Чернат: «Найскладнішими в «Динамо» були тест Купера і п'ять по 300»

Динамо Київ 20 Травня, 20:17 1572
Чернат: «Найскладнішими в «Динамо» були тест Купера і п'ять по 300»
Колишній півзахисник «Динамо» Флорін Чернат згадав, як звикав до навантажень в столичному клубі.

- Флорін, вас запросили до київського «Динамо» молодим футболістом - в 21 рік. Чому обрали Київ і з якими думками їхали в розташування «біло-синіх»?


- Я багато чув про київське «Динамо», знав, хто тренує цю команду, і що «біло-сині» регулярно виступають в єврокубках. Для мене можливість грати в Лізі чемпіонів була найважливішим моментом. Це був своєрідний виклик собі, новий і важливий. Лобановський хотів мене бачити в своїй команді, тому я вирішив перейти до київського «Динамо».

- Легендарних навантажень Лобановського не боялися?


- Перед підписанням контракту з киянами всі в Румунії говорили мені - куди ти їдеш, ти ж не любиш багато бігати, а у Лобановського всі гравці «вмирають» на тренуваннях. Я сказав, що нічого страшного, я зможу. Спочатку для мене було важко звикнути до навантажень в Києві, було багато бігової роботи, багато тестів. Але через рік-два я освоївся. Складно було на тренуваннях, на зборах, але при цьому під час матчів відчував себе легко.

Найбільш енергозатратна вправа на тренуваннях, яку ви не любили виконувати?


- Для мене складними були тест Купера і п'ять по 300. З іншими вправами все було нормально, але ці дві... (сміється) Навіть не пам'ятаю, чи пробігав я все п'ять відрізків по 300 метрів, максимум доходив до четвертого, і то в останньому не показував необхідні 40-45 секунд.

- Наскільки швидко пройшла адаптація в Києві і «Динамо»?


- Спочатку було дуже складно, тому що перші півроку я був єдиним румуном в команді. У той час ніхто не говорив англійською, та й я тоді не дуже добре знав цю мову. Намагався скоріше вивчити російську, дивився телевізор, намагався спілкуватися в команді. Агент написав для мене базові слова, які потрібно відразу запам'ятати, щоб орієнтуватися на полі - «вліво», «вправо», «вперед», «назад». Але десь після 2-2,5 років в Києві почав добре розуміти російську і говорити, - сказав Флорін.

Нагадаємо, Чернат захищав кольори «Динамо» з 2001-го по 2009 роки.