Суркіс не ризикнув. «Динамо» міг очолити відомий іспанський тренер

Динамо Київ 4 Червня, 17:37 3566
Суркіс не ризикнув. «Динамо» міг очолити відомий іспанський тренер
Футбольний агент Геннадій Перепаденко розповів про те, як іспанський спеціаліст Хав'єр Клементе міг очолити київське «Динамо» 15 років тому.
«Так, Хав'єр Клементе у 2005 році міг стати тренером «Динамо». У керівництва «Динамо» вже з'явилися думки щодо запрошення іноземного тренера. Клементе на той момент два роки перебував у творчій відпустці. Останнім місцем роботи був «Еспаньйол».

Я зв'язався з Хав'єром. Пропозиція його зацікавила. Перша зустріч відбулася в Монако. Потім брати Суркіси запросили його до Києва – подивитися базу в Кончі-Заспі, футбольну школу на Нивках. З'їздили на матч із «Ворсклою» в Полтаву.

Клементе поставив єдину умову – щоб не втручалися в тренерську роботу і селекцію. Вважаю, для українського клубу це був цікавий варіант. Хав'єр двічі вигравав чемпіонат Іспанії з «Атлетіком» Більбао, де традиційна ставка на місцевих вихованців – басків. Вважалося, що він дуже хороший у вихованні молодих гравців.

Думаю, що Суркіс не ризикнув довірити команду іноземному тренеру. 15 років тому це вважалося революційним кроком. Клементе було цікаво спробувати себе в новому проекті. Але в підсумку Хав'єр повернувся до «Атлетіка» Більбао», – цитує Перепаденка football24.ua.