Бронза «Динамо» на «Уемблі»

Динамо Київ 17 Травня, 20:42 2748
Бронза «Динамо» на «Уемблі» | 19-27
Наприкінці липня 1989 року в Лондоні відбувся міжнародний турнір Makita International, в якому взяли участь «Арсенал», «Ліверпуль», «Порту» і київське «Динамо».

Товариський кубок був організований «канонірами» і пройшов на легендарному стадіоні «Уемблі».

На Туманний Альбіон «біло-сині» вирушили без кількох лідерів - Анатолія Дем'яненка, Павла Яковенка, Олексія Михайличенка, Олега Протасова, які заліковували пошкодження.

Суперником киян у півфіналі міні-турніру став «Ліверпуль». У складі «мерсисайдців» динамівці насилу справлялися з нестримною «десяткою» Джоном Барнсом, який перевірив реакцію Віктора Чанова, небезпечно пробивши зі штрафного та прорвавшись до воріт через весь захист «Динамо». У свою чергу, Василь Рац у першому таймі відзначився непростим для Брюса Гроббелара ударом із-за меж штрафного, після якого голкіпер «Ліверпуля» зловив м'яч у стрибку.

У другому таймі підопічні Валерія Лобановського стали діяти гостріше, проте на 61-й хвилині арбітр призначив досить дивний пенальті у ворота киян, угледівши в боротьбі у штрафному порушення на Іані Раші. До 11-метрової позначки підійшов усе той же Барнс і точно пробив під ліву стійку - Чанов вгадав напрямок удару, але до м'яча не дотягнувся.

Після пропущеного гола Віктору довелося ще добряче попрацювати - хранитель воріт «Динамо» зробив кілька ефектних сейвів, заслуживши схвалення публіки на «Уемблі». Однак «Ліверпуль» швидко організував і другий свій м'яч: після проходу по флангу та навісу, результативно пробивши головою, відзначився Джон Олдрідж, який вийшов на заміну.

Динамівці мали шанси, щоб відігратися - гарматний дальній постріл Литовченка відбив Гроббелар, а після удару головою від Бєланова «червоним» допомогла штанга. Але рахунок залишився незмінним, і «Ліверпуль» відправився до фіналу турніру, а киян наступного дня чекала гра за третє місце.

“Ліверпуль” (Англія) - “Динамо” Київ 2:0

29.07.1989. Товариський матч. Турнір Makita International, 1/2 фіналу

“Ліверпуль”: Гроббелар, Барроус, Венісон, Нікол, Хансен, Хоугтон, Макмаон, Барнс, Уїлан, Раш, Бердслі.

“Динамо”: Чанов, Лужний, Безсонов, Заєць, Кузнєцов, Шматоваленко, Рац, Горілий, Литовченко, Яремчук, Бєланов.

На заміну в другому таймі вийшов Канчельскіс.

Голи: Барнс (61, із пен.), Олдрідж (69).

***

Третє призове місце динамівці розігрували з «Порту», який у своєму першому матчі мінімально поступився «Арсеналу» - 0:1.

Проти португальців Лобановський виставив у ворота Олександра Жидкова та перевірив у справі іншу варіацію складу. Цього разу в старті вийшов Андрій Канчельскіс, який через два роки переїде до Англії на запрошення Алекса Фергюсона.

Динамівці знову продемонстрували бойовий настрій і комбінаційну гру, використовуючи довгі закидання м'яча на атакуючих гравців. Бронзу турніру «Динамо» приніс удар головою від Канчельскіса, який на 56-й хвилині замкнув навіс Литовченка зі штрафного. Але кияни могли забивати більше: свої шанси змарнували Бєланов, котрий пробивав головою, і Литовченко, який закручував м'яч у кут воріт.

У другому таймі м'яч побував і в сітці воріт «Динамо», однак гол Домінгуша не був зарахований через порушення з боку нападника «Порту».

Кияни отримали бронзові нагороди турніру під теплі оплески аудиторії на «Уемблі». А переможцями Makita International стали «каноніри», які обіграли у фіналі «Ліверпуль» також із рахунком 1:0.

“Динамо” Київ - “Порту” (Португалія) 1:0

30.07.1989. Товариський матч. Турнір Makita International, матч за 3-тє місце

“Динамо”: Жидков, Безсонов, Баль, Кузнєцов, Лужний, Рац, Заєць, Литовченко, Стельмах, Канчельскіс, Бєланов.