побігли в підтрибунне приміщення. З місця вибуху валив чорний дим, - в ексклюзивному коментарі спеціально для UA-Футбол розповів захисник донеччан Володимир Пятенко, який в цей час перебував на полі.
Для усунення Брагіна, кілери продовбали отвір в бетонній основі входу на трибуну, куди заклали п'ять кілограмів пластиту з детонуючим пристроєм. Є інформація, що спочатку передбачалося усунути Брагіна на грі Кубка Кубків проти Брюгге, проте президент донеччан на цей поєдинок не приїхав. Замах вирішили повторити за три тижні. План спрацював. При цьому, практично вдалося уникнути жертв серед простих уболівальників: під час вибуху крім Брагіна загинули чотири охоронці і родич Ахатя.
Ми пішли в роздягальню, нічого не розуміючи. Не пам'ятаю, скільки часу ми там сиділи. Нам тільки повідомили, що стався вибух, є жертви і матч не буде дограний. Потім в роздягальню зайшов Рафіль Сафович Сафіулін і сказав, що загинув президент клубу, - продовжує Пятенко.
Хто і навіщо замовив Брагіна, суперечки ведуться досі.
Що стосується самого матчу, то він був переграний ще до кінця жовтня: Шахтар і Таврія завершили поєдинок нульовою нічиєю. Для «гірників» той сезон взагалі виявився не найвдалішим: лише десяте місце в таблиці після другого і тричі четвертого в попередні розіграші українського чемпіонату. А перший чемпіон України і взагалі фінішував дванадцятим.
Рік потому після смерті Брагіна президентом Шахтаря став Рінат Ахметов.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!