П'ять думок після матчу «Шахтар» – «Динамо»

Динамо Київ 1 Червня, 10:11 4380
П'ять думок після матчу «Шахтар» – «Динамо» | 19-27
«Шахтар» впевнено переграв «Динамо» (3:1) на НСК «Олімпійський» у 24 турі чемпіонату України.

Михайличенко і динамівці на полі спробували – заслужили повагу, але є питання

Тренерський штаб спробував здивувати, і йому це вдалося. Хоча хтозна, як би все склалося, забий Тайсон на перших же хвилинах. Михайличенко зіграв суто за результатами і діями гравців у спарингу проти Олімпіка. Випустив героя матчу Цітаішвілі, а не значно менш креативного Караваєва на місце травмованого Циганкова. Не дав шансів не тільки на основу, а й на нормальний вихід після перерви Дуелунду та Солю – «Футбол 24» недарма писав про їхній провал. В усьому іншому без несподіванок.

Здивувало інше, як агресивно кияни почали і відіграли добрих 30 хвилин першого тайму. Вони не просто прийняли обмін ударами, а змогли задушити суперника, нав'язати свою волю і той класичний динамівський футбол, за яким уже не один рік сумують фанати, згадуючи Лобановського. Шахтаря після епізоду на стартових хвилинах не було видно. Свої нагоди мали Русин, Вербіч, Кендзьора, Шепелєв. Команда Каштру страждала, а битва нагадувала останню кубкову дуель. І ось коли відчуття, що Динамо знову близьке до перемоги, росло і підкріпилося двома забитими (1 скасований через доволі надуману причину, формалізм чистої води – Попов Степаненка не бив так, як впав Тарас, та й на момент не впливав) і одним зарахованим м'ячем, все разюче змінилося.

Спочатку прокинувся Тайсон, а Марлос забив знущально легкий гол. До перерви вже нічого цікавого не побачили, але було ясно – це затишшя перед бурею. Ну, а потім Шахтар організував те, чого так не люблять сторонні вболівальники в боксі. Завжди хочеться, аби бій сильнішого проти слабшого протримався довше, а не завершився в 1-3 раундах. Бразильці не втрималися і довершили побиття. Неприпустимо легке, передчасне вбивство. Шепелєв і Сидорчук не мали права так легко давати Марлосу прорізати центр. Шабанов і Попов також поводилися надто пасивно – коли активніше протистояли донеччанам вище і ближче до суперника, прекрасно давався відбір замість таких провалів.

Звісно, не вистачило кондицій, десь занадто багато вклали у перші 35 хвилин. Десь підвела і та легкість, з якою давалася гра, не чекали, що сплячий гігант прокинеться так стрімко. Однак має бути і повне розуміння моментів, набір схем дій своїх і суперника. Марлос забивав подібний гол ще рік тому на цьому ж полі при Хацкевичу. Що змінив тренерський штаб за цей час, ніхто не знав, що він так може? Як проаналізували свої помилки гравці? Чи зіграли, програли і забули, давай по новій? Великий клуб не має права на такі повтори жахіть з минулого.

Пятов літає у 35, Бущан не виручає

Ще одна ключова дуель. Воротар Шахтаря свої м'ячі взяв, Георгій не виручив. Кому тут 26 років, а кому 35? Велике питання. І що найгірше для Динамо, Бойко пропускав аналогічні м'ячі. Знову ж таки, якби це вперше Марлос видав, питань нема, клас гравця і все таке. Однак раз за разом? В УПЛ є свій Мессі, проти чарів якого немає жодної протиотрути? Навіть якщо так, потрібно шукати, тренувати. Динамо не вистачило і тих польотів Пятова, який нейтралізував парочку потенційних голів. Результат у футболі складається з низки таких ось дрібниць.

Марлос і Мораєс – коли 64-річна зв'язка кладе на лопатки молодих

У переможному для Динамо кубковому матчі ключовою стала дуель на лівому фланзі «гірників». Ісмаїлі з Тайсоном вдалося нейтралізувати ціною надзусиль, захмарної концентрації, регулярного пресингу і класної фізики. Праворуч тоді не вдалося компенсувати втраченого. Сьогодні Каштру зіграв не в щось свіже і аномальне, хоча здивувати опонента йому вдалося. І це при тому, що все те ж Шахтар демонстрував у спарингу проти Оболонь-Бровар цього тижня. 33-річний Мораєс у ролі центрового з баскетболу скидає, партнер пробиває з вільної ударної позиції. 31-річний Марлос, до гри якого виникає в поточному сезоні багатенько питань, вривається з флангу в центр. Тактичне завдання тренери і гравці Динамо продумали досить добре, але не до кінця.

Швидкий гол у відповідь і вихід Антоніо стали ще одним ключем

Віктор Коваленко не міг зрозуміти, що відбувається на полі. Не зовсім зрозумів і такої ранньої заміни. Та Каштру сьогодні читав гру, як італійський маестро. Вихід Маркоса Антоніо став ключовим у остаточній зміні правління в центрі поля. Динамо втратило рештки ініціативи, а перевага бразильців у лінії атаки стала тотальною. Ожив Ісмаїлі, втомився і змушений був більше працювати в оборону Цітаішвілі, став менш агресивним Вербіч. Русин і Шепелєв напрошувалися на заміну майже так само рано, як і Коваленко. Тільки Каштру ризикнув бути радикальним, а Михайличенко уже і так зробив свою головну сміливу ставку на Гіо. Маркос – майбутній топ-трансфер Шахтаря на десятки мільйонів євро. Дуже універсальний центральний хавбек, який блискуче веде гру вперед і вносить спокій позаду.

Динамо знову підвищує градус інтриги

Кияни програли і психологічно. Коли пропускаєш у таких виграшних матчах, це дуже важко. Коли пропускаєш в наступній атаці після свого гола, це подвійний удар. Саме фактор психології може стати вирішальним у боротьбі за 2-е місце. Конкуренти поступаються у креативі, кількості створюваних моментів, позиційній грі, виконавському класі. Однак Олександрія, Десна і меншою мірою Зоря нічого не втрачають і почуваються значно розкутіше.

Схожим чином постраждала команда Скрипника в суботу. Зоря під тиском результату, перебуваючи на другій сходинці, не створила достатньо моментів, не вперше показавши свою розгубленість проти насиченого захисту. А ось команди Шарана та Рябоконя частенько ловлять опонентів на їхніх слабких місцях. Олександрія зараз виглядає дуже добре з фізичного боку, тому Динамо доведеться протиставляти щось інше, крім атлетизму і швидкого футболу. Між командами лише 3 очки різниці, тому кияни знову не мають права на помилку, розслабленість і втрату концентрації. Тим паче, що Зорі й Десні поступаються за додатковими показниками (динамівці найгірші з цього тріо в особистих зустрічах), а Олександрія – єдина команда топової шістки, яка виграла обидва свої матчі після початку другого етапу УПЛ.