Коронавірус і депресія. Як в Англії футболісти справляються з психологічними проблемами

Світовий футбол 20 Травня, 12:13 2203
Коронавірус і депресія. Як в Англії футболісти справляються з психологічними проблемами | 19-27
Робота для психологів, а також особлива відповідальність для тренерів.

Спеціальне дослідження серед колишніх і діючих футболістів під час пандемії коронавірусу спонукало їх розкрити багато питань про своє психічне здоров'я. Гравці зізнаються в пригніченому стані і депресії під час пандемії, повідомляє SkySports. Зміна звичного укладу життя, невпевненість у майбутньому, а також проблеми зі здоров'ям і фінансами привели до того, що 22% опитаних футболістів відчувають себе пригніченими, відчувають постійний стан депресії або навіть розглядають можливість заподіяння собі шкоди.

У період з середини квітня до середини травня фахівці провели бесіди з 262 гравцями, щоб оцінити вплив кризи на них. У 57 людей були виявлені явні проблеми. А ось серед нинішніх гравців цей показник склав шість відсотків.

Відзначається, що багато футболістів бояться висловлюватися з приводу свого психічного здоров'я, тому футбольним тренерам потрібні навички психічної підготовки. Саме вони знаходяться найближче до гравців і мають вплив на них. Трент Александер-Арнольд віддає належне керівництву Юргена Клоппа, кажучи: «Він знає, коли обійняти когось і допомогти йому у важку хвилину». Сьогоднішні футбольні менеджери і тренери краще розбираються в питаннях психічного здоров'я, хоча роботи зараз дуже багато.

Коронавірус і депресія. Як в Англії футболісти справляються з психологічними проблемами - изображение 1

Також дослідження показали, що 182 гравця з 262 (69 відсотків) були стурбовані своєю майбутньою футбольною кар'єрою або фінансовим станом, а 72 відсотки заявили про регулярні занепокоєння і почуття нервозності, неспокою. 24 людини з цієї групи (дев'ять відсотків), зазнають труднощів зі шкідливими звичками, має місце і алкогольна залежність.

Психологи кажуть, що контакти і спілкування з людьми дуже важливі для психічного здоров'я і благополуччя під час карантину. На жаль, не всі прислухаються до цих порад. А директор PFA (Асоціація професійних футболістів) Майкл Беннетт, який відповідає за психологічний стан футболістів, сказав: «Для нинішніх гравців очевидний факт відсутності структурного підходу до проблеми».

«Гравці не знають, коли вони повернуться до футболу, чи почнеться футбольний сезон взагалі, вони не впевнені в майбутньому і не повністю розуміють, що відбувається. Існують і фінансові складності у клубів, які затримують або обрізають заробітну плату.

«У нас є ряд гравців, які живуть на скромні кошти, і це вчиняє на них реальний емоційний вплив. Також проблеми зі здоров'ям - якщо ми повернемося до сезону, як це буде виглядати? Як щодо моєї сім'ї? Що буде далі?». Нові питання постійно продовжують виникати.

Коронавірус і депресія. Як в Англії футболісти справляються з психологічними проблемами - изображение 2

Від колишніх гравців приходить багато питань про працевлаштування. Багато з них - працюють не за наймом, тренери, таксисти тощо. У них були емоційні проблеми через різке падіння заробітків, вони просто не могли працювати. Як підсумок ви отримуєте стрес, занепокоєння і затяжну депресію.

Колишній нападник «Сандерленда» Кевін Філліпс говорить, що професійні футболісти в даний час відчувають почуття непотрібності, відстороненості. Для них це дуже непросто і не всі справляються.

177 осіб з опитаної групи потребували підтримки в питаннях добробуту, освіти, кар'єри, працевлаштування та інших послуг. Тридцять дві людини з 177 попросили про можливість поговорити безпосередньо з психологом-консультантом або терапевтом, з ними зв'язалися, при умові анонімності і того, що вони санкціонували контакт.

Асоціація професійних футболістів Англії виплатила на 100 відсотків більше благодійних коштів в квітні в порівнянні з березнем, таким чином вона відреагувала на кризу COVID-19. З кожним з них працюють психологи, відкриті гарячі телефонні лінії і центри по підтримці колишніх і діючих футболістів.