Ребров став легендою Динамо насамперед завдяки своїм подвигам в ЛЧ. Вихованець академії Шахтаря тероризував Барселону з Реалом, забивав божевільний гол у ворота Русенборга, грав у півфіналі та увійшов до історії Ліги чемпіонів. Ніде він не показував такої результативності, як у київському клубі. Зокрема, став одним з лише 6 гравців, які змогли забити у 5 поспіль перших турах групового раунду ЛЧ. Навіть Мессі не зміг цього повторити. Досягнення Реброва стало дороговказом для таких зірок, як Лєвандовскі Неймар, Холанд (єдиний тінейдждер у цій компанії) і Роналду (лише Кріштіану зміг продовжити серію до 6 матчів).
Six players have scored in each of the first five games of a
Сергій проміняв регулярний міжнародний футбол елітарного рівня на порожні обіцянки амбіційного клубу, який все ніяк не міг вийти в єврокубки. І це був ще один революційний крок. Не кожен перейде з Шахтаря в Динамо чи забуде Лігу чемпіонів заради середняка хай навіть топ-чемпіонату! На жаль, цього разу не вгадав – його трансфер з кожним роком пригадують в англійських ЗМІ, публікуючи різноманітні рейтинги провальних угод. Однак не завжди було так погано. Навіть у лондонській команді Ребров моментами показував свій топ-клас. Чого тільки вартий цей дубль Вест Хему в рамках чвертьфіналу Кубка Англії. Британські коментатори не могли стримати захвату!
#OnThisDay March 11th 2001. FA Cup - Quarter Final.
— HotspurMemories (@HotspurMemories)
West Ham United 2-3 Tottenham Hotspur
Pearce (43) Todorov (72).
Rebrov (31,57) Doherty (62)pic.twitter.com/5EvYFNEckC«Нам потрібно позбутися його», – швидко зметикував новий головний тренер Тоттенхема Глен Ходдл. Ребров ще встиг стати чемпіоном Туреччини, коли на горизонті з'явилися 3 німецькі клуби. «Шпори» випрошували хоч мільйон фунтів, тому перемовини зірвалися. У підсумку перейшов вільним агентом і ще більше не виправдав сподівання у Вест Хемі, після чого повернувся по суті догравати в Динамо. Камбек 31-річного форварда виявився влучанням у десятку – 15 голів, ще кілька асистів, вихід у чвертьфінал ЧС-2006, де запам'ятався розкішним дальнім влучанням у ворота Саудівської Аравії.
Своїми першими самостійними кроками на посаді головного тренера Динамо Ребров влаштував справжній фурор. Шахтар, який до того виглядав справжнім диктатором УПЛ і вперше вигравши 5 чемпіонатів поспіль, кияни впевнено залишили позаду, не програвши жодного з 26 матчів – вперше за 8 років. І це відразу після сезону, в якому динамівці опустилися на 4-е місце. Виграти і захистити титул чемпіона України, при цьому пробитися у плей-офф ЛЧ – до Станіславовича це вдавалося лише Лобановському. Не дивно, що поступається лише йому за титулованістю в Динамо. Журнал Fourfourtwo включив його у топ-35 найкращих тренерів сезону 2014/15.
Його фішкою стала велика перебудова клубу. Ребров чи не першим почав працювати з європейськими помічниками, хотів орендувати майбутніх зірок Реала Лукаса Васкеса та Марко Асенсіо, інших іспанців (було це у 2016 році, коли стало зрозуміло – на старому запасі вже не виїхати), а команда заграла у розважливішому стилі з довгим контролем м'яча. Новий стиль комусь, зокрема, у найвищих кабінетах міг видаватися нудним чи нединамівським. Але це рівно до того моменту, як знову настали роки без золотих медалей – йде вже 4-й поспіль. Наставник спробував довершити кадрову революцію, проте керівництво не дало добро.
#Вітання Сьогодні, 3 червня, свій День народження святкує Легендарний футболіст і тренер київського Динамо Сергій Ребров.
— dynamo_ontour (@DynamoOntour) June 2, 2020
Щиро вітаємо і бажаємо йому подальших спортивних звершень та завоювання великої кількості трофеїв.??
Зі святом Вас, Сергію Станіславовичу! ? pic.twitter.com/bKBqeX5IIrУ підсумку норовливих Хачеріді, Гармаша і Рибалки вже немає в команді, як і тренера-переможця. Мабуть, останнього такого – в останні роки кияни брали чемпіонства лише на юнацькому рівні. Він громив Евертон 5:2, виходив у чвертьфінал Ліги Європи. Усе це здається вже таким далеким, адже тепер Динамо уже й з групи ЛЄ не виходить і кваліфікацію ЛЧ пройти не може, а міркувати про конкуренцію в УПЛ доводиться хіба в контексті боротьби за срібло.
Після нетривалого вояжу в екзотичний і непоказовий чемпіонат Саудівської Аравії (чемпіонство програв, але й не провалився – боровся до останнього на кількох фронтах) Ребров став найкращим тренером Ференцвароша. Як мінімум за останні 15, а то й 25 років. Він не побоявся зробити серйозну кадрову чистку, поставивши на місце деяких головних зірок, які демотивували всю роздягальню. Далеко не кожен іноземець здатен піти на такі сміливі кроки, відзначали в угорській пресі.
Його сватають то в Бешикташ, то у Фенербахче, а це вже вищий рівень з більшими бюджетами і цілями. Звісно, телефонують і з Києва. Дуже схоже на те, що для Ігоря Суркіса він залишається одним з небагатьох, хто міг би провести операцію «Порятунок». Іншим перспективним кандидатурам, улюбленцям публіки типу Вернидуба він не довіряє. Та чи готові там до нової революції, і наскільки вистачить цієї довіри? Ще більші сумніви викликає бажання самого тренера повертатися, не підкоривши нові вершини в Європі. Спрогнозуємо, що не цього літа мінімум. Реброву довелося б міняти дуже багато.
Хочеш допомогти ЗСУ 🇺🇦?
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!